Aqua Jog Club: Fitness’da Devrim

Bugünlerde havuza başka bir gözle bakıyoruz!

Suda antrenman denince aklınıza sadece yüzme ya da kalabalık bir grup halinde kollarıyla daireler yapan anneanne ve dedeler gelebilir. Fakat tüm bu algıyı kıracak, fitness’da devrim yaratan bir sporla karşınızdayız: Aqua Jogging

Aqua Jog Club: Fitness'da Devrim
Aqua Jog Club: Fitness’da Devrim

Yeni deneyimler arayan fitness bağımlısı biriyseniz, rekabetçi bir ortam arayan profesyonel sporcuysanız ya da günlük basit hareketlerde bile zorluk çekiyorsanız- su size çok daha fazlasını sunuyor.

Aqua Jog Club: Fitness'da Devrim
Aqua Jog Club: Fitness’da Devrim

Suyun altında kettlebell swing yaptığınızı, ayağınızda ağırlıklarla suyun derinliğine doğru squat yaptığınızı, son sürat suyun direncine karşı koştuğunuzu hayal edin. Denemen Lazım ekibi olarak Aqua Jog Club’da bahsettiğimiz antrenmanları ve çok daha fazlasını deneyimledik.

Kulübün kurucu Gizem Çalışkan, suda antrenman yapmanın kuvvet kazanma, sıkılaşma, kas ve eklem gelişimi için en iyi yol olduğunu söylüyor. Çünkü su sizi 360 derece çevreleyen bir direnç uyguluyor. Ve bunu sizi bir enkaza çevirmeden yapıyor!

Aqua Jog Club: Fitness'da Devrim
Aqua Jog Club: Fitness’da Devrim

Antrenman seçiminiz ister dayanıklılık egzersizleri ister CrossFit ya da yoga olsun antrenmanlarınızı suya taşımak sonuçları çok daha iyi hale getiriyor.

1 saat süren antrenmanda cardio ve fitness bir arada gerçekleşiyor. Tüm kaslar aktif bir şekilde çalışırken hiçbir eklem ve kasa baskı uygulanmıyor. Bunun nedeni de suyun yer çekiminden arınmış bir ortam sağlaması. Sizi enkaza çevirmiyor derken tam da bundan bahsediyorduk! Vücuda yük binmediği için ertesi gün yataktan dayak yemiş gibi kalkmıyorsunuz 🙂

Aqua Jog Club: Fitness'da Devrim
Aqua Jog Club: Fitness’da Devrim

Fitness’da devrimin anlamı daha az acıyla daha sıkı bir antrenman yapmaksa, kaslarınıza ve kendinize meydan okuyun, suya atlayın! Günün sonunda sizi yine ağırlıklarla karşılayan ve daha az acı çekeceğiniz bir antrenman bekliyor!

  • Var olduğunu bile bilmediğin kaslarını keşfetmeyi,
  • Spor anlayışını değiştirmeyi,
  • Spor yaparken eğlenmeyi,
  • Suyun gücünü hissetmeyi,
  • Havuza başka bir gözle bakmayı,
  • Yüzmenin ötesine geçmeyi

#denemenlazim!

W: www.aquajogclub.com

Instagram: www.instagram.com/aquajogclub

Gizem Çalışkan

Yorumlar