Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu

Son dönemde hayatımızın vazgeçilmez platformu haline gelen Netflix’i kapayıp dizilere ara veriyoruz. Sahnenin tozunu yutmaya ve alkış tutmaya gidiyoruz! İşte sezonda kaçırmamanız gereken 3 tiyatro oyunu;

 

Helikon

Sıradışı bir deneyime hazır olun. Çünkü burada sahnenin bir parçası sizsiniz! Helikon, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu köşkün tamamında gerçekleşen tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimi. İçeriye girdiğiniz an hikaye başlıyor. Her odada farklı bir oyun oynanıyor ve odalar arası geçiş yaparak 60 dakikalık bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Sizce de kulağa ilginç gelmiyor mu?

Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Helikon
Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Helikon

Oyun, Pazar ve Pazartesi günleri İstanbul Oyuncak Müzesi’nde.

Bilet’ler için;

 

Don Kişot’um Ben

Baba Sahne’nin biletleri aylar öncesinden tükenen tiyatro oyununun yönetmen koltuğunda Emrah Eren oturuyor. Don Kişot’a hayat veren Ozan Güven ve Sancho Panza karakterini canlandıran Günay Karacaoğlu yepyeni bir metinle yollara düşüyor. Kahkaha dolu yorumuyla sahneye taşınan oyun; müzikleri, dekoru ve şarkılarıyla tüm salonu etkisi altına alıyor. “Don Kişot’um Ben”, Baba Sahne,  UNIQ Hall ve Zorlu PSM’de sahne alıyor, sonrası İzmir ve Ankara turneleri.

Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Don Kişot'um Ben
Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Don Kişot’um Ben

20-21 Mart’ta İzmir’de, 25-26 Mart’ta ise Ankara’da perde açmaya hazırlanıyor. Yakın takibe aldık bile!

Biletler Baba Sahne’de ve biletix’te;

 

Aslında Özgürsün

Duygu Asena’nın kaleminden kitap, ilk defa tiyatro sahnesinde. Evli, mutlu, çocuklu” Belgin (Pelin Öztekin) mutfağında, aşka aşık iş kadını Berna (Emel Çölgeçen) ise yüksek plazalarda var olma savaşı veriyor. Berna, güne filtre kahvesiyle başlayan ve ‘’toplantılar set ederken’’ oradan oraya koşturan tam bir beyaz yakalı. Belgin ise risk almaktan kaçınan bir ev kadını. İki yakın arkadaşın eğlence dolu hikayesini, kahkaha tufanı eşliğinde ayakta alkışlıyoruz.

Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Aslında Özgürsün
Kaçırılmaması Gereken Sahnedeki 3 Tiyatro Oyunu | Aslında Özgürsün

4 Şubat’ta prömiyerini yapan oyunu, Mart ayı boyunca İstanbul’un çeşitli sahnelerinde izleyebilirsiniz. 5-6 Mart’ta Ankara’da ve 19 Mart’ta Eskişehir’de izlemek için takviminize hemen not alın!

Biletler biletix’te;

Helin Çalışkan

Yorumlar