First Sight Speed Dating: Flört’ün Yeni Adresi

Speed Dating: Flört'ün Yeni Adresi

Herkesin e-mailleriyle toplantılarla boğuştuğu bu zamanlarda, en çok yakındığımız şey zamansızlık oldu. Artık, yeni insanlarla; sosyalleşebildiğimiz ortamlarda ya da internet üzerinde tanışıyoruz. Facebook, Twitter, DM’den yürümek derken Tinder’ın da hayatımıza eklenmesiyle 3 – 5 soru ile flört edeceğimiz kişileri tanımaya çalışıyoruz.

Speed Dating: Flört'ün Yeni Adresi

Peki sosyal medyanın görünmezliğinden uzak, karşındaki kişiyi canlı görebildiğin, mimiklerini gözlemlediğin, sesini duyduğun bir ortam olsaydı ?

Tinder’da fotoğrafları sağa atmak yerine, kişinin karşısına geçip soruları sormak daha samimi ve daha az yorucu geliyor artık. Bizde bu düşüncelerin tüm artılarını toplayarak First Sight olan “speeddating” ile tanışmaya karar verdik! Tek gecede 15 erkekle ya da kadınla randevu fikri çok çılgınca gelse de, filmlerden aşina olduğumuz, yurtdışında yıllardır süregelen bu tanışma etkinliği artık İstanbul’da! Sevgili Yasemen Aydın’ın organizasyonu üstlendiği bu etkinlik; her hafta farklı bir mekanda gerçekleşiyor. Önce Yasemen’e bir arkadaşımızın doğum gününde herkes ile 4 dakika sohbet ediyormuşuz gibi samimi ve güvenli bir ortamı nasıl elde ettiğini sorduk.

Speed Dating: Flört'ün Yeni Adresi

Katılımcılar öncelikle referans ile belirleniyormuş. Katılımcılar form dolduruyor. (http://bit.ly/1R6PggK) isim, adres, yaş, hobiler gibi bilgilerinizle beraber sosyal medya hesaplarınızı da formda belirtiyorsunuz. Tüm kişiler ve hesapları Yasemen tarafından titizlikle inceleniyor.

Sonrasında, başvurunuz onaylanırsa; organizasyondan önce mekanı öğreniyorsunuz.

Peki nasıl oluyor bu Speed date olayı?

Speed Dating: Flört'ün Yeni Adresi

15 erkek 15 kadın çift masalara oturuyor. Sohbet başlamadan önce gerekli bilgiler ve formlar organizasyon sahibi tarafından veriliyor. 4 dakika boyunca karşılıklı olarak değişen kişilerle konuşuyorsunuz ve sizin için belirleyici soruları soruyorsunuz. Eğer aklınıza soracak birşey gelmezse ya da aynı sorulardan sıkıldıysanız masada yer alan soru kartlarından da ilerleyebilirsiniz! Karşınızdakinin yaka numarasını size verilen forma yazıyorsunuz. O kişiyle “romance” ya da “friend” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişinin burada olmaması gerektiğini düşünüyorsanız ya da 4 dakika içinde sizi rahatsız edecek bir hareketini gördüyseniz “no” kısmını işaretlemelisiniz. Birkaç kişi tarafından aynı kişi aynı “no” kutucuğuna işaretleydiyse eğer, o kişi bu organizasyona kesinlikle bir daha katılamıyor.

IMG_9295

Buluşmadan sonra ise, organizasyon sahibi topladığı kağıtlardan; kimlerin birbirleriyle eşleştiğini tespit ederek, ertesi gün çiftlere iletişim bilgilerini veriyor. Eşleşmeler sonucunda ise tüm ipler artık sizde! 4 dakikada etkinlediğiniz erkek ya da kadınla buluşup muhteşem bir aşka adım atabilirsiniz ya da bir daha o kişiyi görmeyebilirsiniz.

Bu zamana kadar toplam 16 etkinlik yapılmış. Organizasyon sahibine gelen teşekkür e-maillerinden tespit ettiği kadarıyla ilişkiye başlayan 19 çift varmış.     ” Friend” kısmını işaretleyip, iş kuranlar bile olmuş.

  • Yoğun tempoda çalışan biriyseniz ve yeni kişiler tanımak için ayırabileceğiniz zamanınız yoksa,
  • Sosyal medyayı ya da bazı uygulamaları yeni insanlar tanımak için güvenli bulmuyorsanız,
  • Online dating sizin için yorucuysa,
  • Network’e ihtiyacınız varsa,
  • Bol kahkahalı ve yeni kişiler tanımalı eğlenceli bir deneyim istiyorsanız

Speed dating ‘i kesinlikle denemen lazım!
Detaylar ve başvuru için;

Facebook: https://www.facebook.com/firstsightdate/
Web: http://www.firstsightdate.net/

Yorumlar