Berlin’in Denemen Lazım Dedirten 5 Mekanı

Berlin’in Denemen Lazım Dedirten 5 Mekanı

Five Elephant 

Duvarlarında eski dünya haritaları asılmış olan, Berlin ’de yiyebileceğin en güzel cheesecake’i hazırlayan bir kafe. Oturmak için sıra beklemek gerekse de değiyor! Yerel bir kafe olmasına rağmen, çalışanlarının bile yabancı olduğu bu mekana çok fazla yabancı turist de geldiği için, kendini yalnız hissetmiyorsun; hemen ortama alışıyorsun.

Burada kahveni yudumlayıp, güzel Philadelphia Cheesecake’ini yerken arka planda çalan tarz müziklerin tadını çıkarmayı denemen lazım!

IMG_5432_Fotor

IMG_5427_Fotor

IMG_5422_Fotor

 

House of Small Wonder

Mitte’de adeta küçük bir orman yaratılmış bu mekanın girişindeki spiral merdiveninden çıktığımızda ferah ve canlı bir ortam karşılıyor bizi. Tavandan asılmış, cam önlerine konmuş saksılardaki envai çeşit bitki ile içimiz huzur dolarak menüsünü inceliyoruz. Kahvaltı ile ön plana çıkan bu mekanda eggs benedictten, pancake ve kruvasan çeşitleri arasında kaybolup giderken, meyve salatalı, kremalı kruvasan tostta karar kılıyoruz ve bunu matcha latte (yeşil çaylı latte) ile taçlandırarak denemen lazım diyoruz.

IMG_5192_Fotor

IMG_5181_Fotor

IMG_5213_Fotor

 

Happy Baristas

Gittiğimizde baristalarının güler yüzlerini ve bize olan sıcak ilgilerini gördüğümüz zaman kafenin ismini ne kadar hakkettiğini farketmiş olduk. Kendi kahvelerini çeken bu 3. dalga kahvecinin kahveleri gerçekten çok lezzetli. İç mekan tasarımı, bir duvarda bulunan çizim dışında çok minimal. Çalan müzikler de bir o kadar keyifli.

IMG_5545_Fotor

IMG_5550_Fotor

IMG_5546_Fotor

 

Companion Coffee

Birkaç bina arasında, avlu içinde konumlanmış, tasarım ürünleri satan konsept mağaza Voo Store’un içinde bulunan bu kahvecinin içeride 3 masası bulunurken dışarı da 2-3 sandalyesi bulunmakta, fakat yer bulmada sıkıntı yaşanmıyor. İçimi oldukça kolay olan kahvesini mutlaka denemen lazım!

IMG_5397_Fotor

IMG_5400_Fotor

 

Hallesches Haus

Girişinde çeşit çeşit bitkilerin, tasarım ürünlerinin, bahçe malzemelerinin satıldığı bir mağaza bulunduran bu mekanın ferah, aydınlık, sade ve sakin tasarlanmış olması bizim çok hoşumuza gitti. Burada, çeşitli aperatifleri ile süslediğin akşam üstü içkisiyle keyif yapmayı denemen lazım.

IMG_5086_Fotor

IMG_5077_Fotor

IMG_5079_Fotor

 

Yorumlar