Yetişkinler için Netflix’de izlenebilecek Animasyon Diziler

Çizgi filmlerle büyümüş bir kuşağın yetişkin olduğu bu dijital dönemde, animasyon dizilerden vazgeçmesini beklemek yanlış olur. Dijital yayın yapan servislerin çoğalması özellikle Netflix’in Türkiye’de birçok kişiye ulaşması ile birlikte yetişkinlere yönelik hazırlanan animasyon yapımlara da ulaşmak kolaylaştı.

Uzatmadan sizin için Netflix’den derlediğimiz sarkazm, espri, cinsellik ve hepsinden öte zeka içeren animasyon dizi önerilerimize geçelim.

 

Love, Death & Robots

Animasyon Diziler | Love, Death & Robots - The Witness
Animasyon Diziler | Love, Death & Robots – The Witness

Bilim kurgu, fantezi, korku ve komedi gibi çeşitli türleri kapsayan 18 ülkeden farklı animasyon stüdyolarının kendi tarzlarında hazırladığı bu kısa öyküler bağımlılık yaratacak gibi görünüyor. Serinin yaratıcısı Tim Miller, her bölümde farklı yönetmenlerle çalışarak tüm sezonun yapımcılığını David Fincher ile birlikte üstlenmiş.

 

Family Guy

Yetişkinler için Animasyon Diziler | Family Guy
Yetişkinler için Animasyon Diziler | Family Guy

Seth MacFarlane ve Andrew Goldberg tarafından yaratılan Amerikan animasyon dizisi Family Guy; genel olarak kurgusal şehir Quahog – Rhode Island’da yaşayan Peter ve Lois, çocukları Meg, Chris, Stewie ve antropomorfik köpekleri Brian’dan oluşan Griffin ailesini konu alıyor. Dizi, ailenin çılgın senaryoların birinden diğerine atılırken gündelik hayatta karşılaştıkları konuları zekice ve sarkastik bir şekilde işliyor.

 

Rick and Morty

Yetişkinler için Animasyon Diziler | Rick & Morty
Yetişkinler için Animasyon Diziler | Rick & Morty

Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bu yetişkin animasyon dizisi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş parlak zekalı alkolik bilim insanı Rick‘i ve başka dünyalara, alternatif boyutlara çılgın kaçamaklar yaparken yanında zorla götürdüğü huysuz torunu Morty‘nin maceralarını anlatıyor.

 

Bigmouth

Bigmouth
Bigmouth

İki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’ün bu cüretkâr komedisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönleri, yeni yetme arkadaşların hayatlarını altüst ediyor. Hem harika hem de korkunç olan bu hormonel ve fiziksel değişimi esprili bir şekilde anlatan “Big Mouth”; Family Guy’ın yaratıcılarından Andrew Goldberg, komedyen Nick Kroll ve yazar Jennifer Flackett tarafından yaratılmış.

 

Bojack Horseman

Yetişkinler için Animasyon Dizi | Bojack Horseman
Yetişkinler için Animasyon Dizi | Bojack Horseman

Raphael Bob-Waksberg tarafından yaratılan bir Amerikan yetişkin animasyonlu komedi/drama dizisi olan Bojack Horseman; 1990’ların popüler kurgusal TV sitcom’u Horsin ‘Around filminde başrol oynayan bir antropomorfik At olan BoJack’in hayatını anlatıyor. 18 yıl sonra şöhreti azalan Bojack, şöhretini hikayeleştirip yeniden alevlendirmeye çalışıyor. Kendisini ve arkadaşlarını Hollywood’un “Hollywoo” adlı kurgusal parodisinde izliyoruz.

 

Disenchantment

Disenchantment
Disenchantment

Futurama ve The Simpsons‘ın yaratıcılarından yepyeni bir dizi Disenchantment! Prenseslik görevi onu çağırsa da kurgulanmış evliliğinden memnun olmayan ‘Bean’; muzip ve içki alemine düşkün hayatını sürerken iblis arkadaşı Luci ve elf dostlarıyla ortalığı birbirine katıyor.

 

Yorumlar