Kemerini bağla, kadersel dönüşümler için uçuşa geçiyoruz!

Beklenen Temmuz ayı geldi! A-Z’ye bu ay en öne çıkacak önemli gezegen olaylarını paylaşmadan önce ufak bir detayla ilgili bilgi vermek isterim. Bu ay, yaşanılacak tutulmalardan dolayı diğer aylara oranla çok daha yoğun ve etkileri daha uzun süreye yayılacak enerjilere sahip.

En baştan söylüyorum lütfen tutulmalarla ilgili çevrendeki aşırı olumsuz bilgilere koşulsuzca inanmamaya çalış.

Çünkü;

  1. Herkesin doğum haritasına göre etkilenme şekli çok farklı olabiliyor.
  2. Sorumluluklarını alan, zor da olsa kaçmadan elinden geleni yapanlarda bu kadersel dönüşümlerin olumlu olma ihtimali çok yüksek.
  3. “Başıma kesin kötü bir şey gelecek.” diye beklemek ya da şartlanmak yerine algılarını açarak “Kendim için en yararlı yol hangisi? Nasıl adım atmalıyım?”a yoğunlaşmanı öneririm.

Prospektüs okunduysa, buyrun gelsin bu ayın önemli etkileri! 🙂

 

2 Temmuz – Mars’ın Aslan Burcuna Geçişi

Gayret sarfetme biçimlerini, kendine ortaya koyma şeklini, tartışırken/kendini koruma yöntemlerini temsil eden Mars, Aslan burcuna geçiş yapacak. 18 Ağustos’a kadar da Aslan burcunda olacak. Kendini korurken biraz daha egosal nedenlere dayandırarak ilerleyebilirsin. Egonu ön plana çıkararak elde etmek istediklerin için çaba sarfedebilirsin. Daha gözü kara daha cesur harekete geçebilirsin.

Burç Yorumları | Temmuz 2019
Burç Yorumları | Temmuz 2019

Burda dikkat edilmesi gereken, “Ben çok mükemmelim, hep öyle olmalıyım.” yanılgısına düşmemek. Çünkü bu yanılgının ardından gelecek duygu “yetersizlik” olabilir. Bu da gereksiz yorabilir.

 

Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması

2 Temmuz günü 22.16’da Yengeç burcunda tam güneş tutulması gerçekleşecek. Uranüs, Satürn, Plüton’un da bu tutulma üzerinde güçlü etkileri mevcut. Her şeyden önce en net mesaj “Bir dönem kapanıyor. Yepyeni bir dönem başlıyor. Özünü gör, ruhsal uyanışına başla!”

Güneş ve ay tutulmalarının etkileri kadersel etkilerdir. Uzun vadeye yayılır. Hızlı, ani ve kesin sonuçları, insan hayatına davet eder.

Burç Yorumları | Temmuz 2019
Burç Yorumları | Temmuz 2019

Korkulacak bir şey yok! Biz dünyalılar için kendini sorgulatacak enerjilerle karşısına çıkmazsa kimse ilerleyemez, kimse kendi ruhunu doyuracak çok değerli enerjileri farkedemez. Hangimiz çok mutlu olduğumuz bir konu için terapiye gider ki? Ancak kendinde akmayan, sıkıştığını hissettiğin konularda yardım almayı tercih ediyoruz. Bu da çok normal.

Evren için de bu çok normal olduğundan tutulma gibi değerli gezegen hareketleriyle hayatımıza bu sorgulama şekillerini getiriyor.

  • Gelsin ki harekete geç!
  • Harekete geç ki dönüş!
  • Dönüş ki ilerleyebil!

Olayın içinde Yengeç burcu varsa anne konuları, ailevi & karmik bağlar, yaşam alanı ve güven konuları var demek. Dişil enerjinin daha aktif olacağı, anne & baba travmalarını temizletecek hatırlatmalarla karşına çıkabilir.

