Bahar Geldi! Peki Gökyüzü Nisan Ayı için neler diyor ?

Baharın net olarak başlangıcı Koç burcunun zamanı, çiçeklerin geri dönüş ayı Nisan’a hoş geldiniz!

Mart ayı; Merkür’ün geri hareketi olsun, Terazi dolunayı olsun temizlik ayı olarak tarihe geçti. Bol bol yüzleşmeler; Ruhen, fiziken ve mantıksal temizlikler yapıldıysa Nisan ayına başlayabiliriz.

Koç burcunda yeni ay, Jüpiter’in geri hareketine başlangıcı, Venüs’ün Balık burcundaki yolculuğu, Terazi’de dolunay (“2 ay üst üste Terazi’de dolunay olur mu?” demeyin aşağıda açıklamasını okuyun.) Son olarak Plüton ve Satürn’ün Oğlak’ta geri hareketine başlamasıyla ayı kapatacağız.

Özetle, Anlatmaya gerek yok  görüyorsunuz! diyen amcanın gösterdiği şelale gibi dolu dolu bir ay bizi bekliyor.

 

5 Nisan: Koç Burcunda Yeni Ay

Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?
Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?

5 Nisan 11:50 saatiyle Koç burcunda yeni ay gerçekleşecek.

Genel baktığımızda bol kare açılarıyla gözümüze çarpıyor. Bu da biraz yeni ayın zorlayıcı enerjilere sahip olacağını gösteriyor. Bireysel hayatlarda kişiler kendi alanlarının sınırlarını iyice çizip, egolarını ön plana koyabilirler. Koç’un “bensever”liği fazlasıyla hissedilecek. Kendini sevme biçimlerine, yalnızlığıyla olan ilişkilerine dair Koç burçlarını bol bol düşündürebilir.

İyi haber! Yay’da olan Jüpiter yeni ay süresince olduğundan daha fazla güçlü olacak.

Bunu eğer kendinizin ne kadar şanslı olduğunuzu hissedecek şekilde kullanırsanız; Yeni ayın atak, hızlı ve çok güçlü başlangıç enerjilerini lehinize çevirebilirsiniz.

  • Etkisi 1 Nisan – 10 Nisan arası sürecek.
  • Etkilenme potansiyeli yüksek burçlar; İkizler, Kova, Koç, Yay, Aslan ve Terazi.

 

10 Nisan: Yay Burcunda Jüpiter Geri Hareketi

Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?
Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?

2018’de 8 Kasım itibariyle Yay burcuna geçen Jüpiter 10 Nisan’da geri hareketine başlayacak ve 11 Ağustos’a kadar da Yay burcunda geri hareketini sürdürecek.

Baştan söylüyorum şans, bereket, bolluk gezegeni olarak adlandırılan Jüpiter’in geri hareketine başlaması büyük şanssızlıklar getirmez. Kendinizi boşuna korkutmayın. Geri harekette bile olsa Jüpiter evinde yani Yay’da. Her şeye rağmen şans akıtmasa da iyimser enerjisiyle koruyacaktır.

Tek önemli nokta; Geri hareketi süresince öyle olmasak bile kendimizi şanssız olduğumuzu hissetmeye çok yatkın olabiliriz. Bunu kendinize yapmayın!

Hayatınızdaki şanssızlıklara odaklanmak yerine 2018 Aralık – 2019 Mart ayında yaptıklarınıza odaklanabilirsiniz. Şansınızı kullanarak başladığınız eylemlerinizi düşünün. Taşındığınız bir ülke olabilir, bir eğitim olabilir veya yeni bir iş olabilir… Nelere çabaladıysanız, bu retro yeni şanslar getirmeyebilir ancak o konuları  aynı koşullarda tutmanızı destekleyecektir.

