İzmir’in en yeni mekanı: Gizem Kuzu Bakery

İzmir’de yeni bir mekanın açılma hızı, İstanbul’a göre maalesef daha az. Ara sıra yeni ve güzel mekanlar açılmıyor da değil tabikide. Gizem Kuzu da hayallerini gerçekleştirip, İzmir’e yepyeni bir mekan kazandıranlardan. Gizem Kuzu ve Özgür Hiçyılmaz’ın elinden çıkan Gizem Kuzu Bakery’e hep beraber bir göz atalım.

Gizem Kuzu aslında Güzel Sanatlar fakültesinde Heykel eğitimi almış. Ama mutfağa olan ilgisiyle, 1 sene Amerika’da bir “Bakery”de çalışıp, bu işin inceliklerini öğrenmiş. Aynı zamanda  Postcards Beyond isimli hesabında kendi yaptığı posta kartlarını paylaşıp, satmaya devam etmiş. Daha sonra içindeki üretme aşkıyla da kendi tariflerini uygulayıp, sipariş üzerine evden ürünlerini üretmeye başlamış.

Hep bir dükkan açma hayali olan Gizem, bu zamana kadar evinin mutfağından müşterilerine, tatlılarını ulaştırmaya çalışmış. Bu zaman zarfında belli bir hayran kitlesi de oluşturmuş tabi. Evden siparişlerini hazırlarken, hem kendisi hem de Özgür, istedikleri gibi bir dükkan arayışına da devam etmişler. İstedikleri gibi bir dükkan bulunca da Gizem Kuzu Bakery’nin somut olarak temelleri atılmış.

İzmir’in en meşhur semti olan Alsancak’ın en güzel ve sakin sokaklarından birinde bulunan bu mekan daha çok yeni, 12 Mayıs’dan beri açık! Her bir detayını Gizem ve Özgür’ün beraber hayal ettikleri ve yaptıkları bir mekan olmuş burası. Sade ama ferah bir iç tasarımı olan mekanda oturdukça oturmak istiyorsunuz açıkçası.

Gizem’in kendi oluşturduğu 20-30 reçetenin içerisinden şimdilik bir kaçı tezgahta ama. Zamanla hayata geçirmek istedikleri bir çok ürün var.

Ara sıra değişse de tezgahta olan bazı demirbaşlar var. Örneğin, Gizem’in o ünlü Nutellalı Donutları! Her gün 11.30’da dükkanın tezgahına konuşlanan donutların hayranı çok. Bazen yarım saat sonra bazen de 1 saat sonra biten donutların ünü bütün şehre yayılmış durumda.

Klasik Nutellalı, Nutellalı Badem kaplı, Marmelatlı ve Vanilyalı kremalı olan çeşitleri mutfağın durumuna göre , Gizem Kuzu tarafından günlük olarak üretiliyor. Her bir çeşidi ayrı lezzetli olsa da “Badem Kaplı Nutellalı Donut”u favoriler arasında.

Donutlarının dışında, Beyaz çikolatalı brownie, orman meyveli brownie, cookie çeşitleri ve banana bread çeşitlerinden bir kaçı mutlaka tezgahta oluyor.

Donutların yanına kahve yok mu derseniz de, Özgür size Punctum Coffee’nin çekirdekleriyle yapılmış, Cold Brew ya da Filtre Kahve seçeneği sunuyor.

Dükkanda ayrıca kendilerinin de tabaklarının markası olan Nu Atelier‘in ürünlerini bulabiliyorsunuz. Belirtmekte fayda var 🙂

 

Şimdilik yaz çalışma saatlerinde oldukları için;

  • Pazartesi-Cuma günleri arasında 09:00-18:00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü ise 10:00-15:00 saatleri arasında çalışıyorlar.
  • Pazar günü ise tatil günleri.

Yorumlar