Tozlar silkelendiyse, eski defterler kapandıysa Ağustos başlıyor!

Temmuz ayı ne aydı değil mi? İki tane tutulma, beş gezegenin retroları derken yer yer çok yavaş, yer yer aşırı hızlı geçti. Bol bol kendimize ve geçmişimize döndürüp sorgulattı, aile konularıyla geldi, hizmet etmeyen, ağırlık yapan konularla gitti.

Artık geçmiş defterler kapatıldıysa harekete geçme zamanı geldi, çattı! Bakalım Ağustos ayının en önemli gezegen olayları neymiş?

 

1 Ağustos | Aslan Burcunda Yeni Ay

Sabah 06.12 sularında Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşti. Başrollerden biri de sevgili Venüs. Kendisinin ay ve güneşle kavuşum açısı mevcut. Bir yandan da Yay burcundaki Jüpiter’in de iyicil bir desteği olacak.

Teknik bilgileri geçersek eğer bu yeni ayın şanına yakışır bir şekilde adım attırma, harekete geçirme enerjisi çok çok kuvvetli diyebilirim. Temmuz ayının retrolarının getirdiği durdurma, miskinlik duygularını silip atmaya geliyor desem abartmış olmam.

Ağustos Burç Yorumları | Aslan Burcunda Yeni Ay
Ağustos Burç Yorumları | Aslan Burcunda Yeni Ay

Aslan burcu, otorite figürleri / liderliği de temsil ettiğinden kendini ortaya koymak, “Bunu ben başardım!” diye gösterilmek, ilgiyi ve alkışı almak isteyebilirsin. Ve gökyüzü de gerçekten de yıldızının parlaması için fazla destekliyor.

Aşk konuları tam bir yaz sıcaklığına yakışır bir biçimde hareketlenecek. Yeni aşklar, ilişkiler, evlilik kararları hepsini duyabilir ya da yaşayabilirsin. Ancak Merkür hala retrosuna devam ettiğinden ve durağan dönemi olduğu için en güçlü zamanında. Bu yüzden yeni aşklara yelken açmayı ne olur ne olmaz 5 Ağustos sonrasına bırakmakta fayda var.

Yeni ayın karanlık yüzü ne dersen?

  • Boğa’da olan Uranüs’ün kare açısı mevcut. Bu da ani ve beklenmedik olaylar getirebilir hayatına demek. Hızlı değişimler, başlangıçlar karşısında merkezinde kalmak iyi olabilir.
  • Aslan demek ego demek. “Ben bunu biliyorum.”cu tavırları fazla abarttıp çok egosal davranışlar sergilemeye yatkın olunabilir. O kadar egodan gittiğini farkettiğinde bir nefes alarak frene basmanı öneririm.

Etkisi 10 gün sürecek.

Özellikle daha fazla hissedecek burçlar; Aslan, Yay, Koç, Kova, Terazi, İkizler.

 

2 Ağustos | Merkür İleri Hareketine Başlıyor

Sevgili Merkür, Aslan burcunda başladığı geri hareketine Yengeç burcunda sonlandıracak ve ileri hareketine başlayacak. Ne kadar 2 Ağustos’ta geri hareketi bitecek desek de tam ileri hareketine geçmeden önce gölge bir dönemi olacak. O dönem de geçip tertemiz ilerlemesi 10 Ağustos’u buluyor.

Ağustos Burç Yorumları | Merkür İleri Hareketine Başlıyor
Ağustos Burç Yorumları | Merkür İleri Hareketine Başlıyor

Eğer mümkünse yine de yepyeni kararlarınızı, imzalarınızı, adımlarınızı, büyük alışverişlerinizi bu tarihten sonraya bırakınız.

 

11 Ağustos | Jüpiter İleri Hareketine Başlıyor

Merkür’den sonra Jüpiter’de ileri hareketine başlayacak. Yay burcunda gerileyen Jüpiter 2019 Aralık’a kadar kaldığı yerden şansını, bereketini, bolluğunu, beklenmeyen sürpriz enerjilerini yaymaya devam edecek. Geri hareket ederken de yine çalışıyordu. Ancak etkileri daha çok içsel zenginliğe ve elindeki imkanları muhafaza etme üzerine kuruluydu.

Ağustos Burç Yorumları | Jüpiter İleri Hareketine Başlıyor
Ağustos Burç Yorumları | Jüpiter İleri Hareketine Başlıyor

Şimdi tüm hızıyla bu bereketini dış dünyaya da yansıtmaya başlayacak.

 

12 Ağustos | Uranüs Boğa Burcunda Geri Hareketine Başlıyor

11 Ocak 2020’ye kadar da geri hareketini sürdürecek. Genel anlamda, para, değer, özdeğer, toprak bazlı konularda bir yavaşlama olabilir. Ani değişikliklerde, sistem farklılıklarında biraz daha ağırdan alınabilir.

Ağustos Burç Yorumları | Uranüs Boğa Burcunda Geri Hareketine Başlıyor
Ağustos Burç Yorumları | Uranüs Boğa Burcunda Geri Hareketine Başlıyor

Doğum haritanda hangi evine Uranüs düşüyorsa o evle ilgili durup, geriye dönüp hayatındaki sistemleri tekrar gözden geçirmeni isteyebilir.

 

15 Ağustos | Kova Burcunda Dolunay

15:29 sularında Kova burcunda dolunay gerçekleşecek.

1 Ağustos’ta Aslan burcunda olan yeni ayın enerjilerini biraz daha tamamlayıcı, ortaya çıkmasına yardımcı olacak bu dolunay. Venüs bu dolunayda da Güneş’le kavuşarak iyicil etkilerini yansıtıyor olacak. İşin içinde Kova varsa o dolunayın etkileri bir şekilde büyük kitleleri, toplumları etkileyebilir demek. Kolektif bilinci uyandırıcı enerjilere sahip olacak.

Ağustos Burç Yorumları | Kova Burcunda Dolunay
Ağustos Burç Yorumları | Kova Burcunda Dolunay

Her türlü iletişim konularını, ilişki dinamikleri, sözleşme yapılan kanalları canlandırıp, sonuçlandırabilir.

Etkileri 10 gün sürecek. Özellikle; Kova, İkizler ve Terazi’ler bilginize…

 

18 Ağustos | Mars Başak Burcunda

18 Ağustos’ta Mars Başak burcuna geçecek.

Gayret sarfettiğin, kendini ortaya koyduğun, tartışırken kendini koruma biçimlerinde somut olgulara dayanarak ilerlemek isteyebilirsin. Tartışırken ise davranış ve hizmet etme şekillerinle  cevap vermeyi tercih edebilirsin. Her şeyi kuralına göre oynayıp, çalışarak kendini kanıtlamaya yatkın olabilirsin.

Mars Başak Burcunda
Mars Başak Burcunda

Temmuz kadar da olmasa yine dolu dolu, hala tutulma etkileri süren bir ay  karşımızda duruyor.

30 Ağustos’ta Başak burcunda yeni ayla ayı kapatacağız. Onun ayrıntılarını ise eylül yazısında bulabileceksin.

 

Eylül’de görüşünceye kadar mutlu Ağustos’lar olsun! 🙂

Melis Şenol A.

Yorumlar