Stanfords: Dünya Ayaklarımın Altında

Bir mağaza düşünün, dünyayı ayaklarınızın altına alıp geziyorsunuz. Sağınızda envai çeşit yerküre, solunuzda atlaslar, haritalar, seyahat kitapları… Özellikle gezginlere rüya gibi geldi değil mi? Halbuki rüyada değil, Stanfords’dasınız!!


Stanfords Londra’da Covent Garden civarında. 2 katlı, her iki katın tabanında dünya haritası, tavanında da gezegenlerin bulunduğu kocaman bir duvar kağıdı var. Bu yüzden ben mağazayı dolaşırken tam da şöyle hissetmiştim: Evren>Ben>Dünya !

 

Stanfords seyahati sevenler için tam bir cennet. Sadece dünya haritası değil, kıtaların, şehirlerin de ayrı ayrı haritaları, başka pek çok kitapçıda rastlamadığım gezi kitapları var.

Dünya baskılı ürünler de son zamanlarda pek meşhur, burada bu ürünlere doyacaksınız. Yastıklar, cüzdanlar.. Ben en çok haritalı post-it’leri sevmiştim, seyahat planı sırasında not alırken güzel oluyor 🙂

 

A post shared by Alpana (@alpana.deshmukh) on

Tabii bir de kazı kazan Dünya haritası var, gittiğiniz ülkeleri kazdıkça farklı renkler açıyor, böylece Dünya’nın ne kadarını gezdiğinizi bu haritaya her bakışta görüyorsunuz. Seyahat için oldukça motive edici, değil mi?

 

Yorumlar