Çağımızın Problemi Stres ve Başa Çıkma Yolları

Modern dünyanın günlük koşuşturmacaları, yapılması gerekenleri, deadline’ları… Hepsi üzerimizde baskı ve stres oluşturuyor. Stres farkındalık ayı olan Nisan ayına özel “bazen” yönetemediğimiz boyutlara çıkan bu stres ve gerginlik ile başa çıkmamıza yardımcı olacak harika önerilerimiz var.

Hayatın hızlı akışı, modern yaşamın getirileri, sosyal medya, iş & özel hayat dengesi …. Aklınıza gelen herşey üzerimizde farklı seviyelerde stres yaratma potansiyelinde. Tam da bu nedenle, hem sağlığımız hem de hayat kalitemizi doğrudan etkileyen bu “modern” hastalıkla savaşmanın yollarınız bulmalıyız. Neyseki, bu savaşınızda size yardımcı olacak #denemenlazım dediğimiz önerilerimiz var:

  • Düzenli olarak egzersiz yapmak stres yönetiminde akla ilk gelen çözümlerden. Koşu, Pilates gibi alışılmış sporların yanı sıra “Hot Yoga & Oueenax” gibi farklı sporlar ile hem ruhunuzu hem de bedeninizi rahatlatabilirsiniz.
  • Verimliliğinizi ve üretkenliğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir hobi edinebilirsiniz. Yemek pişirmek, yazı yazmak hızlıca başlayabileceğiniz; pratik ve işe yarayan hobiler. Fakat siz farklı olmak isterseniz, yeni trendlere de göz atalım : Kaligrafi Sanatı, Analog Fotoğrafçılık ve Wikipedia Editor’ü olmak.
  • Bilinçli nefes alın. Gözleriniz kapalı, sakin & yalnız olduğunuz bir ortamda her gün 5 dakika ayırarak derin nefes molaları verin. Farkı göreceksiniz.
  • Anı yaşayın. Geçmişe & geleceğe saplantılı yaşamanın olumsuz etkilerinden kurtulmak adına, anı yaşamaya odaklanmayı da #denemenlazım.

Bu önerilerimizin yanı sıra; ilhamını Avusturya Alpleri’nin sakinliğinden alan yepyeni bir ürün önerimiz daha var: Tranquini Positively Relaxed. İçerisinde yeşil çay, papatya, lavanta ve melisa otu bulunan hafif gazlı bu içecek aynı zamanda koruyucu içermemesi, doğal tatlandırıcı & renklendirici kullanmaması gibi  özellikleriyle de öne çıkıyor.

Rahatlama etkisi özenle seçilmiş doğal özlerin birleşiminden geliyor. Araştırmalar yeşil çayda bulunan theanine’nin rahatlama, stresten arınma, mod yükseltme gibi etkilerini açıkça ortaya koyuyor. Yasemin & Lavanta ise zaten yıllardır çay ya da yağ olarak sık sık rahatlama ve sakinleşme etkileri için kullanılan malzemeler. İşte tüm bunlar bir araya gelip; beyindeki alfa dalgalarını uyarıyor, kalp atışını & nefes alışını optimize ederek konsantrasyonu arttırmaya yardımcı oluyor ve gerginliği azaltıyor.

Özetle; stresi yenmek mümkün! Yukarıdaki önerilerimiz sayesinde ve pozitif yaşam savunucusu, Tranquini’den yardım alarak; günlük hayatınızda karşılaşacağınız tüm zorlukların üstesinden rahat bir şekilde gelebilirsiniz.

Yorumlar