Yenilikçi Bir Mobil Casting Uygulaması: Selfcast

Dijital dünyanın sunduğu uygulamalar artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası. Sayelerinde her an her yerde sınırsız bilgiye erişebiliyor, pek çok işimizi halledebiliyor ve fayda sağlayabiliyoruz. Akla gelebilecek envai çeşit kategoride uygulama arasında bu ara dikkatimizi çeken farklı bir girişim var.

Danimarka menşeili bir uygulama olan Selfcast. Kamera karşısındaki kariyerinizi inşa ederken sizi iş fırsatlarıyla buluşturan mobil casting uygulaması ve artık Türkiye’de de faaliyetlerine başladı. Peki tam olarak nasıl çalışıyor, yakından bakalım…

Casting, televizyon ve film endüstrisinde bir çekim öncesi rol alacak oyuncu, dansçı, müzisyen veya figüranların belirlendiği aşama anlamına geliyor. Dünyanın lider casting uygulaması Selfcast bu süreci hem casting adayları hem de prodüksiyon için çok daha hızlı ve verimli hale getiriyor.

Amatör ya da deneyimli oyuncuları, dansçıları, performans sanatçılarını, kısacası kamera karşısında yeteneğini göstermek isteyen herkesi, yapımcılarla ve projelerle direkt olarak buluşturarak bu alanda iş bulma sürecinizi kolaylaştırıyor. Uygulama bünyesinde sinema, televizyon ve reklam sektöründen pek çok farklı proje bir arada bulunuyor.

 

Selfcast nasıl çalışıyor?

Aslında sistem oldukça basit. App Store veya Google Play üzerinden mobil cihazınıza ücretsiz uygulamayı indiriyorsunuz. Kişisel özelliklerinizi doldurarak profilinizi oluşturuyor ardından projeleri inceliyor, kendinize uygun bulduğunuzu seçiyor ve başvuruyorsunuz. Uygulama içerisinde Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden açılmış projeler bulunuyor. Deneme çekimlerinizi ve fotoğraflarınızı doğrudan yapımcılara ileterek yeni iş fırsatlarına yelken açıyorsunuz.

En güzel yanı da profil oluşturmak ve proje aramaya başlamak için deneyimli olma şartı aranmıyor. Amatör veya profesyonel fark etmeden herkesin kullanımına açık. Kendi kariyerinizi kendiniz yaratabileceğiniz, “herkes için Selfcast” dedirten bir uygulama.

 

Selfcast’te profil oluşturmak için oyuncu olma şartı var mı?

Uygulamada oyuncu olma veya kamera karşısında deneyiminiz olma şartı aranmıyor. Sonuçta her projenin casting ihtiyacı çok farklı. Bir oyuncu, dansçı, performans sanatçısı olmanızın gerekeceği projeler olabileceği gibi hayatınızda ilk defa kamera önünü tecrübe edeceğiniz çok sayıda proje de olacaktır. Oyunculuk kariyerine adım atmak istiyor veya kendinizi geliştirmek için fırsatlar arıyorsanız cevabı sizi Selfcast’te bekliyor.

Selfcast’te kişisel profil oluşturmayı ayrıntılı öğrenmek isterseniz öncesinden uygulamanın YouTube kanalındaki mini videoyu izleyebilirsiniz.

 

Selfcast uygulaması nasıl bir kolaylık sağlıyor?

Bir reklam, film veya dizi çekiminin ön hazırlıkları yapılırken casting aşamaları aracılarla yürütüldüğünden süreçler biraz daha uzun olabiliyor. Cast ekibinde yer alacaklar için bu süreç telefon başında stresli bir beklemeye dönüşebiliyor. Artık dijitalleşen dünyamızda pek çok işe çevrimiçi başvuru yapabiliyorsak kamera karşısına geçecek yetenekler neden bundan yararlanmasın ki? Bu açıdan bakınca Selfcast, kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen veya halihazırda profesyonel olarak bu sektörde bulunanlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Bu kolaylık tabii ki iki yönlü. Proje sahibi yapımcılar da iş ilanları açarak aradıkları yeteneklere Selfcast aracılığıyla hızlıca ulaşabiliyor. Geniş yetenek havuzu içerisinde uygulamanın kolay arayüzü sayesinde aradıkları özellikleri filtreleyebiliyor ve doğru kişiler ile tanışabiliyorlar. Bu yenilikçi casting uygulamasıyla tüm süreç dijitalleşiyor ve hem zamandan hem de bütçeden kazanç sağlanıyor.

Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Estonya, Slovenya, İtalya ve İspanya’dan sonra Türkiye’ye ulaşan Selfcast uygulamasını yakından tanımak isterseniz Instagram hesaplarını ve YouTube kanallarını takibe alarak bilgi edinebilirsiniz.

 

Aşağıdaki linklerden uygulamayı mobil cihazınıza indirebilirsiniz;

 

Kendi kariyerinize yön vermek için hiçbir zaman geç değil. Uygulamayı hemen indirip bu renkli dünyaya adım atabilirsiniz.

Herkes için Selfcast!

Yorumlar