Fransızca Öğrenmenin En Kolay Yolu

Eğer yolunuz bir kez Fransa’ya düştüyse bu dilin büyüsüne de kapılmışsınızdır. Paris sokaklarında gezinirken tek istediğim birkaç cümle Fransızca konuşabilmekti ama fırındaki amcaya, kitabevindeki genç kıza ve çiçek satan teyzeye ‘Bonjour’ demekten öteye gidemedim.

O zamandan beri Fransızca öğrenme aşkıyla yanıp tutuşan ben okul, iş, sonu gelmeyen yapılacaklar listesi derken bir türlü kursa gitmeye vakit ayıramıyordum; ta ki kurs benim ayağıma gelene kadar. Fransız Kültür Merkezi’nin online Fransızca derslerini deneme fırsatım oldu. Mantık çok basit; evinizde, bir kafede veya internet olan her neredeyseniz Fransızca öğrenebiliyorsunuz. Devamlı bir yere bağımlı olmak istemeyen ve bir kursa gitmeye vakti olmayanlar için daha iyi bir alternatif olamaz bence.

Fransızca Öğrenmenin En Kolay Yolu

Dersler sizin belirlediğiniz saat aralıklarında ve günlerde oluyor, Fransız bir hocayla karşılıklı birebir öğrenme imkanına sahip oluyorsunuz. Açıkcası kursa istediğim yerde katılmanın yanı sıra birebir olması da benim için büyük bir artıydı. Çünkü kalabalık sınıf ortamında olmaktansa karşılıklı diyalog halinde ilerleyen ve yönlendirilebilen bir derse katılmak bana  çok daha verimli geldi.

Fransızca Öğrenmenin En Kolay Yolu

Her ders bir slayt üzerinden interaktif bir şekilde ilerliyor dersin sonunda hocanız bu slaytı size mail olarak atıyor böylece her zaman o dersi tekrar etme şansınız oluyor. Kafanıza takılan bir soru olduğunda anında yanıt alabiliyorsunuz. Ayrıca her dersten sonra slaytların sonundaki alıştırmaları yapacağınız bir ev ödeviniz oluyor bunu da sonraki derste hoca ile birlikte üzerinden geçerek tamamlıyorsunuz.

Fransızca Öğrenmenin En Kolay Yolu

Eğer benim gibi Fransızca öğrenmek isteyor ama bir türlü vakit ayıramıyorsan online Fransızca kursunu #denemenlazım!

Fransız Kültür Merkezi’nin resmi sitesine ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Müjgan Afra Özceylan

Yorumlar