İnteraktif Tiyatro; Yoldan Çıkan Oyun

Yoldan Çıkan Oyun - Zorlu PSM

En sevdiğim tiyatro, interaktif tiyatro! Perde açılır oyun başlar diye düşünüyorsunuz fakat bu oyun, kendi doğallığında siz daha ne olduğunu anlamadan başlıyor ve yoldan çıkıyor!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle prodüksiyonunu üstlendiği; Yoldan Çıkan Oyun, günümüzün tiyatro dünyasındaki dertlere dokunuyor, oyun boyunca bizleri kahkahaya boğuyor ve bizimle etkileşime giriyor.

Oyun “En İyi Komedi Oyunu” ödülüyle 2014 yılında whatsonstage.com’da, 2015’de de en prestijli tiyatro ödülü olan Olivier Ödüllerinde taçlandırılmış.

Oyun, 1920’lerde geçen gizemli bir cinayet senaryosu olan “Malikanede Cinayet” adlı polisiye hikayesi üzerine kurulu. Bu oyunda düzgün giden hiçbir şey yok ve siz bundan delicesine keyif alıyorsunuz. Amatör tiyatro kumpanyasının, işi tam anlamıyla ellerine yüzlerine bulaştırmasını konu alıyor.

Oyunculuklar, dekor harikaydı! Bunca kaos arasında, bu kadar tahliksizlik içerisinde gülmekten ölmek hayatımızdaki her hikayede olmalı!

Sezon boyunca her Pazartesi günü Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde sahnelenen Yoldan Çıkan Oyun’u #denemenlazim

Pazartesi sendromunu hafife almak da bonusu! 😉

KÜNYE:

Yazan: Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields
Çeviren: Mehmet Ergen
Yöneten: Lerzan Pamir
Dekor Tasarım: Behlüldane Tor
Kostüm Tasarım: Gül Sağer
Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan
Ses Tasarım: Orhan Enes Kuzu
Reji Asistanı: Zari Azimi
Yapım Asistanı: Çağla Özavcı
Oynayanlar: Bartu Küçükçağlayan, Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu, Kemal Kayaoğlu, Kubilay Çamlıdağ, Öner Erkan, Sarp Apak

Yorumlar