NetFlix’de Tüm Programları Nasıl İzlerim?

Duymayan kalmadı, NetFlix Türkiye’ye sonunda geldi. Fakat tabi çoğu hizmette olduğu gibi belli sınırlamalar ile birlikte ülkemizde hizmet veriyor. Önceleri belli bypass yöntemler kullanarak da NetFlix izliyorduk. (Örneğin VPN ile Amerika’dan bağlanıp üye olmak gibi…)

Fakat Netflix’i bilgisayar, tablet gibi ortamlardan değil de TV’den stream etmek istediğimizde Apple TV’de problem olmasa dahi (DNS değiştirilebildiği için) Chromecast gibi device’larda (hardcoded Google DNS’leri olduğu için) TV’den stream mümkün olmuyordu. Şu an yasal sınırlar değiştiğinden artık NetFlix’de DNS değişikliği yapmadan ve VPN kullanmadan nasıl tüm içeriği izleyebileceğinizi 3 adımda anlatacağız;

 1. Browser’ımıza Hola Unlocker kuruyoruz. (Hola, hesabımızı Türkiye’den açmış olsak bile bizim bağlantımızın Amerika’dan yapıldığını gösterecek)
 2. Bu listeden Hola ile bağlantımızı sağladıktan sonra, izlemek istediğimiz genre’ı seçiyoruz. Bu listeyi kullanmadan search’de yapabilirsiniz. Fakat listedeki linkler netflix’de normalde gösterilmeyen kategorileri listelememizi sağlıyor.
  1. Örnek olarak;
   1. Bilim & Doğa Belgeselleri (2595)
   2. Bağımsız Filmler (7077)
   3. Müzik (1701)
   4. Diziler (83)
 3. Genre’ı seçtikten sonra NetFlix sayfasında bize konuyla ilgili Türkiye’de verilmeyen içerikler ile beraber, tüm genre’ları görüntüleyip istediğimizi izleyebiliyoruz.


Chromecast Kullanıcıları için 2 İpucu:

Google DNS’lerini chromecast içerisinde sakladığından bu durumu bypass etmenin iki yöntemi bulunuyor.

 • Bilgisayarınızda izlemek istediğiniz programı seçtikten sonra browser’ın üstünde bulunan chromecast logosuna tıklayıp, sağdaki ufak drop down menü’den “cast this tab” opsiyonunu seçiyorsunuz..
 • chromecast_browserBiraz daha zor ve kalıcı olan yöntem; Router’ınıza bağlanıp Google DNS’lerini başka bir DNS sağlayacısına yönlendiriyorsunuz. (Örn: 8.8.8.8 -> 208.67.220.220  |  8.8.4.4 -> 208.67.222.222)

 

En iyi 100 filmleri derlemesini ve tabi tüm Türkiye’nin hayran olduğu şömine yayınını da, unutmadan Denemen Lazım! 🙂

İlker Pamukçuoğlu

Yorumlar