İzmir ‘in Öne Çıkan 3. Dalga Kahvecileri

İzmir, farklı ve kaliteli kahve dükkanlarının açılmasıyla ve insanların bu konuda bilinçlenmesiyle kahve konusunda seviye atladı diyebiliriz. Dört bir köşesinde yer alan keyifli ve kaliteli bir kahve içmek için bu yazıyı okumanızı öneririz.

Awake Coffee & Espresso

izmir kahvecileri | Awake Coffee & Espresso
izmir kahvecileri | Awake Coffee & Espresso

İzmir, Alsancak’taki Awake Coffee& Espresso, İzmir’in en ünlü ve keyifli kahve dükkanlarından. İzmir’in en keyifli ve sessiz, sakin sokaklarından biri olan İtalya Sokağı’nda yer alan Awake’in Espresso ve Cold Brew’unu mutlaka denemelisiniz!

Instagram: @awakeizmir

 

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery

izmir kahvecileri | Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery
izmir kahvecileri | Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery

İzmir’in klasik adreslerinden biri: Baristocrat. İzmir içinde de bir çok mekanı bulunan kahvecinin sahibi SCAE (Specialty Coffee Association of Europe) resmi eğitmeni Nurettin Karakundakoğlu. Eee hal böyle olunca kahve çekirdeklerini özenle seçip, kendi kavuruyorlar. İzmir’deki bir çok mekanda da bu çekirdek kahveler kullanılıyor. En farklı ve dikkat çeken kahvesi de Nitro Brew.

Instagram: @baristocrat3rd

 

Coffeerem Roastery & Works

izmir kahve | Coffeerem Roastery & Works
izmir kahve | Coffeerem Roastery & Works

İzmir’de, İrem ve Hakan İme’nin tatlı mı tatlı, hem de lezzetli kahveler barındıran mekanına gitmediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Ferah mekanlarında keyifle kahvenizi yudumlayabilir, aynı zamanda tatlı ve cupcakelerden tadabilirsiniz. Gidemeyenler için kendi kavurdukları çekirdek kahvelerini buradan satın alabilirsiniz.

Instagram: @coffeerem

 

Roast and Found Co.

izmir kahvecileri | Roast and Found Co.
izmir kahvecileri | Roast and Found Co.

Yıllardır çizgisini bozmayan Roast and Found Co. nam-ı diğer R.A.F. ‘ı  sahibi Serkan Sağsöz, Avrupa Nitelikli Kahve Birliği (SCAE) tarafından düzenlenen Türkiye Kahve Kavurma Şampiyonasında birinci oldu. Küçük mekanı ve lezzetli kahveleriyle Karşıyaka, Bostanlı’da ve tüm İzmir’de güzel bir kitle oluşturmuş kahvecinin en çok sevilen kahvesi ise Cold Brew!

Instagram: @roastandfound

 

Brothers Coffee Roasters

izmir kahvecileri | Brothers Coffee Roasters
izmir kahvecileri | Brothers Coffee Roasters

Arkas Sanat Merkezi’nin hemen yanında yer alan, samimi, sıcak ve lezzetli kahvelere sahip Brothers Coffee Roasters, sizin de vazgeçilmeziniz olabilir. Sessiz, sakin bir ortamda çalışmak ya da tatlı sokağında arkadaşlarınızla muhabbet etmek için doğru adres. Cortado’sunu da mutlaka denemelisiniz!

Instagram: @brotherscoffeetr

 

Two Cups Coffee & Roastery

izmir kahvecileri | Two Cups Coffee & Roastery
izmir kahvecileri | Two Cups Coffee & Roastery

Ünlü Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin sonunda yer alan mekanın dünyanın her yerinden getirdikleri kahveleri kadar  tatlı ve kurabiyeleri de şahane. Bu lezzetlerin ev yapımı ve tazecik yapıldığını ve servis edildiğini de unutmamak lazım.

Instagram: @twocupscoffee

 

Uggla Coffee

Uggla Coffee
Uggla Coffee

Karşıyaka-Bostanlı’nın bir kaç güzel kahvecisinden biri Uggla Coffee. 2016 yılında açılan mekanın müdavimleri çok. Latte’sinin yanında ev yapımı Alman pastası da önerimiz!

Instagram: @ugglacoffee

 

Manivela Coffee Truck

Manivela Coffee Truck
Manivela Coffee Truck

Gezici kahve kültürünü İzmir’e getiren Manivela Coffee Truck, Bornova My Via 414’de konumlanmış durumda. Klasik kahve dükkanlarından sıkıldıysanız, açık havada farklı bir deneyim ve lezzetli kahveler için Manivela’ya mutlaka uğrayın!

Instagram: @manivelacoffeetruck

Yorumlar