21 Bileklikleri İle Motive Ol

21 Bileklikleri İle Motive Ol

Pozitif düşün, egzersiz yap, sağlıklı beslen, sıkı çalış, güçlü kal, az endişe et, şekersiz şeyler tüket, mutlu ol… Çoğumuz bu gibi konularda tam tersini yapar ve bunları alışkanlık haline getiririz. Sonrasında ise, bu zararlı alışkanlıklarımıza dur demek için çabalasak da bunu yapamayız. İşte bu anlarda motivasyon aracına ihtiyaç duyarız.

Profesyonel koç olan Burçin Yener de, bunu düşünerek 21 bilekliklerini tasarlamış.

21 Bileklikleri İle Motive Ol
21 Bileklikleri İle Motive Ol

21 sayısı nedir, 21 bileklikleri ne işimize yarar ve motive olmamızı nasıl sağlar gibi soruları merak ediyorsanız açıklamaya başlayayım…

İrade ile bir şeyleri durdurmak istediğimizde bu durum oldukça kısa sürer. Çünkü bu esnada devreye bilinçaltı girer ve kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak oldukça zor olur. Fakat kurtulmak istediğimiz alışkanlık yerine, yeni bir alışkanlık edinebiliriz. Maxwell Maltz’ın tezi üzerine de yeni bir alışkanlık edinmek 21 günden geçer. Çünkü bir hareket bu süreç içerisinde bilinçaltımızda olgunlaşır. Fakat buradaki asıl önemli soru şudur: Alışkanlığınızın tersini yaparak yeni bir alışkanlık haline dönüştürmek için, kesintisiz bir şekilde 21 gün durabilenlerden misiniz ? Eğer cevabınız hayır ise, 21 Bilekliklerini denemen lazım!

21 Bileklikleri İle Motive Ol
21 Bileklikleri İle Motive Ol

21 Bileklikleri, kötü alışkanlıklarınızı tersine çevirmeniz için, adım atmaya başladığınız yolda sizi motive ediyor. Bu motivasyon sürecinde ise, izlemeniz gereken adımlar oldukça basit: Öncelikle kişisel hedeflerinizi belirleyip, bu hedefe ulaşmanızın önemini anlatan 21 nedeni yazıyorsunuz. Tamamladığınız her gün için ise, kutudan bir bileklik alarak, kolunuza takıyorsunuz. Böylelikle, kolunuzda gördüğünüz her bileklik beynin çağrışım mekanizmasını devreye sokarak, motivasyonunuzu arttırıyor ve sizi amaca giden yola bir kat daha bağlı kılıyor ve sonuç mu ? Tebrikler, kötü alışkanlığınızı 21 günde tersine çevirip, kişisel hedefinize ulaştınız. Artık Burçin Yener’in sizin için tasarladığı 21.gün bilekliğini takabilirsiniz.

Ben bu deneyime başlarken, 21 gün şekersiz beslenmeyi seçtim. Şekerli besinleri tüketmeyi seven biri olduğum için de 21 gün boyunca her şey yolunda gitmedi. Peki o zaman ne mi oldu ? Ne yazık ki o güne kadar takmış olduğum tüm bileklikleri kutusuna geri koyarak, hedefinize yeniden başladım. Böylelikle zor da olsa amacıma ulaştım.

Eğer ‘’Sigara içmeyi, şekerli besinler tüketmeyi ve daha bir çok alışkanlığımı değiştirmek için her yolu denedim fakat olmadı. Bir motivasyon arkadaşım olsa kesin yapardım.’’ diyorsanız, 21 bilekliklerini denemen lazim!

 

Daha fazla detay için;

https://21bileklikleri.com adresini ziyaret edebilir ve farklı renk seçenekleriyle tasarlanmış bilekliğini seçebilirsin.

Busenur Yürük

Yorumlar