Geçmişten getirdiğin ve aşırı ağırlık yapanlarla vedalaşmaya başlamanı öneririm. Vedalaş ki, 17 Temmuz’da Oğlak burcunda olacak ay tutulmasında karşında duracak yepyeni döneminle anlaşıp hayatını düzene sokmaya başla.

Bu tutulmaları bir bütün olarak görmekte yarar var. Yengeç’teki güneş tutulmasında farkettiğin her dönüşüm, Oğlak’ta olacak ay tutulmasında düzenini oluşturacağın her detay için çok güçlü bir rehber olacak.

Yenileniyoruz ve 2020’nin sonuna kadar da bu yenilenme süreci devam edecek. Bu yüzden çok değerli zamanlar.

Sorumluluklarını alan, hep kendini aşıp ilerlemeye çalışanlar bu tutulmalar da avantajlı.

Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Koç, Terazi, Oğlak, Yengeç (Doğum haritasında 10 derecelerde bu burçları olanlar)

5 – 14 Temmuz’a dikkat! Tutulmanın etkilerinin çok güçlü hissedileceği dönem. Genel olarak ise etkisi Eylül’e kadar devam edecek.

 

3 Temmuz – Venüs’ün Yengeç Burcuna Geçişi

28 Temmuz’a kadar Venüs Yengeç burcunda olacak. İlişkilerde duygular çok daha ön planda olacak. Yeni birileriyle tanışma ya da aşka bakış açıların daha aile kurmaya yönelik olabilir. Ailenin bireylerinin sevdiğin, hoşlandığın değerler üzerinde etkilerini daha fazla hissedebilirsin.

Burç Yorumları | Temmuz 2019
Burç Yorumları | Temmuz 2019

Önce duygu, sonra mantık diyerek sevmeye çok yatkın olabilirsin.

 

8 Temmuz – Merkür’ün Aslan Burcunda Geri Hareketi

Merkür, 8 Temmuz’da geri hareketine başlayacak. Geri giderken 19 Temmuz’da Yengeç burcuna kadar gerileyecek. 1 Ağustos’a kadar da retrosu devam edecek. (Durağan dönemi vs. derken 10 Ağustos’a kadar etkileri yayılacak)

Bu retroya daha genel gözle baktığımızda bu dönemde aynı zamanda Jüpiter, Satürn, Neptün’de geri hareketlerine devam ediyor olacak.

Bu kadar önemli gezegenlerin aynı dönemde retroda olacak olması her şeyden önce ani gelişen değişimlere hazır olman gerekiyor demek. Gezegenler geri giderken en büyük isteği ilerlediğin yolda sen de durup arkana dönüp unuttuğun, görmediğin, kapatmadığın bir şeyler var mı diye kontrol etmen.

Bu yüzden, hiç aklında olmayan yepyeni bir şeyler bu dönemde karşına çıkarsa mümkünse başlamamanı / imza atmamanı öneririm. Bekleyecek bir durum değilse de hiç değilse retronun en etkili günleri haricinde diğer günlerde karar vermeni tavsiye ederim.

Ama yarıda kalmış, devam eden henüz bitmemiş her işine yoğunlaşabilirsin. Retro dönemleri yarıda kalmışları tamamlamak için çok elverişlidir.

Yer yer, akıl tutulması zamanlar yaşayabilirsin. Sende olmasa çevrende olabilir.

İletişimleşirken kendi enerjini gereksiz harcamadan gerektiği yerde karşındakiyle iletişime ara vermeni öneririm.

Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Boğa, Kova, Aslan, Akrep

 

17 Temmuz’da Oğlak burcunda önemli bir ay tutulması gerçekleşecek. Etkileri ve mesajı biraz uzun olduğundan bu tutulma için ayrı bir yazı hazırlıyorum. 15 Temmuz’da yayında olacak.

Fiziksel yuvan olan bedenine hassas, kalp sesine yakın, özünde durabileceğin bir ay olmasını dilerim.

Melis Şenol A.

Yorumlar