Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Kış denince aklımıza genellikle kar, soğuk, beyaz gibi kelimeler geliyor. Yoksa kışın başka çağrışımları da olabilir mi? Mesela deniz, dalış, turkuaz desek… 4 mevsim yaz yaşamak isteyenlere, her daim sıcak olan dalış noktalarını listeledik. Keyfini çıkarın!


1) Abu Dabi, BAE 

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Bizim gibi egzotik kış tatillerine bayılırken bir yandan şehirden uzak kalmak istemeyenlerdenseniz, aynı zamanda da fazla uzaklara gitmek istemiyorsanız, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Abu Dabi şehrine yolculuk yapabilirsiniz. Turkuaz deniziyle dalış cenneti olan Abu Dabi, aynı zamanda kredi kartınızın da dostu olabilir. Alışveriş severlerin de en sevdiği tatil şehirlerinden. Ayrıca dünyanın en hızlı roller coaster’ına da ev sahipliği yapan Ferrari World de burada bulunuyor. Dalış yapmak içinse, buradan araştırma yaparak klübünüzü seçebilirsiniz.


2) Cayo Coco, Küba

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Bütçenizi düşünmeniz bir gereklilik değilse, ve Havana yerine tropik bir sahilde tembellik yapmak isterseniz Küba’nın orta bölümünde bulunan Cayo Coco sizin için biçilmiş kaftan. Cayo Coco’da bayıldığımız palmiye ağaçları, turkuazın tüm tonlarını kapsayan denizi ve incecik yapıdaki kumu, size Harikalar Diyarı’na yolculuk yaptığınızı düşündürebilir. Dalış cennetleri ve klüp seçimi için buradan yardım alabilirsiniz. 


3) 
Goa, Hindistan

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Havanın nemli olmadığı ve güneşin tatlı tatlı ısıttığı Kasım ile Şubat ayları arası, Goa’ya sihirli bir yolculuğa çıkmak için en iyi zamanlardan biri. Burada yapılacak en güzel şey, sizi yoran düşüncelerden arınıp beyin dalgalarınızı meditatif  bir hale getirmek! Sahilde kitap okuyarak dinlenebilir, fotoğraf makinenizi alıp büyülü manzaraları keşfe çıkabilir, veya bizim gibi sosyallikten hoşlanıyorsanız, dünyanın her yerinden ilginç insanlarla tanışabilirsiniz. Dalış noktaları ve klüpleri hakkında bilgiye buradan ulaşmak mümkün.


4) Antigua ve Barbuda, Karayipler

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Karayipler’deki plaj sayısı, bir yılın gün sayısına eşit! Tam tamına 365 plaj bulunan bu cennet ülkede, plajlardan birçoğu Antigua’da bulunuyor. Ülkede, bizim gibi farklı yerleri keşfetmeye bayılanlar için her gün ayrı bir plaj yer alıyor. Seçimizin hangisinden yana olursa olsun, hepsinde bembeyaz kristal kum, mavinin tüm tonlarına şahit olabileceğiniz bir deniz ve tüm heybetiyle Antigua güneşi sizi kucaklayacak. Aktivite severler için tüplü dalış ya da şnorkelli dalış, deniz safarisi, rüzgar sörfü ve bisiklet seçeneklerden bazıları… Dalış klüplerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


5) Donsol, Filipinler

Kışın Deniz Altında Vakit Geçirilebilecek 5 Cennet

Listemizin en ilgi çekici lokasyonu diyebileceğimiz Luzon Adası’nda yer alan Donsol’a, hayatta bir kez deneyimleyebileceğiniz en farklı seyahate çıkabilirsiniz. Neden mi? Burada heybetine hayran olduğumuz, yaklaşık 3 fil ağırlığında ve ortalama bir otobüs büyüklüğünde olan, dünyanın en iri canlılarından balina köpekbalıkları yaşıyor! Üstelik bu dev canlılar, zararsız. Ülkeye özgü adıyla Butandingleri görebilmek için sabah saatlerinde dalış yapmak gerekiyor. Dalış klüpleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yorumlar