Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama

Bunca zamandır önerdiğim ve denemen lazım dediğim pek çok mekan, lezzet, seyahat rotasına bu defa farklı bir temayı ekliyorum. Can dostlarımız yani evcil hayvanlarımız için kurulan ve geliştirilen leziz bir girişiminden yani Türkiye’nin ilk taze üretilmiş, katkı maddesiz ve sağlıklı evcil hayvan yemeği üreticileri Happy Tail’den bahsedeceğim.

Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama
Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama

Bir süredir bizimle yaşayan ve hayat enerjimizi yükselten, kuzenimin tatlı köpeği Mia’ya da denetme fırsatı bulduğum bu harika girişimi hadi yakından tanıyalım!

Bir seramik sanatçısı olan Melis Buyruk ve eşi Haktan Buyruk’un birlikte kurduğu Happy Tail’in hikayesi kendi köpekleri Thor’un rahatsızlanmasıyla başlıyor. Henüz 2 aylıkken sindirim sistemini de etkileyen tatsız bir hastalık süreci atlatan köpeklerinin iyileşmesinin ardından ona iyi bir beslenme seçeneği sunmayı hedefliyorlar ve sağlıklı, ev yapımı, taze mamanın arayışına giriyorlar.

Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama
Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama

Farklı mamaları deneyip de olumlu sonuç alamadıktan sonra iyi bir araştırma ve veteriner tavsiyeleri ile Thor’u ev yapımı taze mama ile tanıştırıyorlar. Sindirim sistemi düzelip fiziksel olarak da gitgide iyi bir görünüme kavuşunca bu işi geliştirmeye ve isteyen tüm evcil hayvan dostlara ulaştırmaya karar veriyorlar.

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Teknokent ile beraber uzun bir araştırma-geliştirme safhasının ardından taze mamaların formüllerini oluşturuyorlar. Tabii bu daha işin başlangıcı. Formüllerin uygulanacağı mutfağı kurduktan sonra işin en zorlu süreci olan mevzuatın gerektirdiği izinleri almak için yola koyuluyorlar. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan gerekli izinler alındıktan sonra Happy Tail ürettiği lezzetleri evcil hayvanlar ile buluşturmaya hazır hale geliyor.

Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama
Happy Tail: Evcil Hayvanlara Yeni Nesil Mama

Happy Tail ekibi ürettikleri mamalara, mama yerine yemek demeyi tercih ediyor. “Yeni nesil evcil hayvan yemeği” hazırlayan ekip tüm yemekleri doğal, katkısız ve hayvanlara özel yemek tasarlıyor. Evcil hayvanınıza yemek almak istediğiniz zaman standart bir mama değil tamamen onun fiziksel özelliklerine göre hazırlanmış bir yemek geliyor size. Cinsi, yaşı, kilosu ve alerjileri gibi fiziksel bilgileri ekibe verdikten sonra onlar hayvanınızın günlük kalori ihtiyacını da göz önünde bulundurarak yemeklerini hazırlıyor.

Donuk ve vakumlu poşetler içinde soğuk zincirde size ulaşan yemekleri kullanım zamanına kadar derin dondurucuda saklıyorsunuz. Çünkü içlerinde herhangi bir katkı maddesi olmadığı için ürünleri korumanın en sağlıklı yolu bu.

Şimdilik sadece köpeklere özel yemek hazırlıyorlar ama kediler için tarifler yolda. Yakın zamanda onlar için de leziz ve sağlıklı yemekler olacak. Gelişmeleri takip etmek ve can dostunuza bu sğalıklı yemekleri tattırmak için https://www.happytail.pet/ ‘e tıklayabilirsiniz.

Deniz Bengü Özdağ

Yorumlar