Moda Haftalarında 2017 Sonbahar / Kış Trendleri

New York, Londra, Milan ve Paris. Yılın tüm günleri, bu dört şehir için atan kalbimiz, özellikle moda haftaları zamanında iki kat daha hızla çarpmaya başlıyor.  Defile ve sunumlara ilave olarak sokakların da birer ilham kaynağı haline dönüştüğü düşünülünce bu etkileyici sürece seyirci kalmak mümkün olmamakta.

Sonuçta orada geleceğimiz konuşulmakta. Önümüzdeki sezon neler giyeceğiz, 2017 Sonbahar / Kış’a neler damgasını vuracak hepsi o podyumda. Peki, devam etmekte olan moda haftalarında yanımıza kâr kalacak dediğimiz neler oldu? Hangi trendlerin altı çizildi?

Genel olarak, tasarımcıların dünya gündemine kayıtsız kalmadığı bir sezon geçirdiğimizi düşününce, şova yönelik sunumlardan ziyade, daha gerçekçi ve giyilebilir parçalarla karşı karşıya kaldık. İşte moda haftalarından 2017 Sonbahar / Kış trendleri…

 

Takım Elbiseler

Soft ve yalın. Sezona damgasını vurmaya hazırlanan takım elbiseleri, özetleyen bu anahtar kelimeleri bir kenara not almanızı öneririz. Bu etkileyici parçaları Oscar de la Renta ve 3.1 Phillip Lim 2017 Sonbahar / Kış koleksiyonlarda görmek mümkün.

 

Bordo Baskını

Podyumların en baskın olan rengi kuşkusuz bordo oldu. Tepeden tırnağa bordo giyinmek ya da detaylarda kullanmak… Seçim sizin. Bordo parçaların izini sürmek için Altuzarra 2017 Sonbahar / Kış koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

 

Altın Kızlar

Evet, sarı her zaman için giymesi kolay bir renk değil ama tasarımcılar bu sezon böyle düşünmemiş anlaşılan. Özellikle de gece için oldukça ideal olacak olan parçalara, koleksiyonlarında yer verdiler bile. Jason Wu bu rengin yıldızını, koleksiyonunda güzel parlatanlardan.

 

Çılgın Bir Stil

Rahatlık her şeyden önemli. Son yıllarda bu cümlenin hakkını veren koleksiyonlara ilave olarak, 2017 Sonbahar / Kış için de maratona devam.  Parçaları karıştırmak serbest, unutmayın. Uçuşan elbiseler üzerine bir kazak giymek şaşırtıcı olmayacak.

 

Düşündüklerini Yansıt

Protesto sloganı haline gelen söylemler için çevrenizdeki en yakın koleksiyona bakabilirsiniz. Markalar, tüm dünyada olan bitene kayıtsız kalmadıklarının altını çizmek için kolları çoktan sıvadı.

 

Metal Etki

Göz alıcı bir görünüme kavuşmak için metalik etkinin başrolde olduğu bir sezon sizi bekliyor. En ilham verici örnekler için Brandon Maxwell 2017 Sonbahar / Kış koleksiyonunu yakından inceleyebilirsiniz.

 

Etekler Diz Altında

Orta boy uzunluktaki eteklere olan düşkünlüğünüz varsa, bu sezon yaşadınız. Carolina Herrera ve Victoria Beckham’ın koleksiyonlarında yer verdiği diz altı etekler heyecanlanma sebebi oldu denebilir.

 

Spagetti Askılar

İp ya da Spagetti askılı elbiselerin tadı, geçen sezondan damağımızda kalmıştı ki, 2017 Sonbahar / Kış koleksiyonu imdadımıza yetişti. 90’lar etkisini iliklerimizde hissetmek için daha doğru bir zamanlama olamazdı.

 

Oversize Blazer

Erkeklerin gardrobuna sızmak için bir sebep daha. Belki de dedenizin o fiyakalı ceketini de ödünç alabilirsiniz. Oversize ceketler için alışveriş listenizde yer açmayı unutmayın.

 

Boncuk Şapkalar

Marc Jacobs “boncuk” şapka algısını aklımıza iyi ki soktu. Zaten tüm koleksiyon tepeden tırnağa, yeteri kadar etkisi altına almamış gibi şapklar da iyice akıllara takıldı. Anna Sui’nin de etkileyici şapkalarını anmadan geçmek olmaz.

 

Western Rüzgarı

Kovboyların bir ilham kaynağı olarak ele alındığı koleksiyonlardan favori parçalarınızı seçtiniz mi? 2017 Sonbahar / Kış sezonunda Western etkisi göz ardı edilecek gibi değil.

 

Kuralları Yıkın

Kuralları kimin koyduğuna bakmadan hem de. Moda haftalarının en göz alıcı yanlarından biri de yazılı olmayan kuralların dışına çıkılmış olması. Michael Kors defilesinde podyuma çıkan büyük beden modeller ya da Yeezy 2017 Sonbahar / Kış koleksiyon sunumundaki baş örtülü model…

 

Çiçeklerin Gücü Adına

Desen olarak bol çiçek kullanılan 2017 Sonbahar / Kış sezonunda romantik görünüm yakalamakta, cool duruştan ödün vermemek de mümkün.

Nurdan Gündoğdu

Yorumlar