10 Adımda 2018 Yazının Stil Trendleri

Bu yaz sezonu stilinizi bir üst seviyeye taşıyabilmeniz için 2018 yaz trendlerinden gözümüze çarpanları sizin için bir araya getirdik!

 

Puantiye Aşkına

Alıştığımız ve klasik olan siyah beyaz puantiyelerin aksine bu sezon renkli puantiyeler de öne çıkıyor. Puantiye aşkımız hiç bitmeden yaz kış devam ediyor ama bu yaz farklı renkteki puantiyeler de trend haline geldi.

 

Yeniden Bel Çantası

Bel çantaları kış sezonunda zaten geri dönmüştü ama bu yaz sezonunda etkisini sürdürmeye hala devam ediyor. Eskiden üstümüzde çok yük olmasın diye spor yaparken kullandığımız bu çantalar artık günlük ve gece stilimizin tamamlayıcısı olmaya hazır.

 

Rüyalarımızı Süsleyen Pastel

Bahar yaklaşır yaklaşmaz pasteller ortaya çıkıyor. Yumuşak tonları ile yaz aylarının geldiğinin işaretini veren pasteller bu sezon da trendler arasında. Bebek mavileri, tozlu pembeler ve yumuşak sarı tonları bu sezonun en beğenilen renkleri arasında.

 

Oversized Şapka

Oversized şapkalar sizi güneşten fazlasıyla koruduğu gibi oldukça stil sahibi görünmenizi de sağlayacak. Şapkalarınızın bu sezon büyük ve oldukça dikkat çekici olmasına izin verin. Bu kocaman hasır çantaları tatil bavulunuza sığdırmak konusunda biraz zorlanabilirsiniz ama sonuna kadar değeceğini söylemeden geçemeyiz.

 

Göz Alıcı Renkler

Bu yaz baştan aşağı göz alıcı renklerle monokrom duruşa farklı bir bakış açısı getirin. Pantone etkisiyle öne çıkan capcanlı morlar, dikkat çeken pembeler, parlak kumaşlar bu sezonun vazgeçilmeyenleri arasında.

 

Sarılar…

Pantone bu yılın rengini mor seçti diye sadece o renkle sınırlı kalacak değiliz. Bu yaz sezonunda sarıların etkisi ön plana çıkıyor. Özellikle elbiselerde bu rengi tercih edin. Sarıyla yazı karşılamak gibisi yok, bizden söylemesi. Sarı parçaları dolabınızda mutlaka bulundurun.

 

Vintage Çiçekler

Anneannemizin çiçekli perdeleri ve koltukları bu yaz sezonu elbiseleri süslüyor. Çiçekli elbiseler hemen hemen her yaz moda ama bu sezonun farkı bu sefer vintage çiçekleri işliyor olması. Yazıyı okur okumaz kendinize vintage çiçeklerle süslü bir elbise edinmenizde fayda var.

 

Logo Çılgınlığı

Bu sezon “Logomania” akımının bir parçası olmaya hazır olun. Logolu tişörtler ve çantalar bu yaz sezonu öne çıkan parçalar arasında. Markalar her bir parçada sesini daha çok duyurmaya başladı. Siz de bu yazı logolu parçalar sayesinde üstünüzdekinin nereden olduğunu söylemek zorunda kalmadan geçirebilirsiniz.

 

Şeffaflık

Plastik ve şeffaf detaylar 2018 defilelerinde herkesin dikkatini çekmişti. İçi görünen parlak vinil kumaşlar ceketlerde, çantalarda ve ayakkabılarda karşımıza çıkıyor. Çantanızın içindekileri sergilemek konusunda ne kadar cesaretlisiniz? Bu yaz şeffaflık trendiyle her şey ortaya koymaya hazır olun.

 

“Denim On Denim”

Birbirinden farklı versiyonlarıyla jean her dönemin yıldızı olduğu gibi bu sezon da karşımızda! Baştan aşağı denim giymek ise yazın en çok tercih edilen trendleri arasında yer alacak gibi duruyor. İsterseniz sportif, isterseniz romantik tercih edin ama mutlaka tercih edin.

Yorumlar