Soho House’un Avrupa’daki En Yenileri

Soho House 1995 yılında Nick Jones tarafından yaratıcı bireylerin bir araya geldiği fikir alışverişi yaptığı bir klüp olarak kurulmuş. Günümüzde dünyanın bir çok ülkesinde klüp üyeliği altında yaratıcıları bir araya getirmeye devam ediyor.

Üyelik prensibiyle çalışan Soho House’ların otellerinde ise üyelik istemeden kalabiliyorsunuz. Karşınızda Soho House’ların Avrupa’da yenileri…

 

İtalya’yla başlayalım…

Roma’dayız! San Lorenzo’daki Soho House, Soho Design House tarafından tasarlanmış, traverten ve alçı kaplı cephenin her katında balkonlar, San Lorenzo’daki Pastificio Cerere Vakfı binası ve sanatçı stüdyolarından ilham alan endüstriyel bir his veren Critall isimli dış pencereler de mevcut. Soho House Roma’nın tamamında yerel malzemeler, İtalyan deri ve cam dahil olmak üzere İtalyan işçiliği kullanılmış.

Roma Soho House’da bir çatı havuzu, bar, restoran, Soho Sağlık Kulübü ve bir de sinema salonu bulunuyor. 49 odası ve 20 uzun süreli daire de dahil olmak üzere üyelerin yeme, içme ve buluşma alanlarına da sahip.

Şehrin sanat bölgesi San Lorenzo’nun kalbinde yer alan Soho House Roma, Sapienza Üniversitesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde.

Roma’ya yolu düşenler için konaklama tercihleri arasına mutlaka girmeli.

 

Paris’e gelelim,

Pigalle’in eski red light district bölgesinde, bir zamanlar Jean Cocteau’nun ailesine ev sahipliği yapan 19. yüzyıldan kalma bir apartmanda yer alan Soho House Paris’te, üyelerin yeme-içme alanları, spor salonu, avlu bahçesi havuz terası, bir kabare odası ve 36 odadan oluşmakta.

1940’lardan kalma bir kanadı da olan orijinal binadan ilham alan Soho House Paris, klasik mobilyalar ve modern parçaların beraber kullanıldığı geleneksel Fransız tasarımını daha çağdaş bir Art Deco dokunuşuyla birleştiriyor.

Ünlü Fransız tasarımcılardan ve Jean Cocteau’nun villası Santo Sospir’den etkilenen; kavisli çizgiler, boyalı duvar resimleri, rattan ve bambu dokunuşlar  kullanılmış.

 

ve Kopenhag…

Kopenhag’da, Havnegade’de, deniz kıyısında yer alan Soho House Kopenhag, İskandinavya’da açılan ilk Soho House olma özelliğini taşıyor. İki katlı ve 1.277 m2’lik büyük bir alana yayılan klüp, dinlenme, çalışma, yeme içme için oldukça konforlu bir alan olarak tasarlanmış.

Danimarka yaratıcı topluluğunun bağlantı kurması ve buluşması için mükemmel bir enerjiye sahip. Alt katta House’ta üyeler için bir kulüp alanı, Venedik esintili yemekler sunan  Cecconi’s restoranı ve deniz kıyısında açık teras bulunmakta.

Üst katta, akşamları düzenlenen çeşitli etkinlikler ve eğlencelerle gün içinde çalışmak için rahat bir alan olan Harbour Room bulunmakta. Tüm alanlar ise kanala baktığı için Kopenhag’da olmanın zevkini her daim yaşabiliyorsunuz.

1937’de inşa edilen eski bir Danimarka gümrük dairesi ve feribot terminalinde yer alan Soho House Kopenhag’ın tasarımı ve iç mekanları, binanın tarihinden ilham almış ve her yerinde ince denizcilik detaylarına yansımış.

Yorumlar