Kova Burcunda Yeni Ay, Şubat Ayında Bizi Neler Bekliyor?

Yılın en şahane dönemlerinden bir olan Şubat dönemi başladı! Bu ayın sadece 28 günü olduğundan lafı uzatmadan hemen başlıyorum.

Ocak ayı biterken bazı gergin açılar mevcuttu bu yüzden biraz akmayan enerjilerle bitti diyebiliriz. Ancak özellikle 4 Şubat itibariyle gezegenlerin mükemmel açıları oluşmaya başladı bu yüzden de enerjiler hafifliyor ve 19 Şubat’a kadar da bu hafiflikleri hissedeceğiz.

Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay
Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay

5 Şubat Kova Burcunda Yeni Ay

  • 4 Şubat’ı 5 Şubat’a bağlayan gece 00.03 sularında bir yeni ay gerçekleşti.
  • Ay ve Güneş Kova burcunda kavuşurken Merkür de onlara eşlik etti.
  • Yeni ayın haritasında yükselen Terazi burcu.

Uranüs, Jüpiter, Mars ve Plüton açılarıyla bu yeni ayı süslüyor. Teknik bilgileri geçersek öne çıkan mesajların çıkış kaynağı Kova burcu özellikleri olacak. Yani rasyonel gerçekliği ararken, özgürlüğümüzü belirleyen konularımız daha değerli olacak, bireysel yerine kolektif olarak hareket etmeye yatkın olunabilecek.

 

Bu yeni ayın genel bakış açısı ve mesajı, ilişkileri ön plana çıkarıyor;

Aşk, iş, sosyal çevreler, her türlü ilişkiler konusunda yepyeni başlangıçlar ya da yük olanları bırakmaya yönelik bitirişlere neden olabilir. Uranüs bu kısımda hızıyla dahil oluyor.

Herkesin haritasındaki açısına bağlı olarak değişir ancak genel anlamda Kova, Aslan, Boğa, Akrep burçları yeni ay enerjilerini biraz daha güçlü hissediyor olacak. Etkisi 10 gün sürüyor. Yeni niyetleriniz için ilk adımlarınızı 6 Şubat ve sonrasında atmanızı öneririm.

Daha ayrıntılı bilgi istiyorum diyenler sizi de düşündük. 🙂 Aşağıda Kova’daki yeni ay videosunda tüm ayrıntıları dinleyebilirsiniz.

Venüs ve Merkür ise burç değiştirecekler.

Venüs Oğlak’a (4 Şubat’ta) , Merkür ise Balık burcuna (10 Şubat’ta) geçecek.

Venüs Mart başına kadar Oğlak’ta olacak. İlişkilerde mantık 1. sıraya çıkıyor. Dürtü, duygu, düşünmeden sadece kalbin istediği gibi hareket etmek hiç içinizden gelmeyebilir. 🙂 Bunun yerine ilişkilerinizde somutu arama / somutlaştırmaya yatkın olabilirsiniz. Bu yüzden önemli kararlar verirken son adımda yine de duygulara da bir “nasılsın?” demeyi ihmal etmemeli.

Merkür ise 10 Şubat – 18 Nisan arası Balık’ta olacak.

İletişim biçimleriniz daha duyguları ön plana çıkarıcı, daha yaratıcı ve fazla fazla konuşmaya yatkın olabilir. Anlatacaklarınız bitmek bilmeyebilir. İhtiyaçlarınızı dile getirirken konuyu çok da uzatmadan çözüm odaklı ilerlemenizde fayda var.

 

Merkür’ün Gölgesi

19 Şubat sonrası 5 Mart’ta geri hareketine başlayacak Merkür’e hazırlanacağız. Merak etmeyin hemen 19 Şubat’ta tüm etkilerini hissetmeye başlamayacağız. Ancak her gezegen retro süreçlerine başlamadan önce habercileri olarak gölge fazlarını yollar.

Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay
Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay

Merkür’ün de gölge fazı 19 Şubat’ta başlıyor. Siz yine de pahalı teknoloji alışverişlerinizi, yepyeni başlangıçlar için imzaları, yeni adımları 19’u sonrasına bırakmamaya çalışın.

 

Başak burcunda Dolunay

Hemen aynı gün güneş Balık burcuna geçerken 18:53 sularında Başak burcunda da dolunay gerçekleşecek. O derecede ay Başak’ta, güneş Balık’ta. Uranüs açılarıyla yine başrolde olacak.

Kapatmak istediğiniz enerjiler, defterler, bitirmek istediğiniz konularınız için daha ruhsal bir taraftan yaklaşmaya eğilimli olacağınız bir dolunay. Bilinçaltı kalıpların ani farkındalıklar dönüşebileceği daha çok içe dönülecek enerjiler içinde olunacaktır.

Kendi üzerinde çalışmak için mükemmel zamanlar. İnzivaya vs. gitme niyetiniz varsa bu dolunay dönemine denk getirmenizi kalpten öneririm.

Etkisi 10 gün sürecek.

İkizler, Yay, Başak, Balık burçları biraz daha güçlü dolunay enerjilerini hissedebilirler.

Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay
Şubat 2019 Astroloji | Kova Burcunda Yeni Ay

Yine dolu dolu geçecek mükemmel başlangıçlar, yüklerden arınmalı bitişler, farkındalıklı dönüşümlerle dolu bir ay. Kendi enerji alanınızda olmak istediğiniz duygu neyse sadece “olmak” eylemini deneyimleyerek şefkatle geçirmeniz önerisiyle…

Mart kapıdan mı baktıracak bilemiyorum ancak gökyüzü yine hareketli olacak.

Mart’ta görüşmek üzere…

Melis Şenol A.

Yorumlar