Amerikan yapımı olmayan 7 Netflix Dizi Önerisi

Netflix’deki dizileri izleyenler, her hafta yeni bir yapımın yayınladığını veya yeni sezonların başlamış olabileceğini tahmin ediyorlardır. Durum böyle olunca kaliteli dizileri takip etmek de oldukça zorlaşıyor. Amerikan yapımı diziler, öne çıktığından ve çevremizden de duyduğumuzdan dolayı pek gözden kaçmıyor. Fakat bir o kadar kaçırdığımız başka ülke yapımları mevcut.

Bir Alman cinayet gizemi olan “Dark” ve “Sacred Games” adlı Hint yapımı bir gerilim dizisinin Amerika’da gün be gün izlenme oranları artmaya başlamış bile. Hatta lüks iç çamaşırı endüstrisi hakkında bir hikayesi olan Japon mini dizisi “Atelier” ‘de kaçırmış olabileceğiniz yapımlardan.

 

Dark (2017) – Almanya

Netflix Dizi - Dark
Netflix Dizi – Dark

Netflix açıklaması:Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

Bölümler: 1 Sezon mevcut (2. sezon çekiliyor)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

Money Heist (La casa de papel / 2017) — İspanya

Netflix Dizi - Money Heist
Netflix Dizi – Money Heist

Netflix açıklaması: Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

Bölümler: 2 Sezon mevcut (3. sezon çekiliyor)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

3% (2016) – Brezilya

Netflix Dizi - 3%
Netflix Dizi – 3%

Netflix açıklaması: Elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzaktaki cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecekte, sefaletten kurtulan %3’e katılmak için tek bir şansınız var.

Bölümler: 2 Sezon mevcut (3. sezon çekiliyor)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

Suburra: Blood on Rome (2017) – İtalya

Netflix Dizi - Suburra: Blood on Rome
Netflix Dizi – Suburra: Blood on Rome

Netflix açıklaması: 2008 yılında, Roma yakınlarındaki bir sahil kentinde toprak üzerine yapılan kavga; organize suç, yozlaşmış politikacılar ve Vatikan arasında ölümcül bir savaşa dönüşür.

Bölümler: 1 Sezon mevcut (2. sezon çekiliyor)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

Cable Girls (2017) – İspanya

Netflix Dizi - Suburra: Cable Girls
Netflix Dizi – Suburra: Cable Girls

Netflix açıklaması: 1920’lerde Madrid’de, Ulusal Telefon Kurumunda çalışan dört kadın; aşk, arkadaşlık ve modern ofis hayatıyla uğraşırken iletişim devrimine de birinci elden şahit olur.

Bölümler: 2 Sezon mevcut (3. sezon çekiliyor)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

Atelier (2015) – Japonya

Netflix Dizi - Atelier
Netflix Dizi – Atelier

Netflix açıklaması: Genç bir kumaş meraklısı, lüks bir Japon iç çamaşırı şirketinde çalışma fırsatı yakalar ve çok geçmeden bu işte tutunmak için yardıma ihtiyacı olacağını anlar.

Bölümler: 1 Sezon mevcut (minidizi)

Fragmanı izlemek için tıklayın!

 

Sacred Games (2018) – Hindistan

Netflix Dizi - Sacred Games
Netflix Dizi – Sacred Games

Netflix açıklaması: Geçmişlerindeki bir bağlantı, dürüst bir polisi bir çete patronuna götürür. Onun yaptığı gizemli uyarı ise polisi Mumbai’yi bir felaketten kurtarma mücadelesine sürükler.

Bölümler: 1 Sezon mevcut

Fragmanı izlemek için tıklayın!

Yorumlar