Yılın Bitmesine Son 3! Karşınızda “İlişkiler” diyen Ekim Ayı!

2019’un bitmesine şurda 3 ay kaldı. 2020 yılı özellikle 26 Aralık’ta Oğlak burcundaki güneş tutulmasıyla nasıl ciddi ve hızlı geldiğini bize gösterecek. Zamanı geldiğinde bu detayları bol bol konuşacağız…

Ancak şu an içinde olduğumuz Ekim ayı 2020’den önceki son çıkışlardan biri. Bu detayı, özellikle her türlü ilişkilerinde kendi yararın için kullanmayı deneyebilirsin.

Terazi yeni ayıyla girdiğimiz Ekim ayı, Koç dolunayı, Akrep yeni ayı derken Merkür retrosuyla görkemli bir kapanış yapacak.

Bu ayı kendiniz için en verimli nasıl kullanabilirsiniz? Merak edenler lütfen okumaya devam ediniz.

 

3 Ekim: Merkür’ün Akrep Burcuna Geçişi

3 Ekim’de Merkür, Akrep burcuna geçiyor. Aynı burçta geri hareketine de ay sonunda başlayacağını düşünürsek 9 Aralık’a kadar uzun bir süre bu burçta olacak.

Ekim Burç Yorumları | 3 Ekim 2019
Ekim Burç Yorumları | 3 Ekim 2019

O zaman “bırakın gelsin!” diyeceklerimiz;

  • Mantıktan değil sezgiden iletişim kurulacak zamanlar olacaktır.
  • Düşünceler çok derinden analiz edilerek son kararı iç seslere bırakılabilir. ( Bence olunsun da, bu dönemde içine doğan çok büyük ihtimal doğru çıkacaktır.)
  • Her türlü ruhsal çalışma için çok elverişli dönemlerdir. Kendi içine dönüp “Ben kimim?” “Neye ihtiyacım var?” sorularına yanıtlar bulmaya çalışabilirsin.
  • İletişimlerde “O” değil “Ben” denilen dönemlerdir. Kendi ihtiyaçların, tutkuların daha ön plana çıkarak iletişim kurabilirsin.

 

4 Ekim: Mars’ın Terazi Burcuna Geçişi

Mars, 19 Kasım’a kadar konaklayacağı burç olan Terazi’ye geçiş yapıyor.

Ekim Burç Yorumları | 4 Ekim 2019
Ekim Burç Yorumları | 4 Ekim 2019

Savaş aletleri çantalara kaldırılıp yerine hak, hukuk, adalet temelli uzlaşmalı kalemler meydana çıkacak. “Dur bağırma ya da bedensel bir uğraş verme. Daha hafif ve güzel yoldan da çözülebilir.” diyen enerjileri hissetmeye başlayacağız.

Aslında bu Mars’ın sevdiği bir davranış değil. Tam olarak kendini ifade edemeyeceği bir burçta ve önce karşındakini düşünerek kendini korumaya çalışmak isteyecek. Bu hiç Mars’lık değil 🙂

Bir fikri ortaya koyarken sık sık karar değiştirilebilir / bir türlü karar da verilemeyebilir. Bu tip durumlarda içindeki cesarete daha fazla odaklanmaya çalışarak ilerlemeni öneririm. Aksi takdirde kendini ortaya koyduğun konularda yorulabilirsin.

 

8 Ekim: Venüs’ün Akrep Burcuna Geçişi

Hiç bir bilgi vermeden baştan uyarıyorum. İlişkilerde “Burda ilk adımda aşk yok arkadaşlar! Burda cinsellik var!” dediğimiz dönem başlıyor demek. 1 Kasım’a kadar da bunu demeye devam edecek.

Ekim Burç Yorumları | 8 Ekim 2019
Ekim Burç Yorumları | 8 Ekim 2019

İlişkilerinde, hayattan zevk alma biçimlerinde fazla tutkuyla fazla fazla abartma duygularla varolmak isteyebilirsin. Aşklarına şüpheyle, araştırma ruhuyla bit yeniği arayabilirsin. Bunlar çok yorucu duygulardır. Bu yüzden ilişkilerini yaşama biçiminde “ya benimsin, ya kara toprağın.” bakış açılarını olabildiğince dengede tutmaya çalışmanda fayda var.

