Beril’in Kozmetik Ürün Önerileri

Vogue Türkiye alışveriş editörü olan Beril Türkmen cildi için, “yer yer kuru, yer yer yağlı. Ama çok hassas, dokunduğunda pul pul dökülen, egzama çıkaran ciltlerden” diyor.

İşte kullandığı bakım ve makyaj ürünleriyle sıkı sıkıya bir bağı olan Beril’in favorileri:

1. Geçtiğimiz sene ofiste her geçtiği yerde karakteristik kokusunu bırakan arkadaşıma sorarak tanıştığım Molecules Escentric serisinin doğru kokusu bulmam üç parfüm ve bir yılıma mal oldu. Denemek için hepsini kollarıma sıkıyor, sonra hangisinin hangisi olduğu unutuyordum. Genellikle kullandığım maskülen ve unisex parfümlerden farklı olarak Escentric 02 naif denilebilecek kadar yumuşak. Benim için en önemli özelliği ise son derece kalıcı ve farkedilebilirliği yüksek olması. Ben kendi parfümümü yapıncaya kadar, Escentric 02 ile devam!

2. Chanel Ecriture de Chanel eyeliner. Beni tanıyanlar evden çıkmayacak olsam da sabah uyandığımda ilk yaptığım için eyeliner sürmek olduğunu bilir. Zira beni eyeliner’sız gören çok az kişi vardır. Chanel’in Ecriture de Chanel Eyeliner’ının hem sürümü çok kolay hem uzun ömürlü. İnce fırça uçlu eyeliner’ları rahat kullanamıyoruzsanız, bu ergonomik bir kalem gibi. Üstelik çok hızlı kuruyor.

3. Eyeliner takıntım gibi bir diğer takıntım da uzun kırmızı tırnaklar. Kırmızı ojelerde yoğunluk, parlaklık, çabuk kuruma ve kolay çıkmama gibi kritlerlerimi karşılayan tek oje Chanel Le Vernis. Ton olarak da Chanel’in yüzlerde kırmızı tonu arasında Gitane tam istediğim pantonede!

4. Spor sonları duşlarda kullanmaya alıştığım Cowshed- Knackered Cow duş jelinin sahiden dinlendirici bir etkisi olduğuna inandığımdan beri evde de kullanıyorum. Banyo ritüelimi daha keyifli hale getiriyor.

5. Yüzüme sürdüğüm krem sayısı üçü geçmez. Ancak zaman zaman yüzüm belirli noktalarında çok yoğun kuruluk oluyor. Yıllardır değiştirmediğim nemlendiricim ise Klapp Immun. Asla yağlandırmıyor, nemlendiricilerin yüzde bıraktığı o ağırlık hissini vermiyor.

Yorumlar