Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı

Çoğumuzun yaz tatilinden beklentisi dinlenmek, belki biraz izole olmak, uzaklaşmak yada yeni insanlarla tanışıp, eğlenmek ve yeni deneyimler edinmek… Yoga inzivaları ise çıtayı biraz daha yukarı çekerek, tüm bunlara ek olarak daha zinde hissetmenize, bedeninizi ve zihninizi yenilemenize de yardımcı oluyor.

En özel koyların, uçsuz bucaksız yeşilliklerin tadını çıkarıp, sadece yapacağınız yoga hareketleriyle değil, organik yiyecekler, doğa yürüyüşleri, meditasyon ve nefes çalışmalarıyla bütünsel bir dönüşüm yaşarken, yeni insanlarla da tanışabilirsiniz.

Üstelik seçtiğimiz yoga kamplarının çoğu, yogaya yeni başlayanlar için de uygun.

 

22 – 24 Temmuz Çeşmeköy, İzmir

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Çeşmeköy
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Çeşmeköy

Harekete bilinçli bir farkındalık getiren Mindfulness yoga ve meditasyon çalışmalarını içeren derin bir yoga inzivası için Elif Kaya ve Seçkin Çelebi’nin İzmir Çeşmeköy’de yapacağı inzivaya dahil olabilirsiniz. Yoga, nefes, meditasyon ve mindfulness çalışmalarının yapılacağı bu iki günlük inziva, hem deneyimli yogiler hem de yogayla ilk kez tanışacak olanlar için uygun.

Detaylar: Elif Kaya-Seçkin Çelebi

 

25 – 28 Temmuz Vadialaçatı, Çeşme

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Çeşme
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Çeşme

Temmuz ayını Çeşme’nin en güzel koylarında, güçlü yoga akışları ile sonlandırmak isterseniz, Fırat Tosun’un Vadialaçatı’da gerçekleştireceği 3 günlük yoga tatiline katılabilirsiniz. Gün içinde denizin keyfini çıkarıp, sabah ve akşam yapacağınız yoga serileri ile pratiğinizi geliştirmek için Fırat’ın event’ine bir göz atın!

Detaylar: Fırat Tosun

 

10 – 14 ve 14 – 18 Ağustos Maçahel, Artvin

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Maçahel
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Maçahel

Yazın en sıcak günlerini Karadeniz’in serin vadilerinden Maçahel’de geçirip, yemyeşil bir doğa içinde yoga yapmak için bu tarihleri not alın! Uluslararası yoga eventleri ile tanınan Dream Yoga Events’in ilki bayram haftasına denk gelen inzivalarında sadece yoga değil, Karadeniz mutfağının eşsiz lezzetleri de sizi bekliyor.

Detaylar: Maçahel’e Dönüş Dream Yoga Events

 

5 – 8 Eylül Geyikbayırı, Antalya

Cihangir Yoga’nın genç ve enerjik hocalarından Sinem Mengi ve Deniz Orbay’n 5 Element kampı, yoga, nefes ve meditasyon çalışmalarını doğanın 5 elementi ile bir araya getirerek doğayla ve kendinizle uyumlanmanız için eşsiz bir yol sunuyor.

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Geyikbayırı
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Geyikbayırı

Antalya Geyikbayırı’nda yapılacak çalışmanın detaylarını Five Elements Yoga Instagram sayfasında bulabilir, ikilinin Temmuz sonunda Bodrum’da gerçekleştireceği bir diğer workshop çalışmasına da yine buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylar: Sinem Mengi ve Deniz Orbay ile 5 Elements

 

7 – 11 Eylül Maçahel, Artvin

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Maçahel
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Maçahel

Yüz yogasının Türkiye’deki temsilcilerinden biri olan Zeynep Şensoy, Eylül’de gerçekleştireceği 5 günlük Yüz Yogası ve Hatha Yoga kampı ile yoganın etkilerini sadece vücudunuzda değil, yüzünüzde de görmenize vesile oluyor. Hatha yoga, yüz yogası, yin yoga pratikleri ve doğada yapılacak keyifli yürüyüşlerle dolu bu kampla kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Detaylar: Zeynep Şensoy ile Yüz Yogası ve Hatha Yoga

 

26 – 29 Eylül Karakaya Retreat, Bodrum

Bee Bosnak, yıllarca dünyanın pek çok yerinde uyguladığı “Heal Yourself” inzivasını bu sene ilk kez Bodrum’da gerçekleştiriyor! Her seviyeden katılımcıya açık bu inzivada, dinamik sabah vinyasaları, nazik akşam akışları, meditasyon, mantralar, nefes ve yazım teknikleri ile dolu uzun bir hafta sonu sizleri bekliyor.

