DadanZ – Yetişkinler İçin Dans Atölyesi!

Müzik ruhun gıdasıdır peki ya Dans ?

Zorlu PSM’de Korhan Başaran’ın liderliğinde muhteşem bir Çağdaş Dans dersi DadanZ’ı deneyimleme fırsatı buldum. Tanımadığım insanlarla dans etmek, içimdeki müziği dinlemek ve jöte yapmayı denemek muhteşemdi. Jöte yaparken herkesin içindeki çocuğun ortaya çıktığı anı izlemek ise ayrı bir keyif. 2 Mart’ta katıldığım ilk dersten sonra bundan sonra sık sık gideceğim gibi gözüküyor. Özellikle kilo vermeye çalıştığım bu dönemde spor salonu kültürünü sevmeyen birisi olarak, dans benim için en güzel çıkış ve huzur yolu olacak. Bu derslere ister aylık, ister de tek ders satın alarak katılabiliyorsunuz.

Dersin başında hareket kabiliyetimiz ve oryantasyonumuz çok azken, dersin sonlarına doğru hareket kabiliyetimiz gelişmiş, bize öğretilen kareografiyi neredeyse başarı ile tamamlamıştık.

Çağdaş Dans Nedir?

Bu çalışma ile zihni ve bedeni özgürleştirmek ve kişinin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olunmaktadır. Fiziksel farkındalığı arttırmaya ve hareket hafızasını geliştirmeye yönelik bir derstir ve doğaçlama prensiplerinden yararlanılır. Dans, kişisel bir yolculuktur ve bedenin düşünüldüğünden çok daha zengin bir enstrüman olduğunu kişinin farkına varması amaçlanır. Beden ve zihin arasındaki bağlantıyı kurma, hareket hafızasını ve beden farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir. 

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.zorlucenterpsm.com/tr/dadanz-yetiskinler-icin-dans-atolyesi

Yorumlar