Bu Yaz Senin Saçın Ne İstiyor?

Saçının ne istediğini bilen, ona ihtiyacı olan bakımı veren OGX Saç Bakım Serisi’ni Keşfet!

Daha dolgun, daha pürüzsüz, daha düz ya da daha kıvırcık, daha canlı, daha ışıltılı, daha hacimli saçlar… Bu yaz, saçlarınla ilgili en çok neyi sevdiğine karar ver ya da saçlarının ne istediğine kulak ver. Bırak, saçların doğal güzelliğiyle ışıldasın.

Herkesin farklı bir saç tipi ve kendine özgü ihtiyaçları var. Aşırı yağlanan, fazla kuruyan, çabuk kırılan, boyanmasına rağmen rengi solan, kabaran, elektriklenen saçlar… İnanın, sağlıklı, bakımlı ve tam istediğiniz gibi saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil. Tek yapmanız gereken saçlarınızı sevmek, ne istediğine karar vermek ve doğal güzelliğini öne çıkaran seçimler yapmak. İşte sülfatsız, doğal ve egzotik içeriklere sahip saç bakım ürünleriyle OGX tam da bunun için var.

Saçlarınızın ne istediğine karar verdikten sonra sıra doğru ürünleri bulmaya ve bakım için gereken zamanı ayırmaya geliyor. Her şeyden önce kullandığınız şampuan ve saç kreminin formülünün doğal olması ve sülfat içermemesi saç sağlığınız için çok önemli. OGX ürünleriyle saçlarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz. Biz de; Denemen Lazım ekibi olarak mükemmel bir bakım sunan OGX saç bakım serilerini yakından incelemeye karar verdik. Farklı saç tiplerini ve ihtiyaçlarını belirleyerek size her biri için minik ipuçları da hazırladık.

Advertisement

Kuruyan ve nemini kaybeden saçlar

Neme susamış, hassas ve kırılgan saçlarınız kaybettikleri nemi geri kazanmaya, güçlenmeye, yenilenmeye mi ihtiyaç duyuyor? Özellikle yaz mevsiminde güneş ışınları, deniz ve rüzgarın etkisiyle kuruyan, sertleşen ve doğal yumuşaklığını yitiren saçlarınıza eski canlılığını geri kazandıracak parlak bir önerimiz var. Gelin önce nedenlere, sonra da çözüme odaklanalım.

Saçlarda nem kaybının en önemli nedenlerinden biri de mevsimsel değişiklikler. Ancak saçların nemini kaybetmesi için tek başına bu yeterli değil. Genetik etkenler, yetersiz beslenme, saç kurutma makinesini yüksek ısıda kullanma, çok sıcak suyla saçları yıkama, sık saç yıkama, güneş ışınlarına maruz kalma gibi nedenler saçlarınızı zamanla kurutabiliyor. Bu da saçlarınızda ışıltısını yitirmiş mat bir görünüme neden oluyor.

Nemini kaybeden ve matlaşan saçları güçlü bir şekilde onarmanın sırrı ise doğal yağlarda saklı. Nemlendirme konusunda dünyanın en doğal çözümlerinden biri, Altın Sıvı olarak da bilinen Argan Yağı. Fas’tan gelen Argan yağı ve ipek proteinleri ile güçlendirilmiş özel formülüyle neme ihtiyaç duyan saçlarınız için OGX Argan Oil of Morocco harika bir çözüm sunabilir.  Çok yıpranmış çok kuru saçların bile derinlemesine nemlenmesini ve güçlenmesini sağlayan Argan Oil of Morocco , sertleşmiş saç tellerini içten onarıyor. Bu sayede saçlarınız yumuşayıp sağlığını kazanırken matlaşmış görüntü de yerini parlak saçlara bırakıyor.

İpucu: Yukarıdaki tüm bu nedenlerin yanı sıra saçlarınızın kuruluğunun sebebi bazen hormonal faktörler bazen de beslenme kaynaklı olabilir. Öğünlerinize yağlı tohumları ve Omega-3 gibi sağlıklı yağlardan yana zengin gıdaları eklemek iyi bir adım olabilir.

