Yılın en güçlü zamanlarından; Oğlak Burcunda Ay Tutulması

17 Temmuz 00:38 sularında Oğlak burcunda ay tutulması gerçekleşecek. Aslında Haziran 2019’un 2. yarısından beri Temmuz ayının yılın en önemli, en güçlü açıların bulunduğu dönem olacağından bahsediyorduk.

Temmuz’un başında Yengeç tutulmasını yaşadık. Akabinde geri giden gezegenlere Merkür de eklenmiş oldu. Durum böyle olunca nereye gitsen kendi içine döndüren, geçtiğin süreçlerini kontrol ettiren durumlarla karşılaşmış olabilirsin. Gökyüzü şu anda yarım kalan durumları tamamlatmak için var gücüyle çalışıyor.

Oğlak’taki ay tutulmasının detaylarına girmeden önce 2019 Ocak ayına dikkatini çekmek isterim;

  • O dönemini gözünün önüne getirir misin?
  • Yepyeni başladığın süreçlerin oldu mu?
  • Olduysa nedir onlar?

Aşk, iş, ev, yuva vs. düşünebilirsin.

Bunu sorma nedenim; 17 Temmuz’daki tutulma, Ocak 2019’da başlayan enerjilerin somut sonuçlarını görmeni sağlayabilir. Güçlü, karmik, hızlı ve net değişimleri karşına çıkarabilir.

Yengeç’te güneş tutulmasıyla bıraktıklarını, temizlediklerini açılan boş yerleri, yeni somut seçimlerinle harekete geçerek doldurmaya başlayabilirsin. Zor gibi gözükse de aslında artık sana hizmet etmeyeni, yolunda ilerlemeni engeleyen faktörleri temizlemene ve ruhsal anlamda büyümene yardımcı oluyorlar.

Yılın en güçlü zamanlarından; Oğlak Burcunda Ay Tutulması
Yılın en güçlü zamanlarından; Oğlak Burcunda Ay Tutulması

Bu tutulmada Satürn, Plüton, Uranüs, Oğlak, Yengeç, Toprak elementi başroldeler. Satürn diyoruz, Plüton diyoruz. Her ikisi de karmik dönüşümü, değişimi çok destekleyen gezegenler. Artık eski sistem, bilindik yollar malesef çalışmayacak.

Toprak elementi 2020 Mayıs’ına kadar ön planda olacağını düşünürsek, sorumluluk alan, yeni yollar yaratmak için elinden geleni yapan, kendini bir bütün olarak görüp otantikliğini öne çıkaran, yaratıcılığını besleyen/beslemeye çalışanlar gülümseyebilirler, oyunun yepyeni bölümüne geçiyorsunuz!

İnatla değişime direnmeye yatkın olanlar; evet biraz yorulabilirsiniz. Ancak karmik dönüşümünüzde hayatta ilerleyebilmek için belki de bu tip sorgulatan enerjilere ihtiyacınız vardır.

Yılın en güçlü zamanlarından; Oğlak Burcunda Ay Tutulması
Yılın en güçlü zamanlarından; Oğlak Burcunda Ay Tutulması

İşin içinde Oğlak var, tutulma anında yükselen burç ise 0 derecede Boğa. Bu demek oluyor ki; parayla ilgili her konu, öz değer, hayat değerleri, sevgi konuları ön plana çıkıyor. Hiç beklenmedik enerjilere açık olduğundan parayla ilgili özellikle büyük riskler alınmamasını öneririm. Tam “Ayağını yorganına göre uzat.” diyen zamanlar. Tutumlu, düzenli, sadakatle harekete geçilmesi iyi olur.

Tutulmanın etkileri Eylül sonuna kadar yayılacak.

En yoğun dönemi 23 Temmuz – 15 Ağustos.

Özellikle; Oğlak, Yengeç, Terazi, Koç. Bu döneme dikkat etmenizde fayda olabilir. Esnemeye çalışan, sakin ve merkezinde kalan kazanır.

İyi Tutulmalar!

Melis Şenol A.

Yorumlar