Sanat

Mamut Art Project

Bağımsız sanatçıları ve sanatın geniş kitlelerce paylaşımını destekleyen Mamut Art Project, dördüncü kez tüm sanat severleri Küçük Çiftlik Park’ta bir araya getirdi.

Mamut Art Project

Bu yıl 53 sanatçının eserini sergileyen Mamut Art Project’te eserler güncel siyasete ya da Türkiye gündemine işaret eden olaylara ilişkin olup, görsel anlamda oldukça zengindi. Görsel ve ruhsal anlamda sizi oldukça mutlu edecek bu sergide, benim en çok dikkatimi çeken eser ise Ahu Güngör’e aitti.

Toplumsal konulara değinen Kara Safra isimli tablosunda, Antik Yunan’da melankolinin Kara Safra sıvısından kaynaklandığını belirtip, toplumsal olaylarımızdaki süreçleri bu sıvı ile nitelendirmişti:

’’Karanlığı severek içimde gündemle oluşan hüznü, melankoli olarak yaydım hayatıma. Bununla yaşamayı ve üretmeyi öğrendim herkes gibi…’’

Yeni nesil sanat olarak nitelendirebileceğimiz ve farklı sanatçıların eserlerini görerek bakış açınızı genişletebileceğiniz şeyler yapmak isterseniz her yıl düzenlenen bu etkinlik için gelecek yılı şimdiden bir düşünün derim…

Mamut Art Project

Peki Mamut Art Project Nasıl İşliyor?

Yaklaşık 2 ay süren başvuru sürecinde bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul ediliyor. Her sene 5 kişilik bir jüri oluşturuluyor ve başvurular arasından projenin yeni yılında yer alacak isimleri belirliyor. Bu sayede, sanatseverler her sene yeni sanatçıları keşfederek, ulaşılabilir sanat ile ilk koleksiyonerlik adımlarını atabiliyor.

Her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project’e ister eserlerini sergilemek istersen de gözlemci olarak katılmayı denemen lazım!

Mamut Art Project

Daha fazla detay için ziyaret edebileceğiniz web sitesi;

http://www.mamutartproject.com/tr/home/

 

Fotoğraflar: Sena Turan