Biliyorsunuz, retrolar yeni başlangıçları sevmiyorlar. Süregelmiş işleri muhafaza etmeyi ya da tamamlamayı seviyorlar ancak hayatta hep ileriye gidilemeyeceği bir gerçekken bu tip retro süreçleri yürüdüğümüz yola tekrar dönüp bakmayı, yere düşürdüğümüz unuttuğumuz parçalarımız varsa onları bulabilmemize şans tanıyor.

Burç ayırmaksızın herkesin bu genel etkileri üzerine alınmasını öneriyorum.

 

19 Nisan: Terazi Burcunda Dolunay

Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?
Bahar Geldi! Peki Astroloji Nisan Ayı için neler diyor ?

 21 Mart 2019’da sıfır derecede Terazi burcunda çok güçlü bir dolunay gerçekleşmişti. Bu sefer 19 Nisan’da 14.12’de 29 derecede (son dereceler) yine Terazi burcunda dolunay olacak. Ana konusu yine ilişkiler olacak bir dolunay bu. 21 Mart’taki başlangıç enerjili dolunaydan kapanış/bitiş/dönüşüm enerjisi çok kuvvetli olan bir dolunaya geçiş yapacağız.

Dolunay süresince zorlama, yara almış, gerçekleri halı altına itilen her türlü ilişkinin sonlanma ihtimali çok yüksek.

1 Uyarı!

İçteki duyguyu gereksiz fazla büyütüp yersiz yere ilişkileri sonlandırmaya yatkın olabilirsiniz. Böyle bir durumda ilişkinizin sizi ruhen besleme yöntemlerini iç süzgecinizden bir geçirip buna göre varolanı muhafaza etmeye çalışmakta fayda var.

Kötü giden ilişkiye bye bye! Varolan iyi ilişkilere de hay hay! denilecek zamanlar…

  • Etkisi 29 Nisan’a kadar sürecek.
  • Etkilenme potansiyeli yüksek burçlar; Oğlak, Yengeç, Terazi ve Koç.

 

20 Nisan: Güneşin Boğa Burcuna, Venüs’ün Koç Burcuna Geçişi

Boğa burçları iyi ki doğdunuz!

Venüs’ün Balık’tan Koç burcuna geçişi ilişkilerde hiç görülmemiş hız ve dürtüsel yaklaşımları getirecek. Ani biten ve başlayan ilişkilerle Mayıs ayı geçebilir. Aşklarda fazla dürtüsel yaklaşmaya yatkın olunabileceğinden tek gecelik ya da yüzeysel ilişkilerin başlama ihtimalini çok yükseltebiliyor. Attention please!

Burç ayırmaksızın herkes bu genel etkileri üzerine alınabilir.

 

24 Nisan & 30 Nisan: Oğlak Burcunda Plüton ve Satürn Geri Hareketine Başlıyor!

Oğlak burcunda Plüton 24 Nisan’da, Satürn ise 30 Nisan’da geri hareketine başlayacak.

Bu her iki gezegen de baba, ağır abi dediğimiz gezegenler. Bu yüzden etkileri de diğer gezegenlere göre daha yavaş ancak çok güçlü görülüp, hissedilir. Hayatınızdaki önemli noktalarınızda ne varsa, o konulara ilgili ve gereksiz sertlikler sergilemeye yatkın olabilirsiniz. Ancak hali hazırdaki retro süresince, geçmiş zamanla mücadeleyi azaltabilecek enerjiler mevcutken öfkenize yenilmek yerine aynı tekrarlara düşmeden sorumluluk aldığınız konuları tekrar bir gözden geçirebilirsiniz. Temellerini biraz daha sağlamlaştırabilirsiniz.

Öfke burda çözüm yolu olmayacak. Ne kadar kendinizi sakin tutup, salim kafayla yaklaşırsanız 18 Eylül 2019 retro bitimine o kadar rahat varabilirsiniz.

Burç ayırmaksızın herkes bu genel etkileri üzerine alınabilir.

 

Mayıs’ta görüşünceye kadar bahar havasının tadını çıkarın!

Melis Şenol A.

Yorumlar