Soundala Therapy: Terapi Niyetine Şifalı Ses Banyosu

Evrendeki her şeyin titreştiği hakkında hemfikiriz sanırım. Vücudumuzun ve organlarımızın ayrı ayrı titreşimleri mevcut ve bunlar bir araya geldiğinde efsane bir orkestrayı oluşturuyor. Bunlara olan inançla “Ses Şifası” bir diğer adıyla “Soundala Therapy” ile karşılaştığımız zaman kesinlikle denemen lazım dedik ve hakkındaki tüm detayları da sunalım istedik.

Peki nedir ses şifası?

Ses şifası terapisi her duygu, düşünce, rahatsızlık, fiziksel engelin bir titreşim olmasından yola çıkar ve çeşitli enstrümanların zengin titreşimleri ile beden-zihin ve ruh seviyesindeki uyum ve dengeyi hatırlatmayı amaçlar.

Bu seanslarda, Gonglar, Himalaya Çanakları, Kristal Çanaklar, Mantra, Vokal, Davullar, Mbira gibi ve dünyanın çeşitli yerlerinde ses şifasında kullanılan enstürmanlarla, çalışılmak istenen konuya ve kişiye özel bir ses yolculuğu tasarlanır. Uygulanan ses banyosunda kişinin dalgalarının, enstrümanların frekanslarına uyumlanmasıyla (entrainment) kişinin yüksek bilinç seviyelerini (altered states of  consciousness) deneyimlemesi amaçlanır. Seansın sonunda ses yolculuğunun kişide yarattığı rezonans (frekansların uyumu), rezistans (direnç) ya da rahatlama (release) üzerinden yansıtıcı ve bilişsel bir soru-cevap ve çözümleme ile sonlanır.

Neden denemen lazım?

  • Stres, kötü beslenme alışkanlıklarımız, kalıplarımız ile zamanla bozulan titreşimimizi kaybediyoruz. Orijinal titreşimini kaybetmiş vücudumuzu akort etmek için,
  • Zihni dolasıyla bedeni sakinleştirmek ve dinginleştirmek için,
  • Zihni boşaltmak, es vermek, bedeni rahatlatırken duygusal bir ihtiyacımızı farketmek ya da bazı kalıplaşmış düşüncelerimize farklı bir açıdan bakmak için!

En güzeli; herkesin seslerle olan ilişkisine kendi açısından dürüstçe baktığı, katılan herkesin her hücresini derinden etkilerken kendi içinde dönüştüğü bireysel bir deneyim olması.

Eğer Meditasyon Rehberi ve Ses Şifası Terapisti Rida Kirasi tarafından kurulan Soundala Therapy ile titreşimlerle meditatif bir alanda kendinle buluşmak istersen 26 Mart Atölye Yeşil’deki Ses Şifası Terapisi ile Derin Gevşeme Meditasyonuna ya da 5 Nisan’da Kolektif House Levent’te Ses Ile Meditasyona katılabilirsin.

Bunun doğada olanı, kamplısı yok mu dersen, o da var! Urban Retreats…
Şehirde inziva mı olur diyen Rida, Hindistan inzivalarından sonra öğrencilerden gelen taleplerle, İstanbul’da yapmacık olmadan kendiniz olabildiğiniz, öfkenizi, hayalkırıklarınızı dile getirdiğiniz bir program organize etmiş. İki İstanbul buluşması üzerine İstanbul yakınlarında doğada çadır kampı ile üç aşamalı bir inziva programı var.

” ‘Ama ben hiç meditasyon yapmadım, kimseyi tanımıyorum, kesin yapamam, ne ki şimdi bu?’ demeden, egonuzu, kendinizi, hayatı o kadar ciddiye almayın, kalbiniz çarptıysa, gelin!” diyor Rida!

Merak edilen her şey ve tüm program için [email protected] e-mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar