Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi

2019’a girişimiz daha dün gibiyken çoktan Mart ayına geldik bile. Kış bitti bitecek. Ancak tek biten şey kış değil. Uzun zamandır bütün gezegenler ileri hareketindeydi. Retro olan hiç bir gezegen yoktu. İşte bu durumu bitirmeye Merkür geliyor. 🙂

Kendisi Mart ayının tamamına damgasını vuracak desem yalan olmaz sanırım. Herkes hazırsa 2019 Mart ayının öne çıkan gökyüzü haberleriyle sizi baş başa bırakıyorum.

Kapak Fotoğrafı: @indg0

 

5 – 28 Mart Merkür Retrosu

Balık burcunun son derecelerinde Merkür’cüğümüz geri hareketine başlayacak. 28 Mart’a kadar da geri gitmeye devam edecek. Mart’ın ilk haftası gerçekleşecek diğer önemli gezegen hareketleriyle değerlendirdiğimizde geçmiş konuların sık sık karşınıza çıkma ihtimali çok yüksek diyebilirim. Merkür zaten Balık’ta çok rahat değil.

Kıvrak zekalılık, hızlı düşünme, zihinsel her türlü eylem bu süreçte biraz tıkanık olabilir.

Daha hayal kurma, duyguyu gereksiz büyütme, yayma, iletişim kurarken asıl gerekeni diyemeden konuyu fazla uzatmaya meyilli olunabiliyor. Durum normalde böyleyken retro sürecinde “iletişim” konularını artık sizin hayal gücünüze bırakıyorum:)

Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 5 - 28 Mart Merkür Retrosu
Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 5 – 28 Mart Merkür Retrosu

Bu yüzden mümkün olduğunca iletişim kurarken haklı çıkmaya, bir fikrinizi kabul ettirmeye çalışmayın. Deneyin ancak olmuyorsa geri çekilmekte fayda var. Yanlış anlaşılmalara çok açık olunabiliyor. Bundan dolayıdır ki Retro süresince yepyeni kararlar almamanızı kalpten öneriyorum. “İletişimleşememek” başroldeyken atılan imzalar, kabul edilen yeni iş teklifleri, satın alınan pahalı eşyalar, bulunan yepyeni sevgililer, dönülen eski ilişkiler (biliyorsunuz tüm eski sevgililer tekrar ortaya çıkmak için retro süreçlerini beklerler) retro bitiminde sona ermeleri ya da yarım kalmaları kuvvetle muhtemel olabiliyor.

Şimdi bana soracaksınız. “Ne yapalım Mart ayını çöpe atıp, hiç kimseyle görüşmeden uykuda mı geçirelim?” diye. Tabi ki hayat devam ediyor.

Merkür retrosunun en iyi tarafı yarım kalmış işleri bitirtmekte çok yardımcı olmasıdır. Daha önce başladığınız işler, aklınıza fikri düştü ama harekete geçmediğiniz konuları gönül rahatlığıyla tamamlayabilirsiniz.

Burç ayırmaksızın sadece dış dünyayla değil iç dünyanızda kendinizle olan iletişimlerinizde de olabildiğince kendinizi suçlamadan, gereksiz fazla hassasiyet göstermeden kendinize alanlar açmanızı öneririm.

 

6 Mart Balık Burcunda Yeni Ay

Merkür retrosu gölgesinde yine Balık burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. İçinize dönmek, ruhsal yönünüze zaman ayırtan bir yeni ay olacak. Merkür retrosuyla hizalı gerçekleşeceği için iç dünyanızda yüzleşmek istediğiniz konular önünüzdeki 10 günlük süreçte karşınıza çıkabilir. Eskiden gelen duygularınızla, konularınızla, insanlarınızla yüzleşebilirsiniz, affedebilirsiniz ya da sonlandırabilirsiniz. Bir şekilde düzenleyici etkisi olan bir yeni ay olacak.

Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 6 Mart Balık Burcunda Yeni Ay
Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 6 Mart Balık Burcunda Yeni Ay

Yoga, meditasyon, ses şifası, nefes terapileri gibi eylemlerinizi gerçekleştirmek için çok uygun zamanlar. Niyetlerinizi 8 Mart günü etmenizi öneririm.

Daha çok etkilenme potansiyeli olan burçlar; Balık,  Başak, İkizler, Yay.

 

Uranüs’ün Boğa Burcuna Temelli Geçişi

15 Mayıs 2018’de Uranüs Koç burcundan Boğa burcunda geçiş yapmıştı. Ancak akabinde retrosuna başlamasıyla geriliye geriliye Koç burcuna geri döndü. 6 Mart’ta hiç ayrılmamacasına 7 yıllık yolculuğuna başlamak için Boğa’ya geçiyor.

Para, öz değer konuları 7 yıllık süreçte hiç olmadığı kadar kendinden söz ettirecek.

Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | Uranüs'ün Boğa Burcuna Temelli Geçişi
Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | Uranüs’ün Boğa Burcuna Temelli Geçişi

Güç dengeleri değişebilir, para kaynakları farklılaşabilir, yeni para birimleri ortaya çıkabilir. Uranüs Boğa’dayken yepyeni meslekler doğabilir. Bilinen para kazanma yöntemlerinde farklılaşmalar olacaktır. Bireysel yaşantılarda da başka bir yapma, başka bir yere taşınma, düzen konularında farklılaşmalar getirecektir.

Bu değişimleri lütfen olumsuz duymayın sadece değişime, dönüşüme bakış açınızı olabildiğince esnetmeyi öğrenmenizi öneririm. Her şey değişirken hayatınızdaki olguların aynı kalmasında çok ısrarcı mısınız? Neden? Bu sorular 7 yıllık süreçte yol gösteren sorulardan bazıları.

Daha çok etkilenme potansiyeli olan burçlar; Boğa, Aslan, Kova, Akrep.

 

1 – 26 Mart Venüs Kova’da!

26 Mart’ta Venüs tahtına Balık burcuna geçene kadar ilişki kurma biçimleri fazlasıyla özgür, merak dolu, yeni detaylar keşfetme güdüsüyle dolu olacak.

Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 1 - 26 Mart Venüs Kova'da!
Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 1 – 26 Mart Venüs Kova’da!

Merkür retrosu da ona eşlik edeceğinden ilişkiler hiç olmadığı kadar fazla fazla renkli, ciddiyetten uzak olma potansiyeli çok yüksek. Uzun yıllar beraber olacağınız insanın bu süreçte çıkması biraz zor. Bu yüzden bu sürece birbirinden farklı yeni insanlar tanıyarak hayatınızdaki ilham kaynaklarını besleme olarak bakmanızda fayda olabilir.

 

21 Mart Terazi Dolunayı (İlkbahar Ekinoksu)

Tam ekinoks zamanı Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Artık biz dünyanın kuzey yarım küresinde yaşayan insanları için resmi olarak baharın başlangıcıdır.

Gerçekleşecek dolunay bu başlangıcı kutlarcasına 0 derecede gerçekleşecek. Bu da yepyeni başlangıçların çok güçlü gerçekleşebileceğini işaret ediyor.

Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 21 Mart Terazi Dolunayı (İlkbahar Ekinoksu)
Astroloji: Mart 2019 Gökyüzü Rehberi | 21 Mart Terazi Dolunayı (İlkbahar Ekinoksu)

Genel mesajı; “Hayatında ne kadar sağlıklı dengeler kurabiliyorsun? Kurduğun dengeler içinde mutlu musun?” Her konuda hayatınızdaki dengeleri hatırlatacak ve yeni başlangıçlarınızı fazla fazla destekleyen bir dolunay olacak kendisi.

Dolu dolu bir ay bizi beklerken, herkesten, her şeyden önce kalp sesinizle bol bol iletişimde kalmanız dileğiyle…

Melis Şenol A.

Yorumlar