İstanbul’da İçinizi Isıtacak Şömineli Mekanlar

Kış mevsiminin en soğuk günleri geldi! Şömineli mekanlarda keyif yapmanın tam zamanı diyebiliriz. İstanbul’un iki yakasından derlediğimiz bu mekan listesini kayıtlarınıza alın.

 

Voi Etiler

Şömineli Mekanlar | Voi Etiler
Şömineli Mekanlar | Voi Etiler

Voi Coffee Company ailesinin en yeni üyesi Voi Etiler, tam da kışın en yoğun hissedildiği günlerde açıldı. Sıcak ve uzun bir kahvaltı için tercih edebilirsiniz.

IG: @voicoffeecompany

 

Dio Nişantaşı

Şömineli Mekanlar | Dio Nişantaşı
Şömineli Mekanlar | Dio Nişantaşı

Nişantaşı’nın ambiyansı ve menüsü şık restoran-barı Dio Nişantaşı Salı ve Perşembe geceleri canlı müzik de var. Şömine keyfini katlayacak bir haber!

IG:  @dionisantasi

 

Pop’s Balat

Şömineli Cafeler | Pop's Balat
Şömineli Cafeler | Pop’s Balat

Balat’taki favori mekanlarımızdan Pop’s Balat’ın üzerinde çaydanlığı kaynayan soba ve şöminesi ve mahallenin nostaljik ruhu kahve molanızı uzun bir keyfe dönüştürebilir.

IG:  @popsbalat

 

Chalet Restaurant

Swiss Hotel Bosphorus’un bünyesinde bulunan Chalet Restoran’da peynir fondü, şarap ve şomine çıtırtısı eşliğinde kendinizi İsviçre’de hissedebilirsiniz.

IG: @swissotelthebosphorus 

 

Vagabondos Pizza Restaurant

Şömineli Mekanlar | Vagabondos Pizza Restaurant
Şömineli Mekanlar | Vagabondos Pizza Restaurant

Yeniköy’ün eski sakinlerinden Vagabondos Pizza samimi ortamı ve nefis İtalyan mutfağı ile kış geceleri için harika bir tercih.

 

Brasserie Noir

Fransız mutfağından leziz örnekler sunan Brasserie Noir şömine temalı geceler için şık adreslerden biri. Tatlı menüsünü de mutlaka deneyin.

IG: @brasserienoir 

 

Lâl

Kadıköy Barlar Sokağı’nın sevilen mekanlarından Lal, ev sıcaklığını hissettiren mekanlardan. Arkadaş buluşmaları için birebir.

 

Apartıman Yeniköy

Gündüzü ayrı gecesi ayrı keyifli Apartıman Yeniköy‘ün şömine başı çok keyifli. Bir de şahane meze menüsü var.

IG: @apartıman_yenikoy

 

Ahali279

Biraz şehirden uzaklaşalım derseniz Kilyos yolundaki Ahali279, büyük ve rahat iç mekanı, bahçe manzarası ve özellikle tavsiye ettiğimiz kahvaltısıyla sizi bekliyor.

IG:  @ahali279 

 

Federal Galata

Galata sokaklarından eski günleri hatırlatan bir yürüyüş sonrsı kahve molanızı Federal Galata‘da verebilirsiniz. Şömine başında otururken mekanın şahane tatlılarını da denemeniz lazım.

IG: @federalgalata

 

Brunelle

Yazın ne kadar keyifli olduğunu bildiğimiz Brunelle Moda‘ya kışın da özellikle yolunuzu düşürebilirsiniz. Bazı geceler canlı müzik de oluyor ki bizce kaçırılmaz.

IG: @brunellemoda

 

Ayrıca @kirpicafe’nin Suadiye şubesi, Bağdat Caddesi’ndeki The North Shields, Etiler’in en eski mekanlarından @harvardcafe kış aylarında sıcak ortamlarıyla listenize kaydedebileceğiniz mekanlar arasında bulunuyor.

Yorumlar