Kasım Ayında Görmeniz Gereken 6 Film

Kasım Ayında Görmeniz Gereken 6 Film

Kasım’da film keyfi başkadır! Özellikle Benedict Cumberbatch, Miles Teller, Ezra Miller gibi bayıldığımız aktörler söz konusuysa…

Kasım Ayında Görmeniz Gereken 6 Film

Soğuyan havanın keyfini sinemada çıkarmaya itirazı olan?


1) Dr. Strange

Cerrah Dr. Stephen Strange, bir trafik kazasında elini kullanamaz hale gelir ve iyileşmesi çok uzun bir süreye yayılır. Bu sırada dünyayı yok olmaktan kurtarma amaçlı gizemli bir toplulukla yolu kesişir. Acaba Dr. Strange’in gerçeği değişmek üzere midir?

Marvel evreninin karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü beyaz perdeye yansıtan filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Diğer oyuncular ise Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams.


2) Hacksaw Ridge

İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’nda görev yapan Desmond Doss, savaşın en kanlı çarpışmalarından birinin ortasındadır. Okinawa Savaşı’nda görev yaparken insanları öldürmeyi reddedererek 75 kişiyi ölümden kurtarır. Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası’na layık görülen vicdani retçisi olur.

Oyuncu ve yönetmen Mel Gibson’ın çektiği savaş filminin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving, Luke Bracey, Teresa Palmer ve Rachel Griffiths gibi isimler bulunuyor.


3) Arrival

12 adet devasa uzay gemisi dünyaya inse ne hissederdiniz? Dilbilimci Dr. Louise Banks ve ekibi, bu esnada dünya dışı bu varlıklar iletişim kurmanın yollarını araştırır. Dünya şiddetli bir savaşa mı sürüklenmektedir?

Başrolünde Amy Adams ve Jeremy Renner’ı yerleştiren “Arrival” filminin kadrosunda Michael Stuhlbarg, Tzi Ma, Mark O’Brien ve Forest Whitaker da yer alıyor.


4) Bleed For This

Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu filmde, “Pazmanya Canavarı”  olarak anılan ve iki kez Dünya Şampiyonluğu ünvanı kazanan Vinny Pazienza, geçirdiği korkunç kaza sonrası yürüyemeyecek duruma gelir. Pazienza, ringe geri dönerek doktorları şaşırtabilecek midir?

Başrolde “Whiplash” filminin yıldızı Miles Teller bulunuyor.


5) Fantastic Beats and Where To Find Them

J.K. Rowling severlerin bekleyişi son buluyor! Filmle aynı adı taşıyan romandan uyarlanan hikayede, Harry Potter’ın doğumundan on yıllar önce New York sihirbazlık dünyasının afişe olma tehlikesi ele alınıyor. Tehlikelerden habersiz New York’a gelen Newt Scamander, takıntılı Muggle’lara karşı sihirli dünyayı koruyabilecek midir?

Genç kaşif Scamander rolünde “Danish Girl” ve “Theory of Everything “ filmlerinin başrolünde bulunan Oscarlı Eddie Redmayne yer alıyor. Filmin kadrosunda “We need to Talk About Kevin”daki efsanevi performansından tanıdığımız Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Angelina Jolie’nin babası Jon Voight da bulunuyor.


6) Lion


Yine gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, 5 yaşındaki Hintli bir çocuk ailesinden ayrı oturduğu sırada uyuyakalır. Uyandığında kaybolduğunu anlayan çocuk; korkmuş ve yalnız bir şekilde sevdiklerinden uzağa düşer. Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilen çocuk, büyüdüğünde ailesini bulabilecek midir?

Filmi başrollerinde Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman ve David Wenham yer alıyor.

Yorumlar