Infinity Pool Çılgınlığı

Son dönemlerde oldukça popüler olan Infinity Pool (havuz) ’ların dünya üzerindeki en güzel örneklerini burada toplayalım dedik ve çok güzel bir sonuç ortaya çıktı. Tabii ki denize karşı olan infinity pool’lar daha bilindik. Ama onların da sayısı o kadar artmaya başladı ki, artık; doğa içinde, değişik iklimlerde, illa balayı oteli olmak zorunda olmayan oteller daha ilgi çekici hale geliyor.

Infinity Pool Çılgınlığı
Infinity Pool Çılgınlığı

İşte dünyanın dört bir yanından infinity pool’u olan birbirinden harika 5 otel!

 

Hanging Gardens of Bali, Endonezya

Bali’de, Ubud’un kuzeyinde bulunan Payangan köyünün yakınında, ormanın içinde bulunan bu otel, Ayung nehrine ve Dalem Segara tapınağına yukarıdan bakmakta. Otel odaları villalarda bulunmakta ve bu villaların bahçeleri de ayrı bir fauna, flora örneklerini taşıyor. Kakao, kahve ağaçlarından bambuya kadar çeşitli bitkileri bahçesinde bulunduran villalar, Villa Suite, Panaromic Villa, Riverside Villa, Family Villa ve Club Residence olmak üzere 5’e ayrılıyor. Tabi ki oda büyüklükleri ve odada sunulan hizmetler farklılaştıkça, fiyatlar da farklılaşıyor her otelde olduğu gibi. Ama sanırım böyle bir otelde kazan dairesi bile güzeldir!

Infinity Pool Çılgınlığı | Hanging Gardens of Bali, Endonezya
Infinity Pool Çılgınlığı | Hanging Gardens of Bali, Endonezya

Bir de Asya kültürünün getirdiği güzel SPA seçenekleri, gezilecek görülecek yerlerin de enteresan olması, hatta otelin bir tapınağa bakıyor olması buradaki diğer çekim güçleri.

 

Belmond Hotel Caruso, İtalya

İtalya’nın en güzel sahillerinden birinde, Amalfi sahilinde bulunan bu otel, Avrupa’nın cennetinde bir ev gibi adeta! Amalfi, Riviyera bölgesi olduğu için, bölgenin eğimi fazla ve bu otelde yüksekte yer alıyor. Yani sahip olduğu infinity pool, uçsuz bucaksız Akdeniz’e yukarıdan bakıyor!

Amalfi sahillerini rahatça keşfedebilmeniz için, otelin ahşap teknesi bu güzel doğanın içerisinde sizi enfes yolculuğa çıkarıyor.

Infinity Pool Çılgınlığı | Belmond Hotel Caruso, İtalya
Infinity Pool Çılgınlığı | Belmond Hotel Caruso, İtalya

Otel, eski bir binadan muazzam şekilde aslına uygun şekilde restore edildiği için, eski duvarlar, freskli tavanlar otantik eski bir otelde kaldığınızın hissini size veriyor, fakat muhteşem bir lüks servis ile tabii ki!

 

Villa Mahal, Türkiye

Dünyanın dört bir yanında olur da, ülkemizde olmaz mı! Türkiye’nin güneyinde bulunan turizm kentimiz Antalya’ya bağlı Kalkan’da olan Villa Mahal eşsiz Akdeniz güzelliğinin içerisinde, Türkiye Riviyerasında infinity pool’u ile mükemmel bir otel.

Kalkan Likya sahil yolunda bulunduğu için, tarihi açıdan da zengin bir yerdir. Pek çok antik kente yakınlığı ile (yazın o sıcakta nasıl gezilir bilemem ama!) ilgi çekici bir bölge.

Infinity Pool Çılgınlığı | Villa Mahal, Türkiye
Infinity Pool Çılgınlığı | Villa Mahal, Türkiye

Tüm odalar, yerden tavana kadar camla kaplı olması bu manzarayı odanızda da yaşayabilmeniz için güzel bir fırsat. Hele ki, Pool Room oda tipi, 180 derece panoramik ve havuz bulunan terasıyla odanızdan çıkmadan bile her keyfi yaşayabiliyorsunuz.

 

The Cambrian, İsviçre

İsviçre’nin Adelboden bölgesinde, Alplerin ortasında bulunan bu güzel otelin, ısıtmalı infinity pool’u ile karların içerisinde manzaranın tadını çıkarabilmek oldukça ilgi çekici bir durum. Otelin tasarımı ise tam bir dağ evini anımsatıyor.

Infinity Pool Çılgınlığı | The Cambrian, İsviçre
Infinity Pool Çılgınlığı | The Cambrian, İsviçre

Ayrıca bir çok outdoor spor etkinliğini yapmanıza, karların içinde ateş yakarak sıcak şarabınızı içmenize ve tekrar tekrar söyleme ihtiyacı duyduğumuz ısıtmalı açık havuzu ile Alpleri izleyebilmenize olanak sağlayan bu otel çok başka!

 

Jade Mountain, St. Lucia

Doğa içindeki infinity poollar en ilgi çekici olanlar. Bu otel de, Venezuela’nın karşısında, Barbados, Dominica gibi adaların arasında olan St. Lucia adasında bulunuyor.  Karayip denizinin manzarası ve güzel dağ manzaralarına karşı bu otelin havuzunda kim yüzmek istemez ki?

Infinity Pool Çılgınlığı | Jade Mountain, St. Lucia
Infinity Pool Çılgınlığı | Jade Mountain, St. Lucia

En cok bu otel, önceki 4 otelden daha balayı oteli. Bir tek suitleri bulunan bu otelin suitlerine verdiği isimler, baktıkları manzara ve konumuna göre değişmiş; Galaxy, Sun, Moon, Star, Sky. Her odasında da infinity pool’u bulunan otel tam bir hayallerin balayı oteli olmaya aday! Hem de Güney Amerika’nın incisinde.

 

Foto Hotel, Tayland

Aslında bu oteli verme niyetimiz, 6. sırada olduğunu düşündüğümüzden degil, fakat fiyatı daha uygun, infinity pool’u olan otellerin de varlığını gösterme isteğimizden. Foto Hotel, Tayland’da Phuket adasında bulunuyor. Phuket’in Kata Beach bölgesine yakın olan Foto Hotel, mermer sevdalıları için yapılmış gibi adeta. Havuzun bulunduğu yer, tüm otel minimal tasarlanmış ve mermerle kaplı.

Infinity Pool Çılgınlığı | Foto Hotel, Tayland
Infinity Pool Çılgınlığı | Foto Hotel, Tayland

Bu otelin suitlerinde havuz yok ama balkonlarında jakuzisi var, ve inanılmaz güzel tasarım ürünleri bulunuyor.

Yorumlar