Lüks Moda Markalarının Ulaşılabilir Restoranları

Son yıllarda podyumdan mutfağa gerçekleşen sıçramalara sık sık şahit olmaya başladık. Lüks moda markalarının restoranları; yeme – içme sektöründe “ulaşılabilir” hale geldikleri o akıllıca tasarımlarıyla gündemdeler. Güzellik kaygısından ötürü “Moda sektörünün” yemek sevmediği düşünülse de, trend ibresi bu sefer öyle söylemiyor.

Lüks Moda Markalarının Ulaşılabilir Restoranları
Lüks Moda Markalarının Ulaşılabilir Restoranları

İki endüstri şu zamanlarda el ele, omuz omuza ve yanak yanağa. Dünyanın dört bir yanı moda markalarının açmış olduğu restaurant, kafe ve barlarla kuşanmaya başladı. Tasarımlarıyla ön plana çıkan ve ulaşılabilir sularda yüzen bu mekanlara en kısa sürede yolunuzu düşürmeye hazır mısınız?

 

Gucci Garden – Floransa

Moda Markalarının Restoranları - Gucci Garden
Moda Markalarının Restoranları – Gucci Garden

İtalyan moda markası Gucci’nin Floransa’daki bu mekanı; modayı, sanatı ve lezzetli bir menüyü aynı potada sunuyor.

Gucci Garden’ı parlatan kısım ise; Michelin yıldızlı şef  Massimo Bottura’nın Osteria Francescana’sının yeni  şubesinin burada yer alıyor oluşu. Markanın Kreatif Direktörü Alessandro Michele, 2011 yılında Floransa’da açılan Gucci Müzesi’ni daha modern hale dönüştürmek için bu yenilik hareketini hayata soktu ve işte ortaya Gucci Garden çıktı.

Adres: Piazza della Signoria, 10, 50122 Floransa, İtalya

 

The Blue Box Café – New York

Moda Markalarının Restoranları - The Blue Box Cafe
Moda Markalarının Restoranları – The Blue Box Cafe

Gerçek bir “Tiffany’de Kahvaltı” ruhu. Kendinizi Audrey Hepburn gibi hissetmemek  ya da Truman Capote kitabında hayal etmemek için hiç bir sebep yok. Tek fark; Tiffany’nin penceresinden içeri bakmaktan çok daha fazlası söz konusu. New York’ta yer alan Tiffany & Co. markasının bu mekanında kruvasınınızı içeride oturarak keyiflice yiyebilirsiniz.

Adres: Tiffany & Co. 727 Fifth Avenue New York, NY

 

Bar Luce – Milano

Moda Markalarının Restoranları - Bar Luce
Moda Markalarının Restoranları – Bar Luce

Yazının bu mekanı uçak bileti baktırma garantisi taşıyor diyebiliriz. Wes Anderson severler ise yola yürüyerek bile şu an çıkabilirler. Hayal kurmanın ve bunu hayata taşımanın en güzel örneklerinden birinde kahve içmek size iyi gelecek gerçekten de.  Yönetmen Wes Anderson’un Prada markası için yüksek estetik takıntı çerçevesinde tasarladığı Bar Luce, içinden çıkmak istemeyeceğiniz mekanlardan.

Adres: Largo Isarco 2, Via Orobia, Milano, İtalya

 

Ralph’s – Paris

Moda Markalarının Restoranları - Ralph's
Moda Markalarının Restoranları – Ralph’s

Ralph Lauren’in ikinci mekanı , Paris’te yer alan Ralph’s, sofistike ruhuyla kayıtsız kalamayacağınız bir duruş sergilemekte. Kruvasan yiyip hemen çıkmanın da ya da saatlerce zaman geçirmenin de mümkün olduğu mekanlardan. Tabii ki Ralph’s’in popülerliği göz önünde bulundurulunca da, gitmeden önce  rezervasyon yaptırmak isabetli olabilir.

Adres: 173 Boulevard Saint-Germain 75006 Paris, Fransa

 

Thomas’s – İngiltere

Moda Markalarının Restoranları - Thomas's / Fotoğraf: @beholdtw
Moda Markalarının Restoranları – Thomas’s / Fotoğraf: @beholdtw

Burberry’nin bu keyifli kafesinin ismi, İngiliz lüks markasının kurucusu Thomas Burberry’den geliyor elbette. Tiffany’de kahvaltı ettikten sonra ruhen de Thomas’s da öğle yemeği yemek mükemmel bir program gibi. Tamamen İngiliz unsurlar göz önünde bulundurularak oluşturulan, beyaz ve kahverenginin hakim olduğu mekanda yemekten sonra beş çayı için de vakit ayırmak kesinlikle es geçilmemeli.

Adres: Burberry, 5 Vigo Street, Londra, İngiltere

Yorumlar