İstanbul’dan Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları

Nedir bu 3. Nesil? Kahvenin tarihine baktığımızda her dönemde farklı demleme yöntemleri kullanılmış. Kaliteli kahve çekirdekleri modern demleme yöntemleriyle birleşince ortaya üçüncü nesil kahve akımı çıkmış. Sizler için İstanbul‘da en uğrak üçüncü nesil kahve dükkanlarını derledik.

 

Cup of Joy

İstanbul'dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Cup of Joy
İstanbul’dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Cup of Joy

Listemizin ilk mekanı olan Cup of Joy’un İstanbul’da birçok yerinde şubesi var. Ama Zorlu Center şubesi tam Instagram dükkanı denillebilir. Modern demleme yöntemleriyle leziz kahveler içebilirsiniz. Kahvenin yanına en tatlı eşlikçilerden de yemeyi unutmayın. Raw tatlı atıştırmalıkları oldukça ideal.

IG: @cupofjoy_istanbul

 

Kronotrop

İstanbul'dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Kronotrop
İstanbul’dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Kronotrop

Klasik bir kahvecinin yanı sıra çeşitli tadım atölyeleri de var. Aynı zamanda home office çalışanları için de oldukça sessiz ve kahve kokulu bir yer. Topağacı Kronotrop’ta leziz tartineler yapmaya başlamışlar. İstanbul koşuşturmasında vakti olmayanlar içinse take away alıp gitmek için de uygun.

IG: @kronotrop

 

MOC Topağacı

İstanbul'dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | MOC Topağacı
İstanbul’dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | MOC Topağacı

Birbirinden şık ve güzel bardaklarda kahvelerinizi yudumlamak isterseniz Nişantaşı’nda özellikle Moc Topağacı’na uğramalısınız. Üçüncü nesil kahvelerini taze demlenmiş içebilir bol bol keyif yapabilirsiniz. Kitapların arasında kahve kokusuyla eşsiz anlar için ideal.

IG: @mocturkiye

 

Spada Coffee

İstanbul'dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Spada Coffee
İstanbul’dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Spada Coffee

Kahvelerinizi yudumlarken tatlı mekanın önünde oturup tam poz vermelik bir yer. Asıl detayı ise Spada artık kendi kahvelerini kavuruyor. O nedenle gittiğinizde özellikle kahve çekirdeği önerileri isteyin. Ayrıca kahvaltı yapmak isteyenler içinse oldukça şirin bir yer. Üst katı ise çalışanlar için düşünülmüş bir konforda.

IG: @spadacoffee

 

Grön Coffee

İstanbul'dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Grön Coffee
İstanbul’dan 5 Popüler 3. Dalga Kahve Dükkanları | Grön Coffee

Bağdat Caddesi’nin en yeni kahve dükkanlarından. Üçüncü nesil kahvenin yanı sıra botanik esintileriyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda ofise ihtiyaç duyanlar için üst katı ofis olarak kurgulanmış. İyi kahve güzel fotoğraflar için ideal mekanlar arasında yer alıyor.

IG: @groncoffee

Yorumlar