Dekopasaj: İkinci El Mobilya Pazarı

Tüketim toplumundan geri dönüştürülebilir toplumuna geçtiğimiz bu günlerde ikinci el ürün alım satımlarına da büyük bir ilgi var. Yeni bir ürüne para vermek yerine, kullanılmış fakat iyi durumda olan bir ürüne bütçe ayırmak artık bir çoğumuz için çok daha anlamlı hale geldi. Üstelik evimizde ihtiyaç duymadığımız eşyaları elden çıkartmak için eskicilere giderken şimdi internet üzerinden kolayca yapabiliyoruz.

dekopasaj

Dekopasaj yaşanmışlıkları olan dekor ürün ve mobilyaları satmak isteyenler ile bu ürünlerin alıcılarını buluşturan bir platform. Profil oluşturmak, satın almak, satmak da bir o kadar kolay bu sitede.

Satıcılar için;

  • Satışa çıkarmak istediğin ürünün detaylarıyla beraber fotoğraflarını yükle ve ilanını onaya gönder. Ürününde yer alan kusurları da belirtmeyi unutma.
  • İlan ekip tarafından yayınlandıktan sonra, mobilyan ikinci bir ev için görücüye çıkmaya hazır.
  • Üstelik ürün satılınca dilersen Dekopasaj nakliye hizmetini de kullanabilirsin. Eski ürünün yeni yuvasına ulaştıktan sonra, yeni sahibi seni değerlendirecek ve bu süre boyunca ödemen Dekopasaj havuzunda bekliyor olacak.

dekopasajdekopasaj

Alıcılar için ise;

  • Keşfet,
  • Sepete at,
  • Ne zaman teslim alabileceğini belirt,
  • Değerlendir, onayla ve keyfini çıkar.

Biz evimize yeşil bir puf aldık, ayaklarımızı pufumuza uzatıp değerlendirmeyi yaptık. Şimdi ise evimizde kullanmadığımız veya sıkıldığımız mobilyaları listelemeye başlıyoruz.

Hepimiz Pazar günleri Feriköy bit/antika pazarını keşfetmeye can atarken bizi en çok tatmin eden şeyin yaşanmışlıklar olduğunu fark ediyoruz. Tüketim çılgınlığı ile savaştığımız bu dönemde ihtiyacımız olan şeyleri ikinci el alışverişiyle değerlendirmek bizleri hem manevi hem de maddi açıdan rahatlatacak bir eylem olacaktır.

Mutlaka #denemenlazim

 

Yorumlar