Yoksa bu dönemde aşkı bir savaşmış gibi ele alabilirsin. Manipulasyona çok açık olabilirsin.

Kendi alanını koruyarak ilerlemeni öneririm.

 

14 Ekim: Koç Burcunda Dolunay

14 Ekim’de saat 00.08 sularında Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Ekim Burç Yorumları | 14 Ekim 2019
Ekim Burç Yorumları | 14 Ekim 2019

Bu dolunay Eylül sonunda gerçekleşen Terazi yeni ayını tamamlayacak. Terazi döneminde hep karşındakine öncelik vererek ilerlemek isteyen enerjiler bu sefer “Ben bunu istiyorum.” demeye başlayacak. Ekim ayına yayılan “denge” meselesini bu dolunay sürecinde çok net hissedeceğiz.

Hayattaki ihtiyaçlarınla karşındakinin ihtiyaçları arasında nasıl dengeyi sağlıyorsun? Neler ağırlık yapıyor? Kapatmak, bitirmek, sonlandırmak istediğin sağlıksız ilişkilerin neler?

Önemli olan Koç’un en iyi bildiği hızını ordan aldığı öfke duygunu dizginleyerek bu sorulara bakman. Hızlı olsun hemen olsun dediğinde denge kısmında sapmalar olması kuvvetle muhtemel. Duygularını anlık ve çok abartarak yaşamaya yatkın olabilirsin. Bu da gerçek ihtiyaçlarını gözden kaçırmana neden olabilir. Yine konu dengeyi sağlamaya çıkıyor.

Etkisi 10 gün sürecek. Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Koç, Terazi, Yay, Yengeç.

 

28 Ekim: Akrep Burcunda Yeni Ay

28 Ekim 06.37 sularında Akrep burcunda yeni ay gerçekleşecek.

28 Ekim: Akrep Burcunda Yeni Ay
28 Ekim: Akrep Burcunda Yeni Ay

Bas bas “Yeni adım atman için köklü değişmen, dönüşüme açık olman gerekiyor.” diye bağıran bir yeni ay var karşımızda. Mantık biraz daha geri planda olup sezgilerinle, güçlü ve tutkulu başlangıçlar yapmak isteyebilirsin.

Plüton ve Uranüs başrolde olacağı için değişimler tahmin edilemeyebilir. Ancak bir yandan da ruhsal dönüşümler için çok değerli zamanlar. Burda çok korkulara tutunmadan ilerlenirse daha sağlıklı olacaktır.

Etkisi 10 gün sürecek. Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Akrep, Terazi, Boğa.

 

31 Ekim: Merkür Geri Hareketine Başlıyor!

“Paşa gönüllere giren işte benim Merkür!” diyen Merkür’cüğümüz sahalara tekrar dönüyor. Geri hareketine başlıyor. Ne kadar 31 Ekim resmi olarak geri hareketini kesinleştireceği tarih de olsa 24 Ekim itibariyle yepyeni adım atma konularına dikkat etmekte fayda var.

31 Ekim: Merkür Geri Hareketine Başlıyor!
31 Ekim: Merkür Geri Hareketine Başlıyor!

20 Kasım’a kadar geri hareketi devam edecek. Gölge dönemleriyle tam olarak sonlanması Aralık başı olarak düşünülebilir. Biraz dış seslere kapatıp iç seslere bu dönemde yoğunlaşmakta fayda var. Yepyeni adımlar, hiç akılda olmayan imzalar, anlaşmalar, başlangıçlar, yeni aşklar, barışmalar bu dönemde yapılmaması en sağlıklısı olur.

Çünkü iletişim gezegeni tam anlamıyla görevini yerine getiremeyeceğinden retro süreci bittikten sonra değişim olacaktır. Sonlanabilir, fikir değiştirilebilir. Onun yerine yarım kalan meseleleri halletmeye odaklanabilirsin.

Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Akrep, Balık, Yengeç.

Kış yavaş yavaş gelirken Kasım’da görüşmek üzere!

Melis Şenol A.

Yorumlar