Happily Ever Paper

“Happily Ever Paper, yaratıcılık, tasarım bilgisi ve üretim alanındaki uzmanlığın kağıda dökülmüş hali. Her görenden yüksek not alan not defterlerinin, tüm dünyada anlam yaratan bir ismi ve bir tasarım fikri var. Happily Ever Paper defterleri, defterlerin boşken bile fikirlerle dolu olabileceğinin en güzel örneği. Happily Ever Paper’ın tasarım fikirleri bazen değişik formlardan, bazen farklı bir kullanımdan, bazen de materyalin kendisinden doğuyor.

Happily Ever Paper’ın iddiası, yaratıcılık ve usta işi üretimi bir araya getirmek ve defterin günlük hayattaki tanımını değiştirmek.”

Happily Ever Paper

Kendilerini böyle tanımlayan Happily Ever Paper’ı ilk gördüğümde kesinlikle Türk bir tasarımcıya ait olduğunu düşünmemiştim. Daha çok Alman tasarımlarını andırmıştı. Türk olduklarını ilk öğrendiğimde büyük gurur duydum! Hem kağıt kalitesi hem de dizayn olarak ortalamanın üzerinde defterler üreten bu Türk markasını aslında online’da çoğu tasarım web sitelerinde ya da şehirde birçok tasarım mağazalarında bulabiliyoruz. Geçenlerde ekipçe bir galeriye gittiğimiz zaman sokakta alışkın olmadığımız bir tabelaya denk geldik!

Happily Ever Paper yazılı olan tabelanın bulunduğu yere delircesine hücum ettlk, Sonunda kendi mekanlarında, Tomtom’da, İtalyan lisesinin tam karşısında yerlerini almışlar ve yerleşirken ekibi yakalamış olduk. En güzeli ise; bu güzel  defterlerin tasarımcısı Ozan Akkoyun ‘u soru yağmuruna  tutmak oldu!

Yeni yerini duyurmanın yanında denemen lazım dediğimiz ürünler ise;

  • Her milletin bir illeti vardır fikrinden yola çıkarak Gotham’la yapılan zeki tipografik oyunlar ve ülkelere özgü renkleri bir araya getirerek; eğlenceli bir dile sahip olan  Repunation serisi benim favorim!

Happily Ever Paper

  • Klasikliği sevmeyenlerdenseniz Shape of My Art serisine mutlaka göz atmalısınız! Tuğrul Peker, 7 farklı formda (üçgen, paralelkenar, yamuk gibi) renkli not defterlerin bir araya gelmesiyle bir kare oluşturan bu tasarım şekilden şekle giriyor.  Üstelik alınan notlar, hiç ağırlık yapmıyor. Çılgınca!
  • Kendi defterini yapma deneyimi yaşamak isteyenlere ise; SELFBOOK! Herkes kendi zevkine göre bir defter yapabilir fikrinden yola çıkan Selfbook, farklı kağıtlar, spiraller ve kapaklardan oluşan bir paket olarak sunuluyor. İçindeki malzemeleri kullanarak herkes çok kolay bir şekilde kendi özel el yapımı defterine sahip oluyor.  Harika bir kit ile kendi defterini yaratmayı

#denemenlazim!

 

http://www.happilyeverpaper.com/

https://www.facebook.com/HappilyEverPaper

http://instagram.com/HappilyEverPaper

 

Fotoğraflar: Sena Turan

 

Yorumlar