 

Zayıf ve ince telli saçlar

Yaz hepimiz için her ne kadar keyifli geçse de saçlar için yorucu ve yıpratıcı bir mevsim olabilir. İnce telli ve zayıf görünen bir saç yapısına sahip olsanız bile saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyan, saçlarınıza yazın da ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan doğru saç bakım ürünlerini tercih ettiğiniz takdirde bu hiç problem değil. Kökeni Antik Yunan’da yaşam ve besleyici kelimelerine dayanan ‘Biotos’ şimdilerde ise ile ‘Güzellik Vitamini’ olarak anılan Biotin’in mucizevi etkisinden faydalanarak yaz güneşi gibi parlayan hacimli ve dolgun saçlara kavuşmanız mümkün.

Biotin yıpranan saçların kendini onarmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Onarılan ve yenilenen saçlar ise hem daha hızlı uzar hem de daha dolgun bir görünüme kavuşur. Saç diplerinizi güçlendirmek ve hacim kazandırmak için saçlarınızın ihtiyaç duyduğu güçlü formülü OGX Biotin & Collagen Serisi’nde bulabilirsiniz. OGX Biotin & Collagen içerisindeki kolajen, hidrolize edilmiş buğday proteini ve B7 vitaminin biotini saçlarınızın diplerine nüfuz ederek güçlendirir. Böylece yazın ekstra bakıma ihtiyaç duyan saçlarınız kaybettikleri hacmi geri kazanır ve tam istediğiniz dolgunluğa ve mükemmel hacme kavuşur.

İpucu:  Başta saçlar, cilt ve tırnaklar olmak üzere vücuttaki pek çok doku daha sağlıklı ve parlak görünmek için B7 vitaminine yani Biotin’e ihtiyaç duyar. Özellikle de saçlar…  Dolgun ve hacimli görünüm için saçlarınızı biotin ile desteklerken yüksek sıcaklıkta kurutmamaya da özen gösterin. Bu işlem hali hazırda ince ve zayıf olan saçlarınızı daha da güçsüzleştirirken matlaşmasına neden olabilir.

 

Normal saçlar

Saçlarınızın gücünden ve sağlığından eminseniz saç bakımınızın anahtarı, bu bakımı sürekli kılmaktan geçiyor. Tüm ihtiyacınız saçlarınızı besleyecek, parlaklığını canlı tutacak ve nem dengesini sağlayacak bir formülle bakım yapmak. Bütün yaz özgürce savrulan saçlar için Hindistan cevizinin gücünden faydalanabilirsiniz.

Hindistan cevizinin yağı ve sütü saçlar için en doğal besleyiciler arasında yer alıyor. OGX Coconut Milk, formülündeki Hindistan cevizi sütü, yumurta beyazı proteini ve Hindistan cevizi yağı ile kırılmaya meyilli saç tellerinizi güçlü bir şekilde besliyor. Bir yandan da saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlıyor ve parlaklığını korumasına yardımcı oluyor. Kremsi dokusu ile sizi özlediğiniz ışıltılı ve ipeksi yumuşaklıkta saçlara kavuşturuyor.

İpucu: Saçlarınızın sağlığını devam ettirmek ve parlak görünümüne destek olmak için ev yapımı saç maskeleri uygulayabilirsiniz. OGX Coconut Milk Şampuan ve Saç Kremi ile yaptığınız düzenli bakımlara katkı için evde uygulayabileceğiniz çok basit bir tarifimiz var. Bir kasede 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı zeytinyağını pürüzsüz hale gelene dek karıştırıp pratik bir maske elde edebilirsiniz. Saç diplerinizden uçlarına kadar uygulayıp 10 dakika bırakın ve ardından OGX Coconut Milk ile yıkayıp durulayın.

 

Çabuk kırılan saçlar

Saçlarınızla ilgili her şey yolunda! Ama uçlarının kırılmasına bir türlü engel olamıyorsunuz. Sizi anlıyoruz; özellikle de uzun saç tercih ediyorsanız veya saçlarınızı sık sık topluyorsanız saç kırıkları kaçınılmazdır. Kimyasal işlem, yüksek sıcaklıkta kurutma, yanlış tarak seçimi de kırılma sürecini hızlandırır. Siz de milyonlarca kişi gibi kırılmaya meyilli saçlarınıza çözüm arıyorsanız, saçlarınızı kestirmek zorunda kalmadan rahatlıkla onarabileceğiniz harika önerilerimiz var.

Kırılan saçlarla birlikte saçlarda yorgun bir görüntü, hacimde azalma ve saç uçlarında kuruluk hissi de artıyorsa böyle zamanlarda dipten uca bir onarıcı ve besleyici bir bakım rutini uygulayarak kırılmayı önlemeniz mümkün.

