Merhaba Mayıs! Merhaba Boğa ve Kişisel Farkındalık!

Mayıs ayı Boğa burcunun ayıdır. Bu yüzden ay içinde olacak gezegen olaylarında Boğa burcu enerjisini fazlasıyla hissedeceğiz. Boğa demek; konfor demek, somut dünya demek, maddi olgular demek.

Buna rağmen Mayıs’ın genel enerjilerine baktığımızda kişinin özüne döndürmeli, karmik bağlantılarına baktırmalı, etkisi uzun zamana yayılacak ruhsal farkındalıkları edinmesine yardımcı çok güçlü enerjiler barındırdığını görebiliyoruz.

Bu ay ne kadar içe dönülürse, ne kadar kendiniz için işin uzmanlarından (psikoanaliz, meditasyon rehberi, sesle şifa terapileri, yoga eğitmenleri, aile dizimi, nefes terapileri vs..) yardım alınırsa uzun vadeye yayılacak şekilde kendinize yaptığınız yatırımların meyvelerini yiyebilirsiniz.

Merhaba Mayıs! Merhaba Boğa ve Kişisel Farkındalık!

Çok değerli, çok kendi hayrınız için kullanılması gereken bir ay bizi bekliyor.

Bakalım bu ayın önemli transitleri, gezegen hareketleri neler?

5 Mayıs: Boğa Burcunda Yeni Ay

5 Mayıs, Boğa burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Etkisi mayıs başı itibariyle başladı.

10 Mayıs’a kadar da devam edecek. Nisan ayında birçok gezegenin geri hareketine başlamasının etkisiyle oluşan tembel haller, anlamlandırılamayan halsizlikler yerini biraz daha hıza, biraz daha net, harekete geçirici enerjilere bırakıyor.

Buna da Boğa burcundaki yeni ayla başlıyor. Uranüsyen bir yeni ay olduğu için Boğa burcunun yapısına biraz zıt, ondan beklenemeyecek hızlı gelişmelere neden olabilir. Manevi ya da maddi konularınızda, hayatınızdaki otorite figürleriyle anlaşmalara varmak için çok destekleyici bir yeni ay. İhtiyaçlarını kabul ettirme kısımlarında ayağınız toprağa basacak ve gayet net, hızlı hareket edebilirsiniz.

Özellikle yükselenleri Boğa, Akrep, Oğlak, Balık, Yengeç, Başak olanlar biraz daha fazla etkilenebilirsiniz.

 

6 Mayıs: Merkür’ün Boğa Burcuna Geçişi

Merkür’cüğümüz 6 Mayıs’ta Koç burcundan Boğa burcuna geçiyor. Bu da daha düşünceli, daha ağırdan alıp, mantık çerçevesinde değerlendirmeli konuşmalara neden olacak. Dürtüsel değil, akıl süzgecinden birkaç defa geçirilip ayağı yere basan düşünce şekilleri, iletişim kurma biçimleri getirecek. Bir şeylerde birileri ikna etmek istiyorsanız somut olgularla karşısına çıkmanızı öneririm.

 

15 Mayıs: Venüs’ün Boğa Burcuna Geçişi

Venüs tahtına dönüyor! Yönettiği burçta çok güçlü çalışacak. Başlanılan yeni aşklar, barışılan sevgililer, ilişkisel bazlı kararlar ciddi ve güvenilir olma potansiyeli çok yüksek. Bu dönemde tanıştığınız kişiyle ilişkiniz uzun süreli, konforlu, ruhunuzu keyiflendirici olabilir.

 

16 Mayıs: Mars’ın Yengeç Burcuna Geçişi

Mars, Temmuz’a kadar Yengeç burcunda olacak. “Anne” bazlı her türlü konu, fiziksel dünyadaki gerçek anneniz, içinizdeki anne rolüne bakış açınız & bağlantınız, ailenin atalarından gelen kadın karmaları olsun bu dönemde karşınıza gelebilir. Kendinizi doğum anınızdaki travmalarınızı çalışırken ya da annenizi ya da hayatınızdaki kadın figürlerini suçlarken bulabilirsiniz. Korkulacak ve kaçılacak bir şey yok. Kadın karmik bağlarınıza karşı atacağınız her adımla ailenizin sonraki yüzyıllarda doğacak kadınlarının karmasını bile dönüştürebilirsiniz.

O kadar değerli ki! Sizdeki “anne” olgusuna bakış açınızı olabildiğince şefkatle, utanmadan, korkmadan deneyime güvenerek ilerlerseniz eğer kendinizi çok derin şifalandırabilirsiniz.

Kendi üzerinizde çalışıp, hassas zamanlardan geçebilme ihtimaliniz olacağı için 16-19 Mayıs arası ani, yepyeni kararlar almamanızı kalpten öneririm.

Mayıs Boğa ve Kişisel Farkındalık!
Mayıs Boğa ve Kişisel Farkındalık!

19 Mayıs: Akrep Burcunda Dolunay

Mars’ın su burçlarından biri olan Yengeç’e geçişinin etkisi başlamışken 19 Mayıs’ta diğer su burcu olan Akrep’te bir dolunay gerçekleşecek.

Daha önce de sıklıkla belirttiğim gibi ay hareketleri su burçlarında gerçekleştiğinde diğer burçlara oranla ruhtan gelen özsel farkındalıkları keşfedebilmemiz için güçlü enerjilere sahip oluyor. Hele ki Akrep’te gerçekleşmesi kendi içinizle olan bağlantılarınızda başlangıç noktanızı çok net görebilirsiniz. Özellikle

15 Mayıs – 25 Mayıs arasında daha hafif ancak bir o kadar cesaretle dönüşüme başlayabileceğiniz zamanlar olabilir. Bol bol kendinizle baş başa kalacağınız, sessizliğinize yerler açacağınız pratikler yapmanızı öneririm.

Özellikle; Akrep, Yengeç, Balık, Boğa’lar.

Mayıs Boğa ve Kişisel Farkındalık!
Mayıs Boğa ve Kişisel Farkındalık!

21 Mayıs: Merkür’ün İkizler Burcuna Geçişi

Merkür, en sevdiği yuvası olan İkizler’de olacak. Zihnimiz, iletişim kurma biçimlerimiz daha rahat, daha mantığa dayalı ve daha az takıntılı olacak.

İkizler’in o rahatça akan iletişim kurma becerisi kafanızın içini hafifltebilir. İkna kabiliyetiniz daha da güçlenecek. Yeni adımlar, ikna etmeniz gereken durumlarınız oluşursa bu zamanları mutlaka kullanın.

“Sıcak kumlardan serin sulara” ayının başlangıcı olan Haziran’da görüşünceye kadar kendinize iyi bakın!

Melis Şenol A.

Yorumlar