Herkese Lazım Faydalı 15 Mobil Uygulama

Günümüzde sıkça kullandığımız çoğu uygulama sosyal medya içerikli olsa da, bazı uygulamalar var ki hayatımıza alışkanlıklarımızı değiştiren, kolaylaştıran ve bakış açıları kazandıran şekillerde de girebiliyor.

Biz de son dönemlerde hayatımızı kolaylaştıran ve sıklıkla kullandığımız 15 uygulamayı sizler için derledik;

 

Audible | Audio Book

Amazon’un Audio Book aplikasyonunda aradığınız her türlü sesli kitabı bulmanız mümkün. Claire Danes, gibi ünlülerden dinlemeniz mümkün. Işıksız ortamda kitap okumanın tek yolu! Ayrıca ingilizcesini geliştirmek isteyenler için de oldukça faydalı.

 

 

 

UNUM | Analytics & Feed Organiser

Instagram feed’ine gözü gibi bakanlar için inanılmaz faydalı bir uygulama. Yüklediğiniz imajların yerini değiştirerek feed’inizi organize edebilir, aynı zamanda da istatistiksel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Smartify | Art

Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan bu uygulama ile fotoğrafını çektiğiniz her eserin detaylı bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Sanat düşkünlerinin vazgeçilmezi haline gelecek bir aplikasyon.

 

 

 

 

Hey Style It | Fashion & Styling

Bir Türk girişimi olan bu başarılı uygulama ile stil danışmanlığı hizmeti alabiliyorsunuz. Ürün karşılaştırma, kombin oluşturma, bu gece ne giyerim gibi hizmetleri sektörde styling yapan kişilerden alabiliyorsunuz, üstelik 1 saat içinde 🙂

 

 

 

 

Flipboard | News

Flipboard farklı siteler arasından oluşturduğu seçkiler ile ilginiz olan kategorilerde, takip etmek istediğiniz yayınları kolayca inceleyebilmenizi sağlayan bir uygulama. Bir kere fliplemeye başlayınca bırakamayacağınız bir haber kaynağı!

 

 

 

 

Piri | Travel Guide

Gerçek zamanlı yönlendirmeleri ile Piri, başarılı bir gezi uygulaması. Kalabalık bir grup ile gezmekten hoşlanmıyorsanız bu uygulama yönlendirmeleri ile size rehberlik edip gezerken konunun uzmanının ağzından sizleri bilgilendiriyor.

 

 

 

 

Google Maps | Maps

Çok bilinen bir uygulama olmasına rağmen son zamanlarda hala kullanmayanların olduğuna tanıklık edip bu listeye eklemek istedik. Seyahatlerinizde hayat kurtarıcı bu aplikasyon sadece lokasyon işaretlemede değil tüm taşıt kullanımlarını da öğrenmede işe yarıyor.

 

 

 

 

Clue | Health

Kadınlar için hayat kurtarıcı bir aplikasyon diyebiliriz. Mensturasyan zamanlarını hesaplayan ve tarihleri kaydetmenizi sağlayan uygulama, aynı zamanda ne zaman yumurtladığınızı bildirerek, çocuk sahibi olmak isteyenler için mükemmel bir rehber.

 

 

 

 

Read Across the Aisle | Bubble Filter

‘Filter Bubble’dan kurtulmaya hazır mısınız? Okuduğumuz haberlerin çoğu ‘filtre’den geçmiş olarak karşımıza çıkıyor! Görmek istediğimizi değil, olan biteni okumak için faydalı bir uygulama.

 

 

 

 

Sweaters | Health Organization

Sporcuları bir araya getiren, beraber spor yapmaları için motive eden. Mottosu #HADİ olan aplikasyona Sporcular için sosyal medya portalı diyebiliriz. Herhangi bir spor dalı ile ilgili etkinlik yaratabileceğiniz bu uygulamada, yeni insanlarla tanışabilir beraber spor yapabilir aynı zamanda da uygulamanın sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

PlantNet | Dictionary

Bir çiçek gördününüz ve ismini hatırlayamadınız ? Peki birkaç telefon açıp düzgün yönlendirmeler ile cevabı öğrendiniz. Fakat pek bilinmeyen bir yerdesiniz ve anında cevabı bulmak istiyorssanız bu uygulama tam sizlik. Fotoğrafı çekip uygulamaya yükledikten sonra açıklaması ile bitkinin ismini aynı zamanda da cismini öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

Memrise | Language Learning

Dil öğrenmek isteyenler için oyunlaştırılmış, sesli ve video anlatımlı müthiş bir uygulama. İstediğiniz seviyeden başlayarak eğlenceli bir şekilde dil öğrenmeye hazır olun.

 

 

 

 

Calm | Meditation

Ağırlaşan şehir hayatı koşulları ile birlikte uykusuzluk, depresyon, yorgunluk … gibi birçok sorunu, gidermeye yönelik terapi niteliğinde yönlendirici videolar ve sesler eşleğinde stresi aşmanızı sağlamaya yönelik bir uygulama.

 

 

 

 

 

Nike+ Run Club | Health

Koşan herkesin edinmesi gereken önemli bir uygulama. Geliştiricisi de Nike olunca bir koşucunun neye ihtiyacı varsa hepsini sağlamış. Hem kendi performasınızı hem de arkadaşlarınızın performasını da takip edebileceğiniz bu uygulama aynı zamanda bolca rekabet içeriyor.

 

 

 

 

Google Arts & Culture | Art

Google, uygulamalarının en yenisi Arts & Culture ile 70 ülkeden, 1,200 müze, galeri ve instituion ile birlikte çalışmış ve bizlere akıl almaz bir arşiv çıkartmış.  Sanatçılar, medyumlar, sanat akımları gibi kategorilerle rahatlıkça araştırabileceğiniz, kısaca içine girildiğinde inanılmaz zaman geçirebileceğiniz bi uygulama yaratmış.

 

 

 

Unfold | Instagram Story

Unfold; Instagram kullanıcılarının özellikle Story özelliğini kullananların vazgeçilmezi olabilir. İçindeki şablonlar ile hikaye anlatımlarını daha kuvvetli kılan Unfold, minimal ve zarif şablonlarla güzel ve ilgi çekici hikayeler oluşturmanızı sağlar.

 

 

 

 

 

Bonus: Holo | Augmented Reality

Augmented Reality kullanarak olduğunuz ortama karakterler yerleştiren başarılı bir uygulama. Aynı zamanda da oldukça eğlenceli 🙂

 

 

Yorumlar