Sadece Bir Bank ile Yapabileceğiniz 10 Hareket

Havaların ısınması ile birlikte dışarıda spor yapmak kadar güzeli yok! Dışarıda spor yapmanın faydaları saymakla bitmiyor. En güzel tarafı da dışarıda spor yapmak için üyelik gerekmiyor, ücret ödemek gerekmiyor. Canınız istediği zaman bir parka gidip harikalar yaratabilirsiniz.

Neden Dışarıda Egzersiz?

  • Araştırmalar dışarıda egzersizin depresyonu, endişeyi ve kızgınlığı azalttığını kanıtlıyor.
  • Doğanın içinde olmak stres seviyesini azaltıyor. Dışarıda yapılan sadece 5 dakikalık egzersiz bile modunuzu yükseltmeye yetiyor.
  • D vitamini alımı artarken, outdoor egzersiz ek olarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  • Dışarıda spor yapmak spor rutinini çeşitlendirmenin ve sporda konfor alanının dışına çıkmanın en iyi yollarından. Spor salonunda alışık olduğunuz makinelerden farklı olarak daha önce farkına varmadığınız kaslarınızın varlığına şahit olabilirsiniz! Ek olarak rüzgar, güneş, oksijen, zemin gibi faktörlerden dolayı salonda yaktığınız kalorinin % 10 daha fazlasını yakabilirsiniz.

Sadece bir bankla yapabileceğiniz bu 10 hareket; hem kuvvet arttırmaya hem de yağ yakımına yönelik. Başlangıç ve orta seviye için uygun.

Hareketleri videoda belirtilen tekrarlarda yapabilirsiniz.

Toplamda 3 – 4 tur yapıp, hareketlerin arasında 30 saniye ara verebilirsiniz.

Egzersiz öncesi ısınmayı ve sonrasında esnemeyi unutmayın. Esnemeyi çıplak ayaklarınızla yaparsanız o da günün bonusu olur.

Yorumlar