Kırılmayı azaltmak ve kırılan saçları onarmak için keratin proteinleri ve argan yağı bu alanda en faydalı şampuan içerikleri arasında yer alıyor. Kırılmalara karşı keratin proteinleri içeren formülüyle OGX’in bu konuda son derece başarılı olan Keratin Oil serisini tercih edebilirsiniz. Keratin Oil, tarama ve şekillendirme esnasında oluşan kırılmaları onarırken aynı zamanda saçlarınızı da kökten uca besliyor. Besleyici etkisi ile kırılmadan sağlıkla uzamasını destekliyor.

İpucu: Saç kırılmalarının büyük kısmı tarama esnasında gerçekleşiyor. Sentetik olmayan, doğal ve yumuşak kıllara sahip tarak ve saç fırçaları seçmeye özen gösterin. Sık telli ve plastik taraklar saçlarınızı kırarken diplerini de zedeler. Uygun tarağı bulduktan sonra dipten uca yumuşak bir şekilde taramalısınız.

 

Boyalı saçlar

Saçlarınızı düzenli olarak boyatıyorsanız, saçlarınız renk koruyucu bir şampuana ihtiyaç duyuyor demektir. Özellikle yaz mevsiminde, denizin ve güneşin etkisiyle saç renginiz umduğunuzdan daha kısa sürede solabilir ve saçlarınız eskisi gibi ışıltılı ve canlı görünmeyebilir. Sık sık ısıl işlem uygulamak da renklerin solmasını hızlandırabilir. Renklerinizi korumaya yardımcı ve besleyici bir saç bakım serisi kullanımıyla sürekliliği sağlamanız çok kolay.

OGX Orchid Oil içerisindeki orkide özü ve üzüm çekirdeği yağı da tam olarak saç renginizi uzun süre korumak amacıyla bir arada bulunuyor. OGX Orchid Oil; UVA ve UVB filtreleri sebebiyle solan saç renginizi canlı ve diri tutuyor. Aynı zamanda nemlendiriyor, tazeliyor ve bakımını yapıyor. Böylece saçlarınız her an kuaför salonundan çıkmışçasına bakımlı ve canlı görünüyor.

İpucu: Her saç tipinin bakımı önemli ama boyalı saçlarda ekstra dikkat gerekiyor. Düzenli şekilde boya ve ardından fön gibi şekillendirme işlemlerine tabi tutulan saçları korumak için sülfatsız şampuan kullanmak önceliğiniz olmalı. Sülfat, yalnızca saç derisini değil saç tellerini de yıpratır. Saçların doğal yapısına zarar verirken, özellikle boyalı ve işlem görerek yıpranmış saçları daha da yıpratır. Saç boyasının parlaklığının azalmasına ve rengin hızlı akmasına neden olur.

 

Elektriklenen saçlar

‘Saçlarım elektrikleniyor, kabarıyor, saçlarımı şekle sıkmak için harcadığım tüm çabalar boşa gidiyor.’ Emin olun, yalnız değilsiniz. Kuruyan ve nemini kaybeden saçlara sahip milyonlarca kişinin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de elektriklenme. Yanlış şampuan tercihi veya yüksek ısıda saçları kurutmak buna neden olabileceği gibi nemli havaların oluşturduğu ağırlık da saçlarınızda elektriklenme yaratabilir. Saçlarınızı bu tür etkenlere karşı koruyacak ve derinlemesine besleyecek bir şampuan tercih ederek kabaran saçlarınızı rahatlatabilirsiniz.

Kabaran ve elektriklenen saçlara karşı size önerimiz OGX Kukui Oil… OGX Kukui Oil içeriğindeki Hawaii fındığı Kukui yağından gelen yoğun nemlendirici özelliğiyle saçlardaki elektriği alıyor yerine uzun süre yumuşacık, sağlıklı, ışıl ışıl saçlar veriyor. Antioksidan ve vitamin bakımından zengin Kukui fındığı yağı ile saçlarınız her mevsim pürüzsüz, parlak ve sakin bir görünüme kavuşuyor.

İpucu: Duştan sonra saçlarınızı havluyla sıkıca sarıp karıştırarak kurulamak elektriklenmeyi artırabilir. Nazikçe nemini alıp düşük ısıyla kurutmak daha faydalı olacaktır. Plastik dişli taraklar da elektriklenmeyi arttırır. Ahşap dişli tarakları tercih edebilirsiniz.

Yorumlar