Geçmişe Övgü: Ahşap Oyuncaklar

Geçmişe Övgü: Ahşap Oyuncaklar

Yaşımız büyüdükçe, oyuncaklara olan merakımız da daha büyük oyuncaklara yönelir, oyunun seyri değişir. Ancak bazı oyuncaklara bayılmak için çocuk ruhlu olmak şart değil. Bu sempatik ve havalı ahşap oyuncaklar, geçmişe dair tatlı bir detay olarak aklımızda yer edinenlerden.

Geçmişe Övgü: Ahşap Oyuncaklar

Bizim gibi geçmişe özlem duyuyorsanız, sanatsal niteliği olan bu oyuncaklarla çocukluğa dönüş yapabilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar ile Nostalji

Bu ahşap oyuncaklar, Candylab Toys tarafından üretilmiş. Plastik objeler deryasında kaybolmak üzere toplumumuz için iyi bir yer doldurucu olabilir. Markanın ortaya çıkışı da zaten bu plastik kafa yapısına karşı bir manifesto niteliğinde.

Geçmişe Övgü: Ahşap Oyuncaklar

Çocuğu olanların aşina olduğu dayanıksız oyuncaklara karşı Candylab, 60’lar Amerikası’nın modernist havasıyla tasarladığı bu ahşap oyuncaklarla hızlı tüketim mantalitesine meydan okuyor. Oyuncaklar, dönemin zanaatkarlık ve ince işçilik ruhundan esinlenilerek yaratılmış. Özellikle Vintage Amerikan arabalarına bayıldık! Bu arada marka yaratıcılarının, klasik Amerikan arabalarına olan sevgilerini, oyuncakların yapılış şeklinden fazlasıyla hissettik. Bu da oyuncakları sevmek için çocuk olmanın şart olmadığını doğruluyor.

Ayrıca fotoğrafların güzelliğini görünce büyülendik! Bizim gibi yaratıcı sektör çalışanlarındansan, bu arabalardan alıp still life tarzında fotoğraflar çekmeyi denemen lazım!

 

Nerede Satılıyor?

Aralarında şu tatlış modellerin yer aldığı arabaların satışta olan 16 modeli bulunuyor. Şu ana kadar 3 Kickstarter kampanyasını başarıyla tamamlayan Candylab Toys, bu bağışları yeni modeller üretmek için kullanacak.

Geçmişe Övgü: Ahşap Oyuncaklar

Benzerini Nereden Buluruz? 

Yaklaşan yılbaşı için sevdiklerinize hediye almayı düşünüyorsanız, İstanbul’da da daha eski dönemlere ait ahşap araba maketleri bulabilirsiniz. Tabii ki bu kadar özel yapım olma şansı az. Ahşap arabanızı kendiniz yapmayı düşünürseniz, buradan ahşap araba yapım videosuna ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise boyamak çok keyifli bir aktivite olabilir. Yaşasın DIY!

Yorumlar