4 Madde ile Yaz Tatili Öncesi Nasıl Fit Olurum ?

Sağlıklı bir şekilde zayıflama çağımızın sorunsalı. Yaz aylarını çok seviyoruz(!) Güneş ışıl ışıl parıldıyor, kuş cıvıltılarıyla uyanıyoruz, mis gibi çiçek kokuları.. Peki ya plajda tüm kış vücut çalışmış, inanılmaz fit gözüken kişilerin arasında nasıl duracağız?

Merak etme hızlı bir şekilde forma girmek mümkün! Hatta bunun çok kolay olduğunu da söyleyebilirim. O bikinin içinde mükemmel duracaksın 🙂

 

1 saatte 800 kalori yakabileceğimiz Aqua Jog ile tanışalım

Aqua Jog’a bir nevi suda koşmak da diyebiliriz. İlk başta “Nasıl yani suda nasıl koşulur ki?” demekte haklısın. Ben de başta tam olarak böyle düşünmüştüm. Ancak görüldüğü gibi hiçbir şey imkansız değil! Ne suda koşmak, ne de saatte 800 kalori yakmak.

Zayıflama Yöntemleri | Aqua Jog
Zayıflama Yöntemleri | Aqua Jog

Gelelim bu mucizevi sporun nasıl yapıldığına.. Beline takılan kemer sayesinde dikey olarak durabiliyorsun. Ardından bir saatlik antrenman başlıyor! Yer çekiminden arınmış ortamda hareketlerini yaparak, kaslarını keşfedip çalıştırmak gerçekten çok keyifli.

Yararları ise yalnızca kalori yakmakla bitmiyor. Tüm su sporları gibi Aqua Jog da eklem ve bel ağrılarına bire bir! Bunun yanı sıra suyun ruhsal rahatlamaya etkisi de çok büyük. Özellikle selülit derdin varsa daha iyi bir çözüm yolu düşünemiyorum. Üstelik suyun büyülü etkisi sayesinde vücudunu bir anda çok çalıştırdığında çektiğin ağrıların hiçbirini ertesi gün çekmiyorsun.

Vücudun tüm kaslarının çalışmasına yarayan Aqua Jog henüz Türkiye’de çok yeni ancak kısa süre içerisinde çok popüler olacağa benziyor. Kısa bir sürede fit olmak için yapabileceğin en keyifli spor ile ilgili daha detaylı bilgileri http://aquajogclub.com/ ‘dan öğrenebilirsin.

 

Detoks ile sağlıklı yaşama adım atalım

Detoks bu sağlıklı hayat tarzına geçiş için en güzel yöntemlerden biri. Detoksun asıl amacı toksinlerden arınmak ve vücudu dinlendirmek. Tüm kış yorulup, çalışan ve zaman zaman kötü besinlere mağruz kalan vücuduna bence bunu borçlusun. Daha önce hiç detoks yapmadıysan başlangıç seviyesini denemeni öneririm. Hatta “Bu detoks dedikleri nasıl bir şey?” diyorsan yarım günlük paketler bile artık satılıyor.

Zayıflama Yöntemleri | Detoks
Zayıflama Yöntemleri | Detoks

Gelelim en sık sorulan sorulara.. Açlığa dayanabiliyor musun? Tadları nasıl? gibi sorular eminim senin de aklına takılmıştır. Merak etme bu içecekler gerçekten tok tutuyor ve tadları da hiç fena değil. Özellikle ananaslı olan içeceğin bağımlısı oldum diyebilirim.

 

Açık hava sporlarını deneyelim

Sen de benim  gibi sahilde koşmayı, yürümeyi ve spor yapmayı çok sevenlerden misin? Benim için spor hayatın vazgeçilmez bir parçası. Ancak ne yalan söyleyeyim kışın spor salonunun içine tıkılıp, havasız bir şekilde spor yapmak bazen hiç çekici gelmiyor. Tabi bunların hiçbiri spor yapmamak için bahane değil ama hava güzelleştiği an kendimi sahile atıyorum.

Zayıflama Yöntemleri | Açıkhava Spor
Zayıflama Yöntemleri | Açıkhava Spor

Açık havada günde en az bir saat yürümenin vücuda pozitif anlamda kattıkları ise saymakla bitmiyor. Bir kere bol oksijeni içine çekip yağ yakımını hızlandırabilirsin, temiz havanın etkisiyle gece uykuların daha düzenli bir hal alır, güneş sayesinde doğal D vitaminini kolayca depolayabilirsin. Ayrıca deniz kenarında yürümek çok güzel bir rahatlama ve stres atma yöntemidir. Denizin dalgalarını izlerken spor yaptığını bile farketmezsin, üstüne üstlük bu sana çok keyif verir.

Yürüyüş dışında açık havada esneme hareketleri, yoga, pilates ve meditasyonu da deneyebilirsin.

 

Küçük tüyoları okumadan geçmeyelim

Zayıflamayı kafana koyduğun bu sıralarda tüm hayat tarzını buna uyarlaman gerektiğini unutma! Yani demek istediğim “Ben sporumu yaptım, artık istediğim gibi yemek yiyebilirim” düşüncesinden öncelikle çıkalım.

Zayıflama Yöntemleri | Su içelim
Zayıflama Yöntemleri | Su içelim

Karbonhidrat ve şeker tüketimini en aza indirmek emin ol kendini daha zinde hissetmeni sağlayacak. Bunun dışında akşam saat 19:00’dan sonra yemek yememeye de özen göstermeni öneririm. Bir de unutmadan bol bol su içmeyi atlama! Özellikle uyandıktan sonra 2 bardak, yemeklerden 30 dakika önce 1 bardak, banyodan ve uyumadan önce de 1’er bardak su içmek çok önemli.

Yorumlar