RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew

Konu güzellik ve bakım olduğunda aradığımız en önemli özellik doğallık oluyor. Ürünlerini daha önce de deneyimlediğimiz saç bakım markası Herbal Essences PURE:renew, botanik biliminde başlıca otoritelerden biri kabul edilen Royal Botanic Gardens, Kew tarafından içeriği onaylanan ilk ve tek saç bakım markası olma özelliğine sahip.

Saçlarımızın bakımlı kalabilmesi için doğal içeriğin ne kadar önemli olduğunu düşününce bu özelliğin Herbal Essences PURE:renew ürünlerini özel kıldığını söyleyebiliriz.

RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew
RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew

Geçtiğimiz günlerde Herbal Essences PURE:renew yeni serisiyle tanışarak deneyimleme fırsatı bulduk. Önce kokusuyla sonra da saçlarda bıraktığı etkiyle doğal kökenini her adımda hissettiren şampuan,saç kremleri ve maskelerinin  İngiltere’nin dünyaca ünlü botanik bahçeleri Royal Botanic Gardens, Kew onaylı olması en dikkat çeken özelliklerinden biri. Üstelik bu onayı alabilen bir başka saç bakım markası bulunmuyor.

Bunun ne kadar değerli bir detay olduğunu anlamak için Kew’un hikayesini biraz daha yakından inceleyelim.

 

Royal Botanic Gardens, Kew: Dünya Mirası Bir Bahçe

Londra’nın güneybatısında bulunan Royal Botanic Gardens, Kew, dünyanın en büyük ve en çok türe sahip botanik ve mikolojik (mantar bilimine dair) koleksiyona sahip bahçesi olarak biliniyor. 1840 yılında kurulan bu köklü bahçede yaklaşık 50.000 adet canlı bitki bulunuyor. Barındırdığı müthiş çeşitlilik sayesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. İsmindeki bahçe ibaresi oldukça mütevazı kalıyor dersek de abartmış olmayız. Bahçelerin 120 hektarlık bir alana yayıldığını düşünecek olursak burası için şehrin göbeğinde bir orman da diyebiliriz.

RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew
RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew

Royal Botanic Gardens, Kew yani kraliyete ait bir birim tarafından yönetilen Kew Gardens bünyesinde 14.000 ağaçlık bir koleksiyondan oluşan bir arboretum, bambu bahçesi, Japon bahçeleri, çağdaş ve klasik botanik sanatına adanmış bir sanat galerisi, seralar, kütüphane ve daha nice botanikle ilgili olağanüstü noktalar bulunuyor. Tropik bitkiler, arı kovanları, nesli tükenmeye yaklaşmış bitkiler ve hatta 1700’lü yıllarda yapılmış bir pagoda bile bulunan Kew Gardens aynı zamanda tarihi unsurları da barındırıyor.

RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew
RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew

Bünyesinde bu kadar çok sayıda ve önemli bitki bulunan Kew Gardens uluslararası düzeyde botanik araştırmalarının yapıldığı bir enstitünün de parçası olma özelliğini taşıyor. Royal Botanic Gardens, Kew adı altında birleşen bu enstitü bilimsel eğitim ve araştırmaları ile İngiliz hükümeti tarafından destekleniyor. Bitki dünyasında dünya çapında bir otorite olan bu enstitü ekibinde 350’yi aşkın bilim insanı görev alıyor.

Gücünü bitkilerden alan Herbal Essences da pure:renew serisini geliştirirken Kew Gardens ile alanında ilk kez yapılan türden bir iş birliğine giriyor ve ürünlerinin formülü bu botanik uzmanı ekip tarafından onaylanıyor.

Herbal Essences PURE:renew saç bakım ürünleri de Royal Botanic Gardens, Kew tarafından desteklenmiş ve onaylanmış içeriklere sahip.

RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew
RBG, Kew Onaylı Saç Bakımı: Herbal Essences PURE:renew

Formülünde bulunan doğal içeriklerin saçları yıpratan çevresel faktörlerle savaşmasına yardımcı olduğunu özellikle vurguluyorlar. Parafin, gluten ve renklendirici bulunmayan ve %90 doğal köken içeren Herbal Essences PURE:renew, beş farklı çeşit ile karşımıza çıkıyor:

  • Fas Argan Yağı
  • Hindistan Cevizi Sütü
  • Altın Moringa Yağı
  • Çarkıfelek Çiçeği ve Pirinç Sütü
  • Beyaz Çilek ve Tatlı Nane

Her bir çeşidi ilk önce canlı ve ferah kokuları ile sizi yakalıyor. Kullanım itibariyle saçlarınızı arındırıyor, yıpranmaya karşı koruyor, onarıyor ve derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Aynı zamanda ipeksi bir görünüm ve yumuşaklık vererek saçlarınızı sağlıklı bir görüntüye ulaştırıyor. Saç kremi ve saç maskesi gibi destekleyici ürünlerle de bütüncül bir bakım sunuyor.

Güneş ve deniz sezonundan sonra yıpranan saçlarınızı tekrar canlandırmanın tam zamanı olduğu şu günlerde kendiniz için güzel bir adım atarak Herbal Essences PURE:renew serisini deneyebilir, Gratis mağazalarından edinebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: @beschencel

Yorumlar