Sistem Dönüştürücü 2020 Yılı Başladı!

Her anlamda derinlemesine sorgulamalara girilen dolu dolu bir 2019 yılı geçirdik. An itibariyle 2020’deyiz. 10’lu sayılar bitti. 20’li sayılara başladık. 19 yıllık bir döngü kapanırken 2020 yılıyla beraber yepyeni düzen kurulumları, sistem buluşları, toprak, para birimleri değişimleri ön plana çıkacak.

Heyecanlı, köklü dönüşümleri destekleyen, öğretileri uzun vadelere yayılacak yeni bir dönem başlıyor.

 

‘Diğer yıllara oranla bu yılı farklı yapan özellikleri ne?’ derseniz eğer;

Yıl içinde ortalama 4-5 adet Güneş ve Ay tutulması olurken bu yıl 6 adet tutulma yaşayacağız. Geçen yıl Venüs ve Mars gezegenlerinin retroları olmamıştı. Bu yıl bu 2 gezegen de geri hareketlerini gerçekleştirecekler.

Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!
Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!

Yıl içerisinde Oğlak burcunda Satürn, Plüto ve Jüpiter gezegenlerinin kavuşumları gerçekleşecek. Özellikle bu 3 gezegenin kavuşumu tarihte nadir az rastlanan bir olaydır ve beklenmeyen büyük kapanışları ve başlangıçları getirebilir.

Ay düğümleri Oğlak ve Yengeç aksından Yay ve İkizler aksına geçecek. Dört bir yandan eğiten,öğreten, içindeki devrimi yapmanı destekleyen, yeni rollerini bulma, kabuklarından sıyrılma, kendine ait sorumlulukları almanı isteyen zamanları yaşayacağız.

 

Peki 2020’nin bu önemli gezegen olayları hangi tarihlerde olacak?

10 Ocak 2020 – Yengeç’te Ay Tutulması

26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda gerçekleşmiş olan Güneş tutulmasını tamamlayacak bir Ay tutulmasıdır. Aile, karmik kökler, yuva, güven ve güvenlik konuları, içteki eril & dişil enerjileri hatırlatacak bu konularla ilgili kapanması gerekenleri kapatıp, gerekli düzenlemelerin yapılmasını isteyecek enerjilerle tanışacağız.

 

12 Ocak 2020 – Satürn ve Plüto Oğlak’ta Kavuşuyor!

Para, kariyer, toprak değişimleri bazlı konularında net, ciddi, kesin ve uzun vadeye yayılacak köklü değişimleri destekliyor. Bireysel hayatlarımızda doğum haritanızda hangi eviniz Oğlak burcuysa o evin konularıyla bu köklü değişimlerle tanışabilirsiniz.

 

Her türlü iletişim kanallarını temsil eden Merkür’ün Retro Tarihleri:

  • Kova burcunda: 17 Şubat – 10 Mart
  • Yengeç burcunda: 18 Haziran – 12 Temmuz
  • Akrep burcunda: 14 Ekim’de başlayıp 3 Kasım’da Terazi burcunda geri hareketini sonlandıracak.
Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!
Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!

İlişki, para, hayattan zevk alma şekillerini temsil eden Venüs’ün Retro Tarihleri:

İkizler burcunda: 13 Mayıs – 25 Haziran

Şans,Bolluk, Bereket, Büyütme kanallarını temsil eden Jüpiter’in Retro Tarihleri:

Oğlak Burcunda: 14 Mayıs – 12 Eylül

Harekete geçme, kendini savunurken, ortaya koyarkan, gayret sarfederken kullandığın yöntemleri temsil eden Mars’ın Retro Tarihleri:

Koç burcunda: 9 Eylül – 14 Kasım

 

Bunun haricinde Mars, 16 Şubat – 30 Mart tarihleri arasında güney ay düğümü,Satürn, Plüto ve Jüpiter gezegenleriyle kavuşacağından bireysel hayatlarımızda tartışmaya açıklık, saman alevinden parlanan olaylara gebe olunabilir. Bu dönemlerde ekstra sakin kalmaya çalışmanızı kalpten öneririm.

Karmanın lordu Satürn’ün Retro Tarihleri:

Kova burcunda 10 Mayıs’ta başlayıp 29 Eylül Oğlak’ta geri hareketini bitirecek.

 

6 Mayıs 2020 / Ay düğümleri değişiyor!

Oğlak ve Yengeç burcunda olan ay düğümleri Yay – İkizler burçlarına geçecek. 2022 yılına kadar da bu burçlarda olacak. Kendi kendine yetmeyi öğrenip, öğrenilen bilgileri sorgulamaya başlayacağız.

Yer yer bağnaz denilen inanç sistemlerine takılmadan ön yargılarımızı kırıcı, bilgiyi merakla bulma, anlama, uygulama deneyimlerini yaşatacak tutulmalar olacaktır.

 

Yıl içinde gerçekleşecek diğer tutulmalar ise şu şekildedir:

  • 5 Haziran 2020  – Yay’da Ay Tutulması
  • 21 Haziran 2020 – Yengeç’te Güneş Tutulması
  • 5 Temmuz 2020 – Oğlak’ta Ay Tutulması
  • 30 Kasım 2020 – İkizler’de Ay Tutulması
  • 14 Aralık 2020 – Yay’da Güneş Tutulması
Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!
Astroloji 2020: Sistem Dönüştürücü Yıl Başladı!

Uzun yıllar kendinden bahsettirecek farkındalıkları yaşatacak bu yılda dönüşümlerinde, kuracağın yeni sistemlerde kendin için en büyük rehber olarak öz şefkatini kullanmanı öneririm. Yer yer kendine güçsüz olabilme izni verirken, hataların karşısında içsel toleranslarını geliştirmen dönüşümün süreçlerinde kendine yapacağın en büyük iyiliklerden biri olabilir.

Çok değerli zamanlardan geçeceğiz.İyicil etkilerine güvenerek neye bakarsan onu büyütebileceğini kendine hatırlatarak seçimlerini yapmayı deneyebilirsin.

Karar senin! Korkularını mı büyütmek istersin? Yoksa cesaretini, adım atmanın getirdiği eşsiz deneyimlerin iyicil olabileceğini mi?

Duyulup, saf sevgiden gelen destekleri alıp, verebileceğiniz alanların çoğalması dileğiyle…

Melis Şenol A.

Yorumlar