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Karakaya
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı | Karakaya

Ayrıca Bee’nin mantra ve meditasyonu da dahil ettiği akıcı yoga pratiğini deneyimlemek için 26 Temmuz’da Cihangir Yoga İstinye şubesinde gerçekleştireceği 2 saatlik çalışmasına da katılabilirsiniz.

Detaylar: Bee Bosnak Heal Yourself

 

26 – 29 Eylül Çıralı, Antalya

Çıralı
Çıralı

Cihangir Yoga’nın ortaklarından ve aynı zamanda en deneyimli hocalarından Chris Chavez ve Zeyneb Uras’la buluşmak isteyenler, Eylül’ün son hafta sonunu Akdeniz’in eşsiz doğasında geçirebilir. Yoga pratiğinizde derinleşip, deniz, güneş ve doğanın tadını çıkarmak için harika bir fırsat!

Detaylar: Zeyneb Uras ve Chris Chavez

 

3 – 6 Ekim Bonjuk Bay, Marmaris

Bonjuk Bay
Bonjuk Bay

Yazın kapanışını Marmaris’in en özel koylarından biri olan Bonjuk Bay’de yapmak isterseniz, Mey Elbi ve Naz Şarman’ın yaz sonu yoga kampına katılabilirsiniz. Bonjuk Bay’in büyüleyici atmosferinde yoga, nefes ve meditasyonla dolu geçecek bu 4 gün hem bedeninize hem de ruhunuza çok iyi gelecek.

Detaylar: Mey Elbi ve Naz Şarman ile Yaz Sonu Yoga Kampı

 

16 – 20 Ekim Karakaya, Bodrum

Karakaya
Karakaya

Yaza veda ederken kendinizi kışa hazırlayacak bütünsel bir detoks yapmak isterseniz Feride Gürsoy ve Devrim Akkaya’nın programı tam size göre. Beslenme, Yin ve Qi pratikleri, çeşitli meditasyonlar ve enerji çalışmaları içerecek olan program sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirip, değişen mevsime ayak uydurabilirsiniz.

Detaylar: Feride Gürsoy & Devrim Akkaya ile Sonbahar Kışa Hazırlık Detoksu

 

25 – 29 Ekim Çıralı, Antalya

Birbirinden farklı yoga pratikleri ve eğitmenlerle yoga yapmak ve yaza veda etmek için bu sene 4.sü gerçekleşecek olan YogaKioo Yoga Festivali’nde yerinizi ayırtabilirsiniz. Sadece yoga değil, aynı zamanda resim, mandala, yazı atölyesi gibi çalışmalara da yer veren festival, Çetin Çetintaş ve Yoga Kioo’nun deneyimli hocaları eşliğinde gerçekleşecek.

Detaylar: Çetin Çetintaş YogaKioo Yoga Festivali

 

26 – 29 Ekim Adrasan, Antalya

Ekim ayının son günlerini doğa, deniz ve yoga ile geçirmek isteyenler, Berna Ünlü ve Nazan Tezcan ile Adrasan’da buluşuyor. 26-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan yoga ve dinlenme tatilinde, Berna ile yapacağınız yin pratikleri ile bedeninizde derinleşecek, Nazan’ın güçlü ve eğlenceli vinyasa akışları ile enerji dolacaksınız.

Detaylar: Yoga ve Dinlenme Tatili

 

31 Ekim – 3 Kasım, Şanlıurfa

Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı
Bu Yaz ve Sonbahar da sürecek olan 10 Yoga Kampı

İnsanlık tarihinin bilinen en eski tapınağında, Göbeklitepe’de büyüleyici bir yoga deneyimi yaşamak isterseniz Dream Yoga Events’in düzenlediği 31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasındaki yoga kampını değerlendirebilirsiniz. Nihan Hantal’ın liderlik edeceği bu 4 günlük etkinlikte, yörenin eşsiz atmosferinde yoga ve meditasyon yapacak, tarihin izlerini taşıyan çarşıları, ibadethane ve harabeleri keşfedeceksiniz.

Detaylar: http://dreamyogaevents.com/26/gizemin-kesfi:-gobeklitepe-de-yoga

Yorumlar