Eylül Ayı için Gezegenlerin Mottosu belli oldu!

“İşimdeyin, Gücümdeyim. Planlamaların Kralı/Kraliçesiyim!”

Ağustos ayı kendi içinde harekete geçirici enerjiler barındırıyordu. Bu enerjiler aynı zamanda kendi içine dönmeni ve geçtiğin süreçlerini sindirmene neden olmuş olabilir.

Normaldir. Ancak Ağustos’un son 10 günü ve Eylül ayı itibariyle artık istesen de istemesen de her şeyin ekstra hızlanmaya başlayacağı bir sürece giriyoruz. Toprak elementi ön planda olacağı için somut, net ve planlı davrananlar kazançlı olacak.

Şimdiden kendini “Oturmaya gelmedin. Kalk ayağa!” diyecek potansiyellerin için hazırlayabilirsin.

Buyrun! Bakalım Eylül ayı neler getiriyormuş bakalım?

 

30 Ağustos: Başak Burcunda Yeni Ay

13:37 sularında Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Ne kadar toprak elementli bir burçta olacak olsa da ilham verme ve harekete geçirici enerjileri bakımından çok kuvvetli, değerli bir yeni ay.

Öne çıkaracağı ilk konulardan biri;

İlişkiler (iş,aşk,arkadaş). Tüm ilişki çeşitlerine somutluk ve netlik kazandıracaktır. Olmuyorsa mesela neden devam etmemen gerektiğini çok net görebilirsin. Ya da ilişkini bir adım daha öne taşımak istiyorsan hayallerle değil gerçeklere dayandırarak karar verebilirsin.

30 Ağustos: Başak Burcunda Yeni Ay | Eylül Burç Yorumları
30 Ağustos: Başak Burcunda Yeni Ay | Eylül Burç Yorumları

Bunlara ek; gündelik işler olsun, sağlık konuları olsun, hizmet verdiğin alanların olsun hepsini düzene sokmak için çok uygun zamanlar. Hayatında hangisine ihtiyacın varsa o konuyu dengeleme kısmına rahatça yoğunlaşabilirsin. Ertelemek işine yaramayacaktır. Eyleme geçen kazanır. Günün sonunda Başak burcunda olan bir yeni ay.

Öyle “Oturduğum yerden bana gelsin.” düşünceleri çalışmıyor. Uğraş ve hareket edenleri görmek istiyor.

“Aman Dikkat!” kısmında ise ayrıntılarda boğulmayın demek isterim. O kadar ayrıntıya girip o kadar ince eleyip sık dokumaya yatkın olabilirsin ki, bu da bir yerde başlama nedenini unutturabilir.

Etkisi 10 gün sürecek.

Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Başak, Oğlak, Boğa, Yay, Koç, Aslan

 

14 Eylül: Balık Burcunda Dolunay

Sabah 07:32 sularında Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Ay başında Başak burcunda olmuş yeni ayın enerjilerini tamamlayacak bir dolunay olacak.

Özellikle sağlık bazlı konularda (fiziksel sağlık ve ruhsal sağlık) yeni ay da bulup harekete geçtiğin her detayın sonucunu gösterecektir. İşin içinde Balık burcu olduğunda orda özellikle bilinçaltı konuları ön plana çıkar.

9 – 20 Eylül aralığında rüyaların çok güçlü olup spiritüel anlamda yapacağın her çalışmanın karşılığını hızlı ve çok güçlü görebilirsin.

14 Eylül: Balık Burcunda Dolunay | Eylül Burç Yorumları
14 Eylül: Balık Burcunda Dolunay | Eylül Burç Yorumları

Özellikle bilinçaltı kalıplarının dönüştürülmesi, bırakılmasını o kadar destekliyor ki kurban rolüne girmeden kendine alanlar açıp, sessizliğinde iç dünyaya dönüp bakarsan yararını hissedebilirsin. Devrede Neptün de olacağından hissettiğin ihtiyaçlarının hayal mi? yoksa gerçek mi? çok net anlayabilirsin. Bu şifalı dolunayı kullanmanı öneririm.

Etkisi 10 gün sürecek.

Biraz daha fazla etkilenecek burçlar; Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Oğlak, Boğa

 

18 Eylül : Satürn İleri Hareketine Başlıyor!

Sevgili Satürn, Mayıs başından beri sürdürdüğü geri hareketini sonlandırıyor ve ileri hareketine başlıyor. Geri hareketinde kapanmamış karmasal defterleri açıp, biraz geriye döndürüp, ders alınması gereken konuları karşımıza tekrar çıkarttı. Yer yer kendimize olan güvenimizi sarsmış olabilir.

18 Eylül : Satürn İleri Hareketine Başlıyor! | Eylül Burç Yorumları
18 Eylül : Satürn İleri Hareketine Başlıyor! | Eylül Burç Yorumları

Satürn’den hep korkulur. Aslında korkulacak bir şey yok. Öğretileri hep iyiliğimiz için. İleriye gitmesi de bu bağlamda “Yine engeller, yine yeni sorumluluklar” şeklinde algılanabiliyor. Hiç de öyle değil. Hatta bu kadar gökyüzünde Başak burcu enerjileri toplanmışken Satürn’ün ileriye gitmesi bireysel bazda yepyeni, sağlam yolları oluşturabilirsin demek.

Aldığın dersleri unutmadan, kendine olan güvenini de sağlamlaştırarak, motivasyonla harekete geçebilirsin. Özellikle, değişmesine inat ettiğin konuları dönüştürmek için çok müsait zamanlar.

Uzun vadede çok işine yarayabilir.

 

28 Eylül: Terazi Burcunda Yeni Ay

Eveeeet ay bitmeden bir yeni ay da Terazi burcunda 21:26 sularında gerçekleşecek. Toprak elementinin getirdiği somut enerjileri biraz daha hafifletecek bir yeni ay.

Duygusal anlamda ihtiyacın olan sevgiyi, aşkı daha planlı bir şekilde kendi hayatına çekebilirsin. Eylül ayı boyunca her gezegen hareketinin altında “planlama, düzen getirme” yatıyor. Bu yönde, bedenin, zihnin, ruhun için gereken planlamaları yaparken buna bide duygusal konulardaki ihtiyaçlarını ekleyebilirsin.

28 Eylül: Terazi Burcunda Yeni Ay | Eylül Burç Yorumları
28 Eylül: Terazi Burcunda Yeni Ay | Eylül Burç Yorumları

İhtiyaçlarını daha net görüp “Şöyle insanları hayatıma çekmek istiyorum ki karşılıklı ilham alıp, şifalanabilelim.” diyebilirsin.

Duyguları hissedip, netleştirip, yeni adım atmayı sağlayacak bir yeni ay. Düşün! Anlamlandıramadığın duygulara tekrar bak!

 

Özetle, Eylül ayında ilerlerken şunu bilerek ilerlemeni öneririm

  • Bu ay yapacağın her düzenleme, 2020 başı itibariyle gezegensel anlamda beklenen zor zamanları geçmen için bir çıkış kartı olacak.
  • Ayrıntılara boğulmadan, harekete geçerek haritanı çalıştırmak 2020’nin o çok beklenen güçlü enerjilerinde kendine verebileceğin en büyük iyilik olacaktır.
  • Özellikle; 5 – 13 Eylül yapacağın her planlama, kendin için atacağın her cesaretli adım içim aşırı önemli günler. İyicil enerjileri çok yüksek!

Aklında ve ruhunda olsun!

Melis Şenol A.

Yorumlar