The Populist: Güzel Yemek Hakkımız!

İş çıkışında arkadaşlarınla toplanıp, birkaç bira içmek ve yanında bugüne kadar tatmadığın lezzetler mi denemek istiyorsun? Alışıla gelmiş bir atmosferde zengin menüye sahip olan bir mekanda yemek yiyip, sonrasında konser, film gibi etkinliklere mi katılmak istiyorsun?

The Populist: Güzel Yemek Hakkımız!

Eğer bu sorulardan herhangi birine cevabın evet ise, son zamanlarda pek çok kişinin buluşma noktası olan Bomontiada’da ‘‘Güzel yemek hakkımız! Güzel bira hakkımız!’’ mottosuyla yer alan The Populist, senin için en uygun mekan !

Craft bira konseptiyle yola çıkan The Populist, biralarını bu tanıma uygun şekilde hazırlıyor. Altı farklı tada sahip olan her bir birayı denemek isteyenleri ise unutmayıp, hepsini bir sepette “tasting set” halinde toplayarak bira severlerle buluşturuyor. Biraların fiyatları ise, 20 cc 11 TL’den başlayıp, 6’lı tasting seti olarak 33 TL’ye kadar çıkabiliyor.

The Populist: Güzel Yemek Hakkımız!

Bomontiada’yı etkinlik dışında da uğrak yeri haline getirmeye aday olan The Populist’teki farklı tatları Denemen Lazım! Menüsü zengin olan mekanda salata, burger çeşitleri, grill et ürünleri, paylaşım tabakları oldukça leziz.

Tamamen biranın yanına eşlik edebilecek ürünlerin düşünüldüğü mekana gittiğinizde aç değilim ama craftbiramda tek gitmiyor diyorsanız Meksika’dan gelen ve çıtır çıtır lezzete sahip olan “Chips&Guacamole” isteyebilir, hafif şeyler yemek istiyorum diyorsanız da taş fırından çıkan Pizetta’ları deneyebilirsiniz.

Özellikle, içlerinden kokoreçli ve peynirli olanları denemen lazım diyebileceğimiz tatlar arasında. Tatlı severlere ise, kızartılmış minik parçalı, krep hamuru ile hazırlanan ve yanında dondurması eksik olmayan funnel cake’intadına bakmasını tavsiye ederiz.

The Populist: Güzel Yemek Hakkımız!

Unutmadan Bomontiada’da her Çarşamba günü Açıkhava sineması var. Sinemadan önce craft biraları ve lezzetleri deneyip,  sonrasında ise özel seçilmiş filmlerde kaybolup, gün yorgunluğunu atmayı denemen lazım!

 

Busenur Yürük

Yorumlar