Yeme İçme

Novo Mutfak: Yeni Yemek Deneyimi

“Yemek tarifinin ruhu yoktur. Bir şef olarak ruhu ona sen vermelisin.” der Thomas Keller. Keller’e katılıyoruz; yemek yemenin, fizyolojik bir ihtiyaç için düzenli tekrarladığımız bir aktivite olmadığını düşünüyoruz. Bizce yemek her gün ve günde bir kaç defa yaşadığımız; alışverişi, yemek yapmayı, yemek yerken dinlediğimiz müziği, yediğimiz yemek için ödediğimiz karşılığı içeren başlı başına bir deneyim.

Çoğumuzun mevcut yemek rutininin “Akşam ne yemek yapacağım?” sorusu ile başlayan; sonrasında gerekli malzemeleri bulmaya çalışmakla iyice zorlaşan  ve sonrasında muhtemelen yemek yapmaktan vazgeçilerek eve söylenen bir fast-food’la ya da pahalı bir restorandaki “özel” menüyle son bulan bir kısır döngüye sahip olduğunu biliyoruz. Günlük koşuşturma içerisinde yemek yapmayı zorlaştıran her bir unsurun farkında olarak söylüyorlar; “küçük yönlendirmeler ve Novo Mutfağın küçük yardımlarıyla bu kısır döngüyü değiştirebilir, kendi mutfağınızda profesyonel şefler gibi yemek yapabilir, yeni yemek deneyimini yaşayabilirsiniz.”

Novo Mutfak’I  ilk duyduğumda hayalim gerçek olmuş dedim. İstediğim yemeğin tarifini izlerken hayal ettiğim; tezgahın üzerinde tüm malzemelerin olması ve  bir yandan videoyu izlerken bir yandan yemeği pişirmekti. 250 gr , bir yemek kaşığı, bir çay bardağı gibi ölçü birimleriyle kafam karışmasın ve bir porsiyon için ne kadar neyden gerekliyse tezgahın üzerinde o kadar malzeme olsun isterdim.

Ve gerçek oldu!

Novo Mutfak şeflerinin tasarladığı tariflerden birini seçtikten sonra sizin Yeni Yemek Deneyiminiz artık başlıyor. Üstelik soğuk zincire uygun olarak tasarlanan bisikletleri ile aynı gün ya da seçeceğiniz ileri bir tarih için sipariş verebiliyorsunuz. “Bu akşam evde yemek yapacağım.” dediniz fakat birden planlar değişti mi? Değişen bir bir plan karşısında vermiş olduğunuz sipariş çöp olmuyor ve buzdolabınızda yapılmak için sizi 3 gün boyunca bekleyebiliyor. Paketleriniz içerisinde tarif kartları bulunmakta. Siparişinizin tarifini anlatan video içeriğine sipariş sonrası ulaşabiliyorsunuz. Yani; her bir tarifi video ve fotoğraflarla, şef teknikleri ve püf noktalarıyla bize aktarıyorlar.

Benim en çok sevdiğim özelliklerinden biri çevreci ve sürdürülebilir olmaları oldu. Çevrecilikleri sadece bisiklet kurye ile kalmayıp; geri dönüştürülebilir craft kağıttan paketleriyle de devam ediyor.

İçinde şef potansiyeli olan evde harikalar yaratan biriysen aralarına da katılmak gibi bir bonus var.

Pratik videoların, bilgilerin, destekleyici tariflerin, şeflerin deneyimlerinin ve yeni yemek deneyimi üyelerinin Novo maceralarının yer alacağı bir blog, şef Network’ü, fit, vegan ve yılbaşı menüleri de yolda!

  • İyi eğitim almış, üst düzey restoranlarda çalışmış şefler elinden çıkan mevsimlik malzemeler ile hazırlanan tarifler için,
  • Her menüye özel yayınladıkları Spotify listeleriyle yemek yaptığımız zamanı keyifli bir serüvene dönüştürdükleri için,
  • Çevreci oldukları için,
  • Malzemeleri kendimiz temin ettiğimiz zaman bir tık üstü, restoranlarda yediğimiz zaman bir tık altı diyebileceğimiz fiyatları sunarak bu kadar hizmete ve kaliteye bu kadar uygun bedel biçtikleri için,
  • Evde şeflik deneyimini bize tattırdıkları ve şeflerinin sırlarını bizimle paylaştıkları için,
  • Sevdiklerimizle yorulmadan iyi bir yemek için Novo Mutfak’ı

Denemen Lazım!

Sonuçta Franz Kafka yanılıyor olamaz: “Ağzınızda güzel bir yemek olduğu an dünyanın tüm sırlarını çözmüşsünüz demektir”.

Daha fazla detay için internet siteleri; http://www.novomutfak.com/

Instagram hesapları; https://www.instagram.com/novo